Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Wiolka5_7 17:59, 31 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
DariaB napisał(a)

No tyle jeszcze nie Mam jeszcze chwilę żeby podjąć decyzję, bo z jednej strony fajnie, że ta są bo górą nas przesłaniają, a pod nimi myślę czy nie posadzić annabelek. Widziałam kiedyś graby podsadzone białymi hortensjami i pięknie to wyglądało. A na drugiej stronie ogrodu zrobiłabym sobie wielką bylinowo trawiastą rabatę.


Kupcie sobie nożyce na wysięgniku i będziecie przycinać najwyżej górę i boki i będzie git

Hortki na pewno będą pasować
bylinowo-trawiasta brzmi świetnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 18:55, 31 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
olciamanolcia napisał(a)


Hahaha mojemu niemężowi też ściska gardło ja ma "coś" w ogrodzie pochwalić
Najwięcej na co go stać to "może być" czyli w tłumaczeniu " cholernie mi się podoba"


No to podobny entuzjazm


Daria! Ale się dzieje! Fajnie już to wszystko wygląda

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 20:32, 31 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Już Ci Wiola wymyślila jak poradzić sobie z grabami.
Od razu mówiłam żeby zostawić bo tam pasują.

Roboty z tym klińcem nie zazdroszczę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 23:33, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
DariaB napisał(a)

No tyle jeszcze nie Mam jeszcze chwilę żeby podjąć decyzję, bo z jednej strony fajnie, że ta są bo górą nas przesłaniają, a pod nimi myślę czy nie posadzić annabelek. Widziałam kiedyś graby podsadzone białymi hortensjami i pięknie to wyglądało. A na drugiej stronie ogrodu zrobiłabym sobie wielką bylinowo trawiastą rabatę.


To świetne połączenie! A rabata bylinowo-trawiasta też zapowiada się ciekawie
Ja swoje graby będę cięła na wysokości 3m. Wyższych nie ogarnę.
DariaB 10:03, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Kochane dziękuję za rady dotyczące grabów Chyba je zostawię, niech nas zasłaniają i tworzą intymny klimat na tarasie. Pewnie będę je ciąć żeby nie wyrosły na potwory Właśnie takie 3 do 3,5m. Wkurzające jest, że na etykiecie pisze wysokość docelowa 5-10m. To w końcu 5m czy 10m? Przecież to taki duży rozstrzał
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:15, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wczoraj dzień przeleciał nie wiadomo kiedy. Miałam kosić trawę, ale siostra mnie poprosiła o pomoc na działce i pojechałam z nią sadzić fasolkę Zeszło nam 2 godziny, jednak taka praca przy własnych warzywach nie jest łatwa. Podziwiam ogródki niektórych działkowców, piękne są, zadbane ogarnięte, obsadzone warzywami z pięknymi kwiatowymi grządkami. No cóż może kiedyś, jak zdrowie i czas pozwolą
Taką mamy rabatkę na wejściu do ogródka, pełna łubinów, piwonii i chwastów próbowałam wczoraj ich trochę powyrywać ale trzeba było do domu wracać. Gdzieś w tym gąszczu rośnie magnolia przeprowadzona z mojego ogrodu

Zmęczenie zostało wynagrodzone pięknym zachodem słońca.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 10:18, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ławeczka piękna czy to ta "wymieniona"? Jaka szerokość? Wpasowała się idealnie...
DariaB 10:18, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Te Marushki świecą, aż rażą swoją bawrą. Na żywo jest jeszcze bardziej wyrazista.

I jeszcze szybkie spojrzenie o poranku w drugą stronę

Dzisiaj powinny dojechać zakupione szałwie, będę mogła się zabrać za frontową rabatę, tylko znowu zamówiłam 2 kubiki kompostu i zostały zwalone do tej dziury Czeka mnie chyba przewożenie ich w inne miejsce taczkami.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:20, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Martka napisał(a)
Ławeczka piękna czy to ta "wymieniona"? Jaka szerokość? Wpasowała się idealnie...

Tak, to ta wymieniona Szerokość 120 cm Pasuje idealnie ale stoi na zewnątrz niespełna dwa tygodnie i już widzę, że się jakieś pęknięcia pojawiają, jednak staram się na nie nie zwracać uwagi i mimo wszystko się nią cieszyć
Muszę jej coś w stópki posadzić, zastanawiam się na floksem szydlastym, wydaje mi się, że byłby fajną podusią u stóp ławeczki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 10:37, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Floks szydlasty lub bodziszek kantabryjski. Będzie cudnie. Zobacz ławeczkę u Iwonki z Wichrowego Wzgórza. Ja też szukam dokładnie tej szerokości ... chyba jednak zaryzykuję.
Edit: niewiarygodnie, ogród pięknieje z dnia na dzień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies