Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

LIDKA 23:35, 02 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7014
Flesz napisał(a)
Niektóre trawy już mają kulminację


Trawy dorodne. Co jest za roślina na 4 foto. Spodobała mi sie.

Jakie zraszacze będziesz miał? Jaka firma?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Flesz 07:40, 03 cze 2022

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Wydmuchrzyca piaskowa. Zraszacze hunter mp rotator
Fleszu 21:43, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418


Hortensjowy zakątek. Anabell będą mieć sporo kwiatków.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 22:33, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
posiałem to jako cukinię, ale zy to na pewno cukinia?


a takie coś wyrosło samo w doniczce z hortensją, co to może być? ogórek? cukinia? dynia? chwast?


altanowe zielska
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 22:35, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 22:39, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Róże

Zdiagnozowałem wreszcie jaka to odmiana. Kupowałem ją jako Jive ze stajni Poulsena, ale nie pasowała mi kolorystyką. Zrobiłem research i wyszło, że to odmiana That's Jazz. Rośnie bardzo mocno do góry, ma już prawie 3m, ma elegancki odcień czerwieni i pięknie pachnie, w słoneczne dni zapach czuć z kilku metrów.
W tym roku dostała odpowiednie nawożenie (potas, popiół, obornik) i widać, że będzie kwitła obficie.


A to egzemplarz który w poprzednim sezonie przeleżał zapomniany gdzieś pod grabami z prawie gołym korzeniem. Jakimś cudem przeżył, wiosną dałem do doniczki do dobrej ziemi i widać, że coś z niej będzie.


W tym roku przed altaną dosadziłem jeszcze Piano. Lubię czerwone i białe róże Jak zakwitnie obfocę.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 22:53, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Poszła dziś posypka na ślimaki bo paskudy się reaktywowały po deszczach. Normalnie słychać jak konają )

W kompostowniku też ich sporo było ale tam oczywiście trucizny nie sypnę więc podwoiłem ich ilość za pomocą sekatora Może dżdżownice się poczęstują.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 23:03, 10 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Przez cały tydzień w wolnych chwilach robiłem uszczelnianie studni. Dotychczas były to studnie chłonne, ale czasy się zmieniły, woda staje się dobrem strategicznym więc grzechem jest dać jej tak po prostu wsiąknąć w grunt. Przy okazji załapałem się na 5 tys dotacji z Moja Woda. Jak dają to czemu nie brać.

Miałem to robić w maju ale nie mogłem się doprosić koparkowego żeby podniósł mi pokrywy studni. Jak w końcu podniósł i mogłem do nich wejść by zrobić betonowe dno i uszczelnić połączenia między kręgami, to przyszła pora deszczowa i całą moją robotę szlag trafił a w zasadzie zalał. Kuź.. jak przez 3 tygodnie nie spadła kropla deszczu tak teraz, gdy zależało mi na suchych studniach, to mi je co parę godzin zalewał konkretny deszcz.




____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 08:52, 15 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418


Żywopłot grabowy przycięty, 2,5h zeszło, nie było łatwo bo wysoko, ponad 2,5 m z tej strony i około 3m od strony sąsiadki.

Dojrzewam powoli do znacznego poszerzenia rabaty pod nim, bo z każdym cięciem robi się tam ciaśniej, żywopłot grubnie, a takie małe rośliny pod wysoką zieloną ścianą nie wyglądają dobrze,
Ponieważ wiąże się to z przesadzeniem roślin, prawdopodobnie zrobię to jesień/wiosna.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 08:58, 15 cze 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dobra robota z tymi studniami. Żywopłotu zazdro.
miłego dnia!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies