Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Figo 20:57, 17 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 1
Witam koledzy jestem nowy i jestem amatorem. Mam problem z tujami szmaragd zeszłorocznymi zaczęły brązowieć,posypałem po garści nawozu target na brązowienie i wzrost, są intensywnie podlewane.Są skazane na straty?

MMarcin 08:22, 29 cze 2021

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Czy to jest Misecznik tujowiec? Jaki oprysk najskuteczniejszy i termin stosowania. Posiadam w sumie 40 szt tuj szmaragd i na jednych jest mało prawie wcale a na drugich pełno. Miesiąc temu Kupiłem i wsadziłem tez tuje szmaragd na pniu i ta ma najwiecej i chyba się nie przyjęła bo robi się coraz bardziej ruda można jakoś uratować jeszcze ? Oczywiście juta została wyjęta z korzeni, nie rośnie na szmacie.
Ogólnie oprócz tej na pniu tuje nawożone dolistnie pinivitem i kropelkowo do ziemi magiczna siłą do iglaków, zadne opryski nie były wykonywane wiec może od chorób grzybowych by trzeba było opryskać tez ? Nie wiem co robić. Z oprysków mam: Topsin, Scorpion 325 sc, Amistar i Mospilan. Tylko nie wiem czym opryskać kiedy i jaka dawka. Czytałem ze na misecznika to karate gold stosować tak ?




Magdalenapot 17:27, 05 lip 2021

Dołączył: 05 lip 2021
Posty: 1
Pomocy. Co to może być?
mirandaz 13:08, 19 lip 2021

Dołączył: 19 lip 2021
Posty: 1
Dzień dobry czytając wątek nie spotkałam się z podobnym problemem więc proszę o opinie.

Przyrosty wyglądające inaczej - brązowe, pomarańczowe gałązki zamiast zielonych.
Kilka tuj (wsadzone na innej ziemi) piękne zielone, pozostałe rude i brązowe, czy to normalne? Sadzone z bryłą korzeniową w ziemi która była na działce.





Co im brakuje, czy to efekt gorszej ziemi? a może w ten sposób się przyjmują
pletwa 17:55, 23 lip 2021

Dołączył: 23 lip 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Moje thuje tracą kolor i chyba powoli usychają.
Na igłach widać lekki biały nalot.
Pod powiększeniem wygląda tak jak na załączonych zdjęciach, czyli białe kropki.
To grzyb czy robak?
Porśba o wsparcie. Nigdzie nie mogę się doszukać co to może być?!

Z góry dziękuję,
K

Mareksy 10:09, 07 sie 2021

Dołączył: 18 kwi 2019
Posty: 8
Cześć,
Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Chciałbym prosić o poradę.
Drzewka thuje szmaragd, sadzone do gruntu 3 lata temu. Nawożone corocznie florovitem do thuj, opryskiwane profilaktycznie bioseptem active.
na początku wakacji zauważyłem problem z thujami. Brązowieją od dołu i jakby matowieją u góry. Oczyściłem i w obawie przed frytoftorazą podlałem doglebowo Pyroplantem 722SL. Zastanawiam się czy to jaka choroba grzybowa? Zrobić oprysk topsinem?
Gardenarium 20:32, 17 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jolcze napisał(a)
Dzień dobry.
W ostatnim tygodniu zauważyłam, że nagle zżółkła mi tuja. W tym momencie zaczyna juz brązowieć. Podlewałam ją, ale nic to nie pomaga. Proszę o pomoc i doradę. Z góry bardzo dziękuję


Problemem może być wysoki poziom wód gruntowych i tuja topi się, ale podajesz za mało informacji i brak zdjęć niestety uniemożliwia bliższą identyfikację problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jolcze 23:47, 17 sie 2021

Dołączył: 17 sie 2021
Posty: 6
Zdjęcia dodawałam, ale faktycznie nie widzę ich. Spróbuję dodać je jeszcze raz.
Tu gdzie mieszkam ziemia jest piaszczysta, więc przepuszcza wodę. Raczej to nie ten problem.
Jolcze 16:14, 19 sie 2021

Dołączył: 17 sie 2021
Posty: 6
Czy ktoś jest w stanie mi doradzić w sprawie w/w tuji?
Gardenarium 19:29, 19 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie - nie wiem co to jest. Co masz tam w glebie, masz szmatę, jak długo rosną, czy to się stało teraz a rosną np 10 lat?

Może sąsiad opryskał z tamtej strony randapem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies