Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Gardenarium 12:50, 25 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemię się podlewa, a rośliny pryska. Niezbędne dawki (rozcieńczenie) znajdziesz w przepisie na opakowaniu.
Wystarczy otworzyć stronę pod hasłem previcur, stosowanie dawki i masz wszystko jak na dłoni.
Albo doczytać na ulotce na opakowaniu.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 13:00, 25 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
piotraudi napisał(a)
Ponawiam pytanie w jakiej dawce stosować previcur? Pryska nim tuje czy tylko ziemię oraz ile mniej więcej go przeznaczyć na Każdą tuje to samo pytanie tyczy się rovral aquaflo



Jak kupujesz te środku masz tam wszystko dokładnie napisane i nie ponawiaj pytań. Wyjdź na stronę i przeczytaj ulotkę to cała filozofia.

Wpisy z Panią Danusia prawie w jednym czasie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
piotraudi 17:36, 26 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Spojrzałem na dawki zależnie od choroby i innych warunków stosuje się inne dawki to wiem ale nigdzie nie pisze czy można jednocześnie opryskac tuje oraz ile oprysku przeznaczyć na tą tuje 0,5Lczy 2L także nie pisze czy jednocześnie można takze podlać ziemię pod roślina jak i nie ma podanego zakresu stosowania previcuru czy musi być min temp 5za dnia i min 5stopnie w nocy także proszę uważnie przeczytać moje pytania tak ich sobie nie pisze
Mazan 07:16, 27 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Tu nie ma co się zastanawiać. Sam podałeś temperaturę średnią dobową. Do podlewania zużywasz ok. 4 litry cieczy użytkowej na 1m2. Na iglaki stosujesz roztwór: zapobiegawczo 0,2%, interwencyjnie 0,3%. Ilość cieczy zużytej zależy od wielkości rośliny. Należy pokryć roślinę dokładnie.
Czy można jednocześnie? Oczywiście.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 21:00, 27 mar 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Dziękuję po świętach zapowiadają ocieplenie więc wówczas opryskam tuje previcurem oraz podleje pod nimi ziemię w stężeniu 0,3% następnie odczekam tydzień i opryskam rovral aquaflo
piotraudi 20:55, 05 kwi 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Zrobiło się cieplej wegetacja ruszyła więc dziś opeyskalem tuje previcurem 15ml na 10l wody. Ja musiałem czekać do tej pory aby oprysk miał działać a choroba postępuje nowe ogniska już nie mam pojęcia jak tak dalej pójdzie to ponad 300szt tuji pójdzie w błoto. Za tydzień lub dwa użyć rovral aquaflo czy topsin?

te
Zuzka25 19:23, 06 kwi 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Czy można pryskać jeszcze Promalanem, czy już jest za późno?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Mazan 11:56, 08 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piotraudi

Rośliny nie mają czym oddychać. Zrób drenaż, rozluźnij glebę w strefie korzeniowej - to nie buraki lubiące ciężkie, zlewne gleby. Żaden środek nie pomoże przy braku powietrza glebowego.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
piotraudi 18:35, 08 kwi 2018

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
ROZUMIEM kolego Mazan u mnie na żuławach są wyjątkowo ciężkie ziemie ,lecz przed posadzeniem tuj ziemia została zruszona gruberem,bronami i wymieszana z dodatkiem piasku dodatkowo w każdy dołek pod tuje wlewałem wodę i wsypywałem ziemie do iglaków następnie sadziłem tuje.
Najbardziej martwi mnie postęp choroby widoczny na zdjęciach
przez całą zimę szukałem co to może być za choroba zdjęcia tuj porażonych daną chorobą i nic żadne zdjęcia z danej choroby nie wyglądały identycznie jak u mnie.tylko z opisów danych chorób wywnioskowałem ,ze jest to zamieranie pędów drzew iglastych.
Jak pisałem wcześniej w tym roku zacząłem walke od previcuru za ok 2 tyg opryskać rovralem aquaflo,topsinem,czy może mondatakiem?
aaa i siarczan magnezu można dać pod tuje doglebowo powiedzmy 2kg na 100m2
czy tylko dolistnie?
Gardenarium 22:26, 09 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może właśnie za dużo tej chemii??? Po co to tyle tego?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies