Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 10:31, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Róży ciąg dalszy.

Jaka to może być odmiana? Miała być Erotika ale to coś innego. Pachnie bardzo słodko i bardzo długo utrzymuje rozwinięte kwiaty, nawet kilka tygodni, płatki w ogóle z niej nie odpadają
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 10:54, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Stipy zdominowały całkiem tą rabatę. 2 bukszpany pod nimi całkiem zasłonięte.

na skalniaku/trawiastej rabacie też robi się ciasno i gęsto
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
sylwia_slomc... 10:55, 30 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ładne bukieciki wyszły dla Pań
U nas od trzech miesięcy praktycznie deszczu nie było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Fleszu 11:04, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
U nas też słabo, wszystko nas omija albo kapnie parę kropel. Z zazdrością patrzę na radary opadów jak kilka kilometrów dalej nad Skawiną przechodzi trzecia konkretna ulewa w tym tygodniu a u nas ledwo co ulice zmoczyło. Woda z kranu już ledwo leci, gdyby nie to że mamy zainstalowaną pompę podnoszącą ciśnienie z prysznica na piętrze by już nic nie leciało. Kwestia kilku dni jak braknie wody w wodociągach.

W studniach mam około 1500 litrów i zostawiam to na czas gdy wody w kranie nie będzie.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
anuska2507 11:06, 30 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Przemyślany, konsekwentny ogród tworzysz.
Przyglądałam się twoim studniom na deszczówkę. Jak głębokie są? Fajnie, że udało ci się skorzystać z dofinansowania. U nas niestety studnia się nie sprawdziła, zapadła się. Chcemy wymienić na zwykły betonowy zbiornik. Niestety w tym roku nie było już naboru wniosków, czas goni, więc chyba nie będziemy się starać o dofinansowanie z programu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Fleszu 11:07, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Hortensje ogrodowe.


bukietowe Anabell już kwitną, Mount Blanc i Limelight jeszcze w pąkach

Anabell nie cierpi upału. Mimo, że mają ciągle wilgotne podłoże to pod wieczór schylają się wierzchołki pędów i trzeba dodatkowo mocno podlać
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:09, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
anuska2507 napisał(a)
Przemyślany, konsekwentny ogród tworzysz.
Przyglądałam się twoim studniom na deszczówkę. Jak głębokie są? Fajnie, że udało ci się skorzystać z dofinansowania. U nas niestety studnia się nie sprawdziła, zapadła się. Chcemy wymienić na zwykły betonowy zbiornik. Niestety w tym roku nie było już naboru wniosków, czas goni, więc chyba nie będziemy się starać o dofinansowanie z programu.


Dziękuję

Studnie nie są głębokie, jedna 1,6 druga 1,3m max poziomu wody. Razem około 2100 litrów więc jak na taki ogród to tyle co kot napłakał
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
DariaB 11:27, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Współczuję suszy chociaż jak widzę to i nawałnica u Ciebie była. U mnie popadało i przedwczoraj i wczoraj, co nie zmienia faktu, że ogólnie jest bardzo sucho. Nie jestem fanką skalniaków, ale Twój się prezentuje bardzo atrakcyjnie Bukiety dla Pań śliczne, fajnie dostać kwiaty prosto z ogrodu a nie z chłodni
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Fleszu 11:35, 30 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Skalniak co raz mniej jest skalniakiem bo większość skał (a właściwie kamieni) zarosła. I dobrze, bo też nie podobała mi się taka jego postać. Teraz piękne skalniaki robi się z wielkich głazów a taka drobnica nie wygląda dobrze. Więc w zasadzie to jest podwyższona rabata trawiasto krzewiasto bylinowa z poupychanym losowo kamieniami

Najgorzej jest na niej marzec-maj gdy nie ma traw, lawend, bylin i ratować sytuacje miały iglaki gdyby nie to, że co chwilę jakiś wypada.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
DariaB 11:56, 30 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Fleszu napisał(a)
Skalniak co raz mniej jest skalniakiem bo większość skał (a właściwie kamieni) zarosła. I dobrze, bo też nie podobała mi się taka jego postać. Teraz piękne skalniaki robi się z wielkich głazów a taka drobnica nie wygląda dobrze. Więc w zasadzie to jest podwyższona rabata trawiasto krzewiasto bylinowa z poupychanym losowo kamieniami

Najgorzej jest na niej marzec-maj gdy nie ma traw, lawend, bylin i ratować sytuacje miały iglaki gdyby nie to, że co chwilę jakiś wypada.


Ta nazwa bardziej mi się podoba niż skalniak a masz tam jakieś cebulowe posadzone? One by ratowały wygląd wczesną wiosną.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies