Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Helen 20:50, 02 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Ja nie mam psa ani kota, ale mioteł mam kilka, więc i ja wbijam
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 22:47, 02 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Pies na odchudzanie kota się przyda a Aprilowe koty akurat do psów przyzwyczajone raczej?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 23:07, 02 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
To ja może przygotuję z mojego tojadu maść , dzięki której dawniej czarownice mogły latać na miotle? Nie wystarczy tylko mieć miotłę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:57, 02 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6705
Widzę, że moje tłumaczenia w przedmiocie "o co kaman" do Was trafiły i afer z powodu "fishingu" nie będzie
Lucy - z hoplem coś jest na rzeczy

W temacie kota i twarogu - no wapń też przecież potrzebny A twarog na granicy przydatności był, to postanowiłam się podzielić i kotu dietę urozmaicić - ona lubi nabiał
Jak kilka lat temu wywoziliśmy mamuśki na sterylizację weterynarz poleciła nam karmić w tym czasie maluchy jogurtem naturalnym - wchodziło Śmietana za tłusta, a mleko wiadomo - luźne stolce to słabo powiedziane Kotki karmiące dokarmialiśmy twarogiem właśnie. Jogurt naturalny dawaliśmy kociakom jak chcieliśmy wyjść poza działkę bez kociej obstawy - działało, tłukły się o najlepsze miejsce przy misce. A o maśle i kotach to mi chodzi po głowie takie hasło: "kot wchodzi na stół i liże masło", z bajkami mi się kojarzy Pewnie tłuszcz im smakuje jak nam czekolada

W temacie zlotu - czarownice plus miotły - wiadomo, koty powinny być czarne - ale dla niepoznaki, żeby wróg się nie zorientował - mogą być umaszczone inaczej albo w przebraniu Menu dla kotów jest, bufet szwedzki, żniwa zaczęte, wszystko z pól ucieka, ale jakby który chciał zagrychę w postaci croissanta - no to we własnym zakresie. Z uwagi na ujawnioną powyżej różnorodność gustów - organizator nie jest w stanie sprostać kocim zapędom w temacie zagrychy Jak która czarownica niepełnowartościowa (kota nie ma) - no cóż, musi się ogarnąć i innymi walorami nadrobić

P.S. Bożena, do Twojej tylko wiadomości, nikomu nie mów - maść zbędna, One nie mają latać a chwasty rwać - im bliżej ziemi będą tym lepiej Miotły do depozytu od razu na wejściu - niby, że sprawdzić trzeba - no przegląd techniczny taki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:10, 03 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6705
Nadrabiam obiecane zaległości:

Martka napisał(a)

Ta ciemna purpura to zapewne dalie? ... Dają tu świetny akcencik. Potem pysznogłówka? Opisz proszę te roślinki, rabata cacko.



Martka, to co widoczne na dole zdjęcia to mój rogal Miał być zdominowany przez limki, które malutkie kupowałam jesienią, a został zdominowany przez Mgduskowe maczki, które szczodrą ręką tam sypnęłam dwa razy
Jak maczki się zeschną - rabata do przeróbki jesiennej
Ciemna purpura to róża burgundy Iceberg - zostaje, obok faktycznie pysznogłówka - wylatuje, tylko czekam aż się chłodniej zrobi
Są tam też rozchodniki, jeżówki, naparstnice, grujecznik, którego nie widać na zdjęciach i cała masa różności innych Jak się dobrze zagłębić w to zdjęcie to widać niebieskie punkciki - oczywiście bodziszek R. On jest WSZĘDZIE
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:19, 03 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6705
Helen napisał(a)

Koniecznie opisz rośliny na drugim zdjęciu, pięknie masz

Helen, ciężko będzie, bo tam jest też WSZYSTKO

Turzyce z brzegu, lilak palibin, piwonia, Sama Wielka Ona - Pomponella , lawendy, rogownica, gaury, jeżówki białe, bodziszek R., pysznogłówka.
Dalej klon (trochę stłamszony), z jeżówkami, floksami, mikołajkami. I szałwie jeszcze. I pewnie jeszcze coś, ale chwilowo więcej grzechów nie pamiętam Wiosną - cebulowe
Aaaa, i czosnki tam są, te główkowate
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:29, 03 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Znaczy mus przecięć nie na miotle, ino na szpadlu? A zamiast różdżki trzeba zabrać łopatkę do chwastów?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 00:52, 03 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6705
Lucy - no ja Cię proszę, na szpadlu się nie da latać Szpadle na miejscu będą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:30, 03 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Koty mam dwa, mogę jednego użyczyć. Z psami za pan brat.
Umaszczenie rude, no przecież kot nie będzie odbiegał image od swojej czarownicy
Obawiam się jednak, że skoro zdradziłaś podstępne plany, to zainteresowanie zlotem drastycznie spadnie. Nie ma to jak dyplomatycznie odstraszyć natrętów
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 07:38, 03 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Bardzo podoba mi się ta dyskusja
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies