Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Judith 13:02, 31 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10084
DariaB napisał(a)

Chodzi Ci o te graby przy tarasie?

Nie, o te na zdjęciu... Ae chyba mi sie pomyliły z tymi przy tarasie, które maja byc przesadzone... Czy to te ze zdjęcia maja byc przesadzone...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 13:07, 31 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

Nie, o te na zdjęciu... Ae chyba mi sie pomyliły z tymi przy tarasie, które maja byc przesadzone... Czy to te ze zdjęcia maja byc przesadzone...?

Te ze zdjęcia tam w oddali to bordowe buki i one zostają. Ciągle się waham odnośnie tych grabów przy tarasie. Mąż twierdzi żeby je zostawić, że zanim będę miały 10 m to nas już nie będzie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 13:36, 31 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10084
Daria, miałam na myśli to zdjęcie i zielone drzewa po prawej przy ogrodzeniu:


I o nich pisałam, że jakby je ciąć na płaski ekran to mogłyby zostać. Ale własnie nie byłam pewna czy to nad nimi się wlasnie zastanawiasz. Bo z tej perspektywy nie wiem czy one sa przy tarasie czy nie .

EDIT: Ale teraz widze, że to chyba wiśnie sa . No to nie było tematu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:46, 31 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
olciamanolcia napisał(a)


No to to normalka ! Jak ktoś do nas przyjdzie i chwali ogród to padaja słowa "robilismy" "sadziliśmy" "pieliliśmy" nagle wszystko razem robimy stad taki ład i porządek w ogrodzie hahaha zawsze się mądrzy a połowy roślin nie zna ala taka natura chłopa .. i co mu zrobisz ?


Nie to mój chociaż nie dokłada sobie zasług tylko mówi, że ja zrobiłam mój mnie ostatnio zaskoczył jak powiedział, że " ten rododendron ładnie kwitnie" rozwija się chłop ogrodowo a i drzewa rozpoznaje jakie rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 13:54, 31 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)
Daria, miałam na myśli to zdjęcie i zielone drzewa po prawej przy ogrodzeniu:


I o nich pisałam, że jakby je ciąć na płaski ekran to mogłyby zostać. Ale własnie nie byłam pewna czy to nad nimi się wlasnie zastanawiasz. Bo z tej perspektywy nie wiem czy one sa przy tarasie czy nie .

EDIT: Ale teraz widze, że to chyba wiśnie sa . No to nie było tematu .

Tak, po prawej to wiśnie taras jest po lewej stronie tego zdjęcia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:56, 31 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)


Nie to mój chociaż nie dokłada sobie zasług tylko mówi, że ja zrobiłam mój mnie ostatnio zaskoczył jak powiedział, że " ten rododendron ładnie kwitnie" rozwija się chłop ogrodowo a i drzewa rozpoznaje jakie rosną

No mój też mówi, a Daria zrobiła, czasem się chwali, że ma taką robotną żonę Kiedyś na wszystkie roślinki mówił rododendron i ostatnio jedziemy na rowerach i pytam co to za roślinka, a on jak zwykle, rododendron, i tym razem miał rację bo przecież teraz kwitną, dumy był bardzo
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 14:06, 31 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
DariaB napisał(a)
Nie wiecie gdzie kupić sadzonki szałwii Caradonny, chodzi o jakieś sprawdzone źródło. Pytałam wczoraj w szkółce i mogą zapytać, czy dadzą radę ściągnąć, może z 3 tygodnie, bez sensu.
Troszkę moich kwiatków
pierwszy kosaciec już jest! Jak się piwonie pośpieszą to będą kwitnąć razem, powinno to ładnie wyglądać.

Moja pierwsza ostróżka! I powojnik

i może się jabłek doczekam




Napiszę Ci na priv w sprawie szałwii
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:09, 31 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
DariaB napisał(a)

Te ze zdjęcia tam w oddali to bordowe buki i one zostają. Ciągle się waham odnośnie tych grabów przy tarasie. Mąż twierdzi żeby je zostawić, że zanim będę miały 10 m to nas już nie będzie
ale wy chyba nie macie 70-80 lat? graby szybko urosną na te 10 m, jeśli mają zostać to pozostaje regularne cięcie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:11, 31 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
DariaB napisał(a)

No mój też mówi, a Daria zrobiła, czasem się chwali, że ma taką robotną żonę Kiedyś na wszystkie roślinki mówił rododendron i ostatnio jedziemy na rowerach i pytam co to za roślinka, a on jak zwykle, rododendron, i tym razem miał rację bo przecież teraz kwitną, dumy był bardzo


Nie pomagają to chociaż pochwalą pracowite żony

No na pewno był dumny jak znał nazwę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 14:24, 31 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)
ale wy chyba nie macie 70-80 lat? graby szybko urosną na te 10 m, jeśli mają zostać to pozostaje regularne cięcie

No tyle jeszcze nie Mam jeszcze chwilę żeby podjąć decyzję, bo z jednej strony fajnie, że ta są bo górą nas przesłaniają, a pod nimi myślę czy nie posadzić annabelek. Widziałam kiedyś graby podsadzone białymi hortensjami i pięknie to wyglądało. A na drugiej stronie ogrodu zrobiłabym sobie wielką bylinowo trawiastą rabatę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies