Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

kasiula79 21:52, 22 paź 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
cześć - zaznaczam sobie wątek, bo mnie zaciekawiłaś w metamorfozach
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Joku 22:37, 22 paź 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Dziękuję za odwiedziny w moim wątku. Zostawiłam tobie trochę informacji o bodziszkach, może ciebie zainteresują.
Bardzo spodobała mi się twoja kompozycja z hostą i bodziszkami, murek super. I dekoracje przy ławeczce.
Musisz mieć jesienią przepiękny widok za oknem dzięki przebarwiającym się krzewom borówek. Ja mam na razie maleńkie krzaczki, bardzo lubię patrzeć na ich czerwone listki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AgnieszkaW 23:04, 23 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pięknie w Twoim ogrodzie. Tak mało jest ogrodów z uszanowaniem zastanego drzewostanu, a u ciebie jest to perfekcyjnie wykorzystane. Ślicznie i klimatycznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewka42 10:36, 04 lis 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
powiem wam szczerze, że komplementy są bardzo bardzo miłe i bardzo wam dziękuję, ale ja chciałabym więcej - a mianowicie bardzo proszę o krytykę i pomysły na zmiany. wiadomo, że co kilka głów to nie jedna, a najcenniejsza rzecz to świeże spojrzenie cudzych oczu. krytyki się nie boję, wprost przeciwnie.
wrzucę potem jeszcze zdjęcie terenu, nad którym dopiero muszę popracować.
____________________
Ogródek wśród borówek
Alisonek 22:13, 13 lis 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Witaj Ewo,
przyszłam podejrzeć Twoje ogrodowe zmagania. Borówki robią ogromne wrażenie, a także ilości owoców jakie były na krzaczkach, u nas w tym roku coś słabo owocowały i 2 krzaczki całkowicie wypadły mimo że już miały dobre kilka lat. będę Ciebie obserwowac, to może i moje będą miały tyle owoców
Pozdrawiam i napewno nie raz zajrzę do Ciebie
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Pszczelarnia 09:55, 03 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj!
Ależ mnie tu wciągnęło!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ewka42 20:00, 03 gru 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
witam serdecznie

wprawdzie koniec listopada to nie czas na zdjęcia, bo jest ponuro, ale jak ktoś radził - trzeba je robić i na nich projektować.
ale najpierw ostatni dzień listopada tam, gdzie już coś rosnie:

smutna winorośl bez liści - w tym roku naprawdę owoce były wspaniałe, ależ się najedliśmy:


juki, rozchodniki i rozplenice do rozsadzenia na wiosnę - oj będą potrzebne sadzonki:



róże kwitną do dzisiaj:





a teraz teren, który w przyszłym roku ma się zmienić nie do poznania ale orka przede mną - mniej więcej wiem czego chcę, a to się wiąże z tonami ziemi do przerzucenia




psy są domowe, bud nie używają i roślin nie niszczą

a tu link do mojej wielkiej inspiracji - wiem, że będę miala problem z glebą i wilgotnością, ale już na części sobie poradziłam, to i tu sobie poradzę:
http://www.flickriver.com/photos/karlgercens/sets/72157626934944972/

zachwyciło mnie to połączenie formalnego ogrodu z dzikim lasem, jest przepiękne i tajemnicze.

____________________
Ogródek wśród borówek
kwiatholandii 20:09, 03 gru 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj. Bardzo fajnie prowadzisz ogrod . Moj M tez hoduje borowki,wiec pewnie mielibyscue o czym rozmawiac zaczelam sie zastanawiac jakby to bylo mieszkac wokol borowek
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Ewka42 20:59, 03 gru 2013

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
a witam u mnie było odwrotnie - najpierw borówki, a potem my do nich dołączyliśmy uciekając z miasta. musielismy wyciąć małą dziurkę w poletku borówek żeby miec gdzie postawić mały domek

mieszka się dobrze - borówki są ładne, nawet zima mają pędy o kolorach podobnych do derenia - czerwone lub jasnozielone. tyle, że nie mam miejsca na ogród, wcinam się z nim pod sosny.
____________________
Ogródek wśród borówek
Alisonek 22:41, 03 gru 2013


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Cześć Ewo, u mnie poszalałaś z pomysłami za co jestem Ci niezmiernie wdzięczna to może i mi uda się coś Tobie doradzić. zresztą porwałam kawałek Twojego ceglanego murku,żeby nim mojego orzecha ogrodzic i sprawdzić jak to będzie i Ci powiem że podoba mi się
nonnono inspirację to masz faktycznie wielką, ale za to jakie robi wrażenie. Taki jeleń między Twoimi sosnami też by się fajnie prezentował. Pamietam z pierwszych Twoich postów, że największy problem to był właśnie z wodą, bo jednak sosna to nawet na piasku urośnie, a ten zainspirowany ogród to sama zieleń, czyli chyba masa wody potrzebna.
uuu młody zaczyna skomleć, czyli już dzisiaj nie dokończę mojego doradzania, ożesz jakie słowo mi się wpisało to jest potok myśli bardziej pozdrawiam i buziam
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies