Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

anabuko1 10:41, 09 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
DariaB napisał(a)
Skosiłam wczoraj nowy trawniczek, wygląda na to, że się przyjął po skoszeniu też całkiem ładnie wygląda nie podlewam go już codziennie.

Powojniczek zaczyna kwitnąć, to jego pierwszy raz już mi się podobają jego kwiatki.

I połączenie piwonii, kosaćca i przywrotnika, podoba się! tylko wszystko za blisko siebie posadzone ale to w części ogrodu, która czeka na przeróbki więc to się skoryguje.


No, no idealny trawniczek.
Piękny powojnik.Co to za odmiana ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
DariaB 11:25, 09 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Agatorek napisał(a)
Daria, ławeczka pięknie Ci się wkomponowała w rabatę, jakby była robiona na wymiar .

Piękny trawnik, bardzo ładnie wyglada, piękna zieleń i taki gesty…

Czytam, że polujesz na gaurę. Kupiłam w zeszłym roku 3 sztuki i żadna się nie obudziła po zimie. Także nie tylko u Ciebie nie przezimowała. Ja już sobie odpuszczam .

Ps. Piękny powojnik!

Aguś zdradzę Ci tajemnicę to rabata była robiona pod ławeczkę, wychodzi na to, że się mi udało Gaury jeszcze nie miałam, więc to nie kwestia tego, że się nie obudziła po zimie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:31, 09 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
anabuko1 napisał(a)

No, no idealny trawniczek.
Piękny powojnik.Co to za odmiana ?

Trawniczek dziękuje
To powojnik 'Belle of Woking' kwitnie u mnie pierwszy raz.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:53, 09 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Kilka ogrodowych pstryków, róże zaczynają Leonardo i Garden of Roses po wiosennym przesadzeniu zbudowały ładne krzaczki, MW ma kilka kwiatków, a Wiliam nadal nie żyje , bukszpan też się nie obudził i przez to różanka wygląda jak niedokończona i daleko jej do efektu z projektu jedna z kupionych rozplenic też wygląda marnie, moja podzielona chyba też dojść do siebie nie może.




Już miałam pustą donicę przy wjeździe i miałam ją obsadzać, roślinki już mam i znowu mam pełno kompostu
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:00, 09 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Piwonie u mnie nadal w pąkach
Takie mam śmieszne czosnki, wykopałam je z rabaty i mieszkają w donicach. Muszę im znaleźć docelowe miejsce, ale fajne są, takie gwiazdeczki Chyba u Marty widziałam takie same.

Nie wiecie co dolega mojej szałwii? Wygląda jakby ktoś ją opluł Różyczki Sea Foam, te które zrobiły się żółte po przesadzeniu nawet odżyły, ale chyba nie zakwitną, przynajmniej ta, która oberwała najbardziej.



____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Roocika 12:28, 09 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ta piana to pienik, u siebie mam co roku głównie na przywrotnikach, nie zauważyłam żeby to było jakieś szczególnie groźne (w każdym razie u mnie), tylko trochę szpeci.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
DariaB 13:57, 13 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Roocika napisał(a)
Ta piana to pienik, u siebie mam co roku głównie na przywrotnikach, nie zauważyłam żeby to było jakieś szczególnie groźne (w każdym razie u mnie), tylko trochę szpeci.

Dzięki Asia wygląda na to, że rzeczywiście to coś nie krzywdzi szałwii
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:03, 13 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Weekend zleciał nie wiadomo kiedy
W piątek skosiłam trawę i to w zasadzie wszystko co udało mi się przez weekend zrobić, a nie przepraszam, ogarnęłam część przedpłocia jeszcze
Przed, w trakcie i po



Mam nadzieję, że kartony chociaż trochę powstrzymają wysyp chwastów, dookoła jeszcze są jakieś łąki, nie koszone, wszystko lata i mnie wykańcza
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:06, 13 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Dla takich widoczków warto się było wiosną pomęczyć

Krzewuszki coś słabo kwitną, może w przyszłym roku będzie lepiej.

Leonardo mnie nie zawodzi rzetelny gość


____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:16, 13 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Piwonia z małej paczuszki z kawałkiem kłącza i piwonia Sara

Różyczka Sea Foam bardzo wdzięczna i bardzo ją lubię

Ta moja biała budleja to chyba jednak jakaś miniaturowa jest bo wcale nie rośnie na potwora
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies