Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Narsilia 13:16, 08 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 640
Ponad 30 letnia wiśnia na podwórku rodziców daje popis
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 15:46, 08 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 640
Rodki dosyć że wczesna odmiana to w tym roku idzie na rekord .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Angelika95 17:18, 08 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1077
Widać wiosnę, piękne ujęcie domu z brzoskwinią

A i chciałam zapytać, co teraz robisz? Obsadzasz poszerzone rabaty?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 17:28, 08 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2815
Jaka to odmiana rodka? Wygląda na morze kwiatów.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Narsilia 00:11, 09 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 640
Angelika95 napisał(a)
Widać wiosnę, piękne ujęcie domu z brzoskwinią

A i chciałam zapytać, co teraz robisz? Obsadzasz poszerzone rabaty?


Dziękuję za pochwalę moich marnych umiejętności foto

Tak dokładnie Angelika zdjęciami trochę odwracam uwagę ale moje główne zajęcie to obsadzanie rabat i ściółkowanie , czekam jeszcze na dostawę z drzewami i będę się już chwalić efektem całościowym .

Póki co wsadziłam i dzieliłam żurawki , rozchodniki , elementy zimozielone bukszpany młode i tujki , dzieliłam trawy miskanty gracilimus , no i tetrisowalam reszta .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 00:15, 09 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 640
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jaka to odmiana rodka? Wygląda na morze kwiatów.


Naprawdę ładna zwarta kompaktowa odmiana w kolorze białym mam 4 sztuki kwitnie bardzo szybko zazwyczaj w okolicy początku maja i najwcześniej dostaje przymrozkiem przez co krótko ją podziwiam .

Ale Pati jest to jeden z pierwszych zakupów do ogrodu , wyrzuciłam kartki , wtedy człowiek głupi był a sama krzaki kupowałam w markecie w carrefour do dziś pamiętam przy okazji zakupów na grilla .

Ale fakt jak ma warunki jest jeden kwiat na całym krzaku.
Mam nadzieję że pochwalę się zdjęciem z pięknego kwitnienia.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
LIDKA 01:23, 09 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7491
Zdjęcia piękne.
Dlaczego nie pokazujesz zdjęc z prac? My tu lubimy bardzo.
Chociarz je rób i pokazesz potem before/after


Szkoda że Bogdzia z Rododendronowego Ogrodu już nie zagląda bo by wiedziała co to za odmiana rodka.
Też mi wpadł w oko.
Kartki od rodków tak schowałam że przepadły.

Mam 2szt żółtego i mają podobnie gęstą budowę do Twojego ale kwiecia zwykle niedużo. Rosną mi najdzrowiej ze wszystkich.
Czekam na spektakl.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Narsilia 07:26, 09 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 640
LIDKA napisał(a)
Zdjęcia piękne.
Dlaczego nie pokazujesz zdjęc z prac? My tu lubimy bardzo.
Chociarz je rób i pokazesz potem before/after


Szkoda że Bogdzia z Rododendronowego Ogrodu już nie zagląda bo by wiedziała co to za odmiana rodka.
Też mi wpadł w oko.
Kartki od rodków tak schowałam że przepadły.

Mam 2szt żółtego i mają podobnie gęstą budowę do Twojego ale kwiecia zwykle niedużo. Rosną mi najdzrowiej ze wszystkich.
Czekam na spektakl.


Chyba boje się najbardziej ,,święcenia agrotkanina/fizelina wiem że jest masa przeciwników jakoś chyba nie chce prowokować ,tłumaczyć się . A efekt końcowy już może nie będzie wzbudzał tyłu emocji , a u mnie rozterek ,smutku jakiegoś itp.

Co do karteczek od kwiatów to do tej pory tak mam że jak schowam to zawsze przepadnie .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Patrycja_KG_Lu 08:52, 09 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2815
Może spróbuj się mniej tym przejmować? U mnie na zdjęciach widać agrowłókninę. Przy metrażu mojego ogrodu nie daliśmy rady zrobić wszystkiego od razu, mieć tyle ściółki by wyłożyć każdą rabatę. Woleliśmy tymczasowo je zabezpieczyć przed chwastami. Owszem była może jedna osoba, która napisała „wyrzuć tą szmatę” czy coś podobnego, ale wynikało to z troski o zdrowie ogrodu, a nie ze złośliwości. Reszta osób była wyrozumiała. U mnie plan jest taki by po zakończeniu sadzenia na danej rabacie nazbierać kartonów i wyściółkować. Na razie mam 3 rabaty wolne od agro z wysypaną korą. Pomału do celu

P.S. Wiele dziewczyn zakłada zeszyt ogrodowy z notatkami, ja mam w notatniku na telefonie obecnie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
DariaB 10:14, 09 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3092
Narsilia napisał(a)


Chyba boje się najbardziej ,,święcenia agrotkanina/fizelina wiem że jest masa przeciwników jakoś chyba nie chce prowokować ,tłumaczyć się . A efekt końcowy już może nie będzie wzbudzał tyłu emocji , a u mnie rozterek ,smutku jakiegoś itp.

Co do karteczek od kwiatów to do tej pory tak mam że jak schowam to zawsze przepadnie .

Klaudia wiele z nas przeszło etap włókninowy, ja też. Później sukcesywnie ją zrywałam. Jesteśmy tylko ludźmi z normalnym życiem, pracą, rodziną, problemami. Ogród ma dostarczać przyjemności, a nie dodatkowych stresów. Bardzo ładnego masz rododendrona, wygląda zdrowo, nie to co mój biedak obgryziony przez opuchlaki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies