Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Ewka42 10:52, 03 lut 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
tu na drugim planie widać rozchodniki jeszcze w pąkach - teraz na ich miejscu będzie murek, a rozchodniki musze gdzieś przesadzic.

____________________
Ogródek wśród borówek
ANIA 12:27, 04 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Ewka42 napisał(a)
cześć Aniu, faktycznie jesteśmy prawie sąsiadkami, muszę cię odwiedzić, dziękuję za komplementy


Koniecznie zawitaj w me progi, wszak w moim mogicznym... jak to dalej - sama sobie zanuć
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 12:32, 04 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Alisonek 22:04, 04 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Ewka42 napisał(a)
cześć Aniu, faktycznie jesteśmy prawie sąsiadkami, muszę cię odwiedzić, dziękuję za komplementy
Aniuib. - je też mam zamiar "pójść" w hortensje, mam kilka od 2 lat i chyba pod względem dekoracyjności i łatwości obsługi ustępują im nawet róże; będę obserwować twoja rabatę, bo interesuje mnie, jak będzie wyglądać taka ilość hortensji
Alisonku - popadłam w zimową nostalgię i tylko czytałam, nie pisałam.

zmianom zapewne nie będzie końca, bo lubię zmiany. jestem już na drugim etapie fascynacji ogrodnictwem - już nie zbieram gatunków, a je ograniczam
- będzie inwazja zwykłego bodziszka korzeniastego, który jako jedyny jest w stanie zastąpić trawę w niepodlewanej części lasu - będzie zielonym obrzeżeniem miejsc parkingowych (brakuje nam miejsca - wcinamy się w las)
- musze zrobić jakąś dużą rabatę z rozchodnika Brillantissimum, bo mam go mnóstwo do przeniesienia (macie jakieś może pomysły na tego rozchodnika? jest piękny cały sezon, a mam ze 40 szt. do posadzenia),
- murek z cegły ciągnący się wzdłuż podjazdu zostanie pociągnięty również w drugą stronę od placyka z huśtawką, tam również powstanie kawałek trawnika i zielony szpalerek z ciętych szmaragdów wyznaczający granice dzikiego lasu od cywilizowanego.
- powstaje długa wąska rabata wzdłuż domu - wyrzuciliśmy rząd borówek. będzie tam trawa, jedna kula (Danica) i czterometrowy pas róż (Mary Rose, Tuscany, Viktor Verdier). róże będą obok tarasu - mają pachnieć. również przy samym tarasie mam miejsce, gdzie rośnie milin od trzech lat - nigdy nie kwitł, wyrzucam go, posadzę tam pnącą różę Laguna - odmiana nowa, jest zdrowa (ma chyba ADR), rośnie szybko i wysoko, ma wielkie odurzająco pachnące kwiaty. zobaczymy.
- chcę zamówić trochę trawy hakonechloa macra aurea, ponieważ podobno ładnie rośnie w półcieniu
- mam zamiar również założyc małą plantacyjkę gipsówki, ponieważ we wrześniu mamy wesele córki i ona chce wszystko ozdabiać gipsówką - jak myślicie, uda się wyhodować na ten czas? nie wiem, jaka sadzić - jest jednoroczna i wieloletnia, macie jakieś doświadczenie?

No podziwiam taką odpowiedź, nazw tyle padło że już nawet nie googluję
u mnie to wszystko w powijakach a tu aż wrze ;D
a oprócz gipsówki jakie kwiatki jeszcze będą?
Pozdrawiam Ewuś
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
gaga 09:50, 05 lut 2014


Dołączył: 04 gru 2013
Posty: 396
Witaj Ewo ogród Twój jest taki piękny i taki prawdziwy że chce się w nim być.Nie zmieniaj go za dużo bo jego forma to "prawdziwy cukiereczek'
____________________
........mój ogród to moje życie. Witam i pozdrawiam - Grażyna.
Tarnina 19:54, 05 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Ślicznie u ciebie, las... moja bajka... trochę mamy wspólnego, rabaty pod drzewami...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Magdalenka 15:01, 10 lut 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266






Cudowny masz ten taras Już sobie wyobrażam ciepły, letni poranek z kawą i śniadaniem właśnie na tarasie.
Oj jak ja tęsknię za latem...
Zdjęcia oczywiście zapisuję do inspiracji.
Pozdrawiam ciepło i słonecznie.
____________________
Magda Na Francuskiej
Alisonek 20:57, 18 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Ewuś mam kilka zdjęć swoich borówek, i chciałabym Ciebie prosić o radę (jako specjalisty od tych przepysznych kuleczek ) przede wszystkim jak ciąć i co z nimi teraz zrobić, bo w zeszłym roku jakoś mało owocowały i 1 całkiem umarła Jak będziesz to plisss zajrzyj do mnie
Pozdrowionka i buziaczki zostawiam :*
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Ewik 22:22, 19 lut 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jestem pod wrażeniem metemorfozy twojego ogrodu i to w tak krótkim czasie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Maria667 10:42, 28 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Strasznie ładny , klimatyczny ogród. Odnosi się wrażenie, że zieleń wchodzi do domu. Pięknie.
Pozdrawiam.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies