Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Wiolka5_7 10:44, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
DariaB napisał(a)
Kochane dziękuję za rady dotyczące grabów Chyba je zostawię, niech nas zasłaniają i tworzą intymny klimat na tarasie. Pewnie będę je ciąć żeby nie wyrosły na potwory Właśnie takie 3 do 3,5m. Wkurzające jest, że na etykiecie pisze wysokość docelowa 5-10m. To w końcu 5m czy 10m? Przecież to taki duży rozstrzał
szczerze to na etykiety nie ma co patrzeć . Te twoje to Fastigiaty? ZSP podaje wysokość 10-15m
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:48, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Piękna rabata u siostry teraz i chwasty na rabatach są trendy

I u ciebie co raz piękniej,trawnik jaki zieloniutki po deszczu. Azalie fajnie świecą,ja lubię takie żarówy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 10:53, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)
szczerze to na etykiety nie ma co patrzeć . Te twoje to Fastigiaty? ZSP podaje wysokość 10-15m

Tak Fastigiaty, nie no, takie wielkie to nie mogą urosnąć nie pozwolę im na to, może jednak lepiej było kupić Lucasy, ale teraz już pozamiatane. Ostatnio w programie tych dwóch sióstr, które mają program telewizyjny i projektują ogródki, widziałam jak do malutkiego przydomowego ogródka posadziły 3 graby z twierdzeniem, że będą prowadzone jak żywopłot.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:54, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękna rabata u siostry teraz i chwasty na rabatach są trendy

I u ciebie co raz piękniej,trawnik jaki zieloniutki po deszczu. Azalie fajnie świecą,ja lubię takie żarówy

Ale tam rośnie jeden taki wstrętny chwast, u mnie w ogrodzie też, ma paskudny korzeń i źle się go wyrywa, boję się, że zagłuszy magnolię więc on koniecznie do wyrwania
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:58, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Martka napisał(a)
Floks szydlasty lub bodziszek kantabryjski. Będzie cudnie. Zobacz ławeczkę u Iwonki z Wichrowego Wzgórza. Ja też szukam dokładnie tej szerokości ... chyba jednak zaryzykuję.
Edit: niewiarygodnie, ogród pięknieje z dnia na dzień

Martuś dziękuję mód na moje serce i styrane dłonie Odwiedzę Iwonkę w takim razie.
Co do ławeczki, cena dobra, jakość no ujdzie, efekt jest suma sumarum nową ławeczkę przysłali bez dyskusji, tu zarobili + bo różnie bywa. Ale gdyby od razu wysłali w idealnym stanie to nie byłoby w ogóle żadnego niesmaku. Ciężko w PL kupić jednak meble z teaku, w innych krajach są łatwiej dostępne.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 13:46, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
DariaB napisał(a)

Tak Fastigiaty, nie no, takie wielkie to nie mogą urosnąć nie pozwolę im na to, może jednak lepiej było kupić Lucasy, ale teraz już pozamiatane. Ostatnio w programie tych dwóch sióstr, które mają program telewizyjny i projektują ogródki, widziałam jak do malutkiego przydomowego ogródka posadziły 3 graby z twierdzeniem, że będą prowadzone jak żywopłot.
Lukasy do 10 m . Musicie ciąć i tyle. Wiele osób na forum tnie graby kolumnowe do pewnej wys.i jest ok.One uwielbiają cięcie, więc spoko. Graby na żywopłot jak najbardziej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Roocika 13:54, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jeden mój grab fastigiata ma już z 5 m i szeroki się zrobił w tym roku, ale u nas cięty tylko raz. Może w tym roku podetniemy jak przestanie padać. Piękne masz widoki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ewsyg 17:20, 02 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
DariaB napisał(a)
Stuningowałm wczoraj rabatę przy wejściu. Poprawiłam tawuły, między nie wsadziłam seslerię, dosadziłam dwie hortensje i cisa. Póki co już nic nie będę tam zmieniać, dosadzę tylko jeszcze gaurę i liatrę. Poluję na białą gaurę chociaż ostatnio w szkółce były piękne, duże sadzonki różowej, po 12 zł.

Bardzo lubię gaurę i też poluję na białą. Miałam kiedyś, ale nie przezimowała, jednak spróbuję jeszcze raz. Będziemy miały podobne rabaty, ja też che połączyć liatrę z gaurą
Co do donicy, to się zastanawiam, czy ona będzie dobrze trzymała wodę. Odpisałam u mnie jakie ja mam rośliny w wodzie.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
DariaB 10:15, 03 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Roocika napisał(a)
Jeden mój grab fastigiata ma już z 5 m i szeroki się zrobił w tym roku, ale u nas cięty tylko raz. Może w tym roku podetniemy jak przestanie padać. Piękne masz widoki

OMG nie strasz!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:17, 03 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)
Lukasy do 10 m . Musicie ciąć i tyle. Wiele osób na forum tnie graby kolumnowe do pewnej wys.i jest ok.One uwielbiają cięcie, więc spoko. Graby na żywopłot jak najbardziej

No będzie trzeba ciąć wyjścia nie ma. Już męża poinformowałam wczoraj, nawet nie protestował w końcu to jemu zależy na tym, żeby zostały przy tarasie Martwię się jeszcze czy nie wykarczą w przyszłości podbudowy pod taras.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies