Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Marek1980 10:49, 23 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2020
Posty: 7
Posmarowałem mascią i saprol . Wogole mam problem wszystkie tuje posadzone w tym samym czasie. Jedne są większe od drugich co najmniej dwa razy albo i trzy. Do tego wyglądają jak brabrand i wierzchołki się poklaniaja u tych słabych
Idenity 13:38, 23 sie 2020

Dołączył: 09 sie 2020
Posty: 2
Potrzebna porada fachowców: usychają cyprysiki... Sadzone w kwietniu z donic...podlewane co 3dni
Balbinka86 18:18, 23 sie 2020

Dołączył: 23 sie 2020
Posty: 1
Witam wszystkich. Szukam porady. Ostatnio zauważyłam, ze gałązki na moich tujach brabant i na szmaragdach zaczęły opadać i usychać. Po oderwaniu ich od pnia w srodku jest dziurka a w niej siedzi taki chrząszcz/ chrabąszcz. Ktoś wie co to może być? Jak z tym walczyć? Wszytskie drzewka chorują :/
Marek1980 23:35, 23 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2020
Posty: 7

Dlaczego jedne tuje wyglądają zdrowo A drugie jak nie szmaragd co się z nimi dzieje . Za mało wody za dużo nawozu czy może to drzewo Lipa im przeszkadza. Zauważyłem dużo na tych pod lipa czerwonych robaków Kowali. Czy mogą szkodzić tujom. Pomóżcie proszę
Marek1980 23:36, 23 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2020
Posty: 7
Nawet kolor niektórych tui jest dziwny
Marek1980 09:15, 24 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2020
Posty: 7
Balbinka 86 . Może to być misecznik tujowiec lub cisowiec. Opryskaj karate Gold , Mospilan , Polysect.
Narsilia 10:48, 28 sie 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 489
piotraudi napisał(a)
Ja mam to samo marek 1980


również podbijam temat u mnie w ogrodzie ta sama sytuacja tuja mają około 5 lat nigdy nic się z nimi nie działo, w tym roku pękają i gałązki na pęknięciach zaczynają obumierać są już niektóre powycinane w origami .

Co jest powodem i jak mu zapobiegać no i oczywiście czy można im jakoś pomóc na tym etapie?
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
RobertW 20:15, 31 sie 2020

Dołączył: 31 sie 2020
Posty: 1
Witam, w moim malutkim zywoplocie również znalazłem pękniecia w głównych prowadzących pędach. Poczytałem forum zakupiłem Funaben Plus 03 PA i zgodnie z zaleceniami pomalowalem popękane miejsca. Opryskalem również Mospilan. Dodam że tuje pięknie rosną lecz co niektóre pedy zaczynają zolknac i przestaja rosnąć. Zasililem nawozem w kwietniu Ale na ok 100 tui dałem kilogram nawozu bo przeliczylem że na ta powierzchnię powinno być ok. Czy czekać na efekty czy mam coś dalej robić. Czy już muszę przygotować się na wymianę...Poniżej kilka zdjęć.
Brix0n 22:20, 13 wrz 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Witam. Co im jest?
Czy jest szansa na słaby system korzeniowy i gniecie korzeni po ulewach w sierpniu. Kilka już usunąłem na ich miejsce wkopałem nowe i widzę ze rosną. Dodam że te suche wychodza ręcznie jak je pociagne mocniej. Czyżby nie były mocno i dobrze ukorzenione?
konradkar 10:35, 23 wrz 2020

Dołączył: 23 wrz 2020
Posty: 2
Witam. Mam problem z tujami oraz świerkiem. Te iglaki mają już ponad 10 lat i do tej pory wszystko z nimi było ok.. W ciągu tego roku tuje miejscowo zaczęły schnąć a świerk stracił igliwie w centralnej części od pienia (pozostały głównie końcówki). Czy jeszcze uda się któreś z tych roślinek uratować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies