Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

piotraudi 16:19, 12 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
przepraszam na 56 stronie kolega mazan zaproponowal te substancje
piotraudi 19:13, 12 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
kolego Mazan w tej mojej walce może powinienem użyć także previcur???
dodam ze aby uratować tuje musze użyć chyba silniejszych środków bo narazie topsin na przemian z mondatakiem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów a moje zdjecia wcześniejsze jak i terazniejsze to pokazuja
Mazan 22:28, 12 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Na poprzedniej stronie napisałeś, że "... na grzyba pythium oligandrum". Ten grzybek to substancja czynna preparatu POLIVERSUM, co napisałem.
Jeśli uważasz, że tylko 'ciężka artyleria' poskutkuje - stosuj. Innymi środkami o podobnym składzie są Mildex i Aliette zawierające fosetyl glinu jako substancję czynną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 18:26, 13 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Ale na zdjęciach przedstawionych na poprzedniej stronie widać tego grzyba czy zamieeranie pędów to jest istotne aby zastosować właściwy srodek
piotraudi 19:47, 15 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
kolego Mazan to w moim przypadku zastosować rovral aquaflo oraz bayer previcur
piotraudi 20:49, 15 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Oraz czytałem coś ze można zastosować w przypadku chorób grzybowych środek o nazwie saprol substrala co o nim wiecie
Mazan 09:22, 16 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Previcur jest dwuskładnikowym preparatem grzybobójczym. Od Mildexu różni go inny składnik - propamokarb.
Saprol jest dobry w zwalczaniu rdzy, parcha oraz grzybów pleśniowych. Możesz spróbować.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 11:35, 16 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Rozumiem a po zdjęciach które przesłałem już od 55strony i nieskuteczne pryskania topsinem, mondatakiem od jakiego środka byś zaczął po zimie? Bo trochę dużo tych środków się porobiło rovral aquaflo, previcur saprol nie chcem wykończyć tui pryskania co 10 dni innym środkiem tak jak wspominałem i po zdjęciach które wstawiłem wydaje mi się że jest to zamieeranie pędów ale po godzinach spędzonym tu na forum oraz internecie nigdzie nie widziałem takiej choroby wyglądające identycznie jak u mnie na tujach zaczynającej się od przebarwienia końcówek poprzez zmian koloru końcówek na żółty i brązowy przenikają ej do pnia rośliny
Mazan 12:14, 16 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Zamiast medytować, domyślać się sprawdź czy pojawiły się przyrosty na korzeniach. Jeśli nie to znaczy że warunki są nieodpowiednie. Wówczas należy sprawdzić odczyn gleby, uwilgotnienie i zasolenie.
Choroby nigdy nie są identyczne. Mają jedynie wspólne objawy i często są mylone z zakłóceniami fizjologicznymi, których objawy przypominają wiele chorób.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 13:04, 16 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Dobrze jutro wykopie jedna tuje i pokaże jak wyglądają korzenie ale do tego czasu pokaże zdjęcie zrobione dziś na górnej galasce to jest grzyb czy pleśń?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies