Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

April 13:33, 01 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10231
Dołączam do chętnych na wakacje w takim miejscu, niestety dopiero za rok bo się urlop właśnie niepostrzeżenie ulotnił.
Bardzo ładnie masz. Wymuszone podstępem czy nie, komplementy się należą i basta
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 14:11, 01 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja już szukam noclegu na Kaszubach. Ale może wezmę namiot i się tam do niej wbiję po prostu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 14:42, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Sielsko-anielsko. Ściany chałupki są pięknym tłem dla roślin. Wszystko wygląda lekko, naturalnie, a zapożyczony krajobraz to wisienka na tym słodkim torciku.
Kotka jest nad wyraz fotogeniczna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 15:31, 01 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Ja nie mogę, ale się zabuszyło, gdzie ten chudy rogal się podział??
Jak wszyscy to ja też się wbijam z namiotem co mam być gorsza


(Dopowiadam później - to oczywiście żart, żebyś nie wpadła w popłoch )
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 15:34, 01 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Pięknie, bujnie, zielono. Tej zieleni zazdroszczę, u mnie trawnik żółty a rośliny wymęczone suszą.
Podpisuje się pod tym, co napisały dziewczyny. Skąd to Twoje niezadowolenie z ogrodu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 17:33, 01 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pięknie

Ile do ciebie kilometrów od Żukowa?
Ja bez namiotu, mam raczej blisko więc noclegu nie potrzebuje ale chętnie przybędę skoro zlocik u Magary urządzacie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Joku 21:29, 01 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Dołączam do grona zachwyconych twoim ogrodem. A zdjęcie kota niesamowite.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Agatorek 23:19, 01 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Daga… nie widzę tu (znaczy się na zdjęciach Twojego ogrodu), żebyś miała jakiś problem z doborem roślin, czy jakikolwiek inny

Jest PIĘKNIE! Stworzyłaś cudny, klimatyczny ogród ❤️

To kiedy ten złot?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:42, 02 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Czas się zmierzyć z komentarzami we własnym wątku

Dziewczyny Wszystkie - baaardzo, baaardzo Wam dziękuję Motywujecie mnie od kilku lat, pomagacie, wspieracie, to w końcu są efekty
I przecież same wiecie jak to miło, jak ktoś nasadzenia pochwali Mi jest tym bardziej miło, że gdyby nie Wy to na zbyt wiele wsparcia ogrodowego w realu nie mogłabym liczyć, że o pochwałach nie wspomnę

Tyle komentarzy, że aż musiałam przejrzeć zdjęcia, które wrzuciłam I stwierdzam oczywiście, że na zdjęciach zawsze wszystko lepiej wygląda

No ale pokazujemy przeważnie to co ładne, a prawda taka, że każdy chce żeby go chwalono (nawet jak to nazwiemy po "obcemu" )

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:55, 02 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Lucy pyta o co kaman, bo mnie o fałszywą skromność nie podejrzewa (słusznie), i o kompleksy też nie (też słusznie).
Napiszę, co myślę, może się jeszcze komuś te przemyślenia przydadzą i dadzą do myślenia

No to mi się wydaje, że kaman o to, że:
1. Nie jestem ogrodnikiem ani z zamiłowania, ani z urodzenia, ani z wykształcenia, ale raczej z konieczności - jest ziemia, musi coś rosnąć Co nie zmienia faktu, że mnie grzebanie wciągnęło
2. Kiedy zaczęłam podczytywać forum, 4-5 lat temu, były zupełnie inne trendy i wytyczne. Wytyczne, które przyjęłam za jedyne słuszne, bo innych nie znałam. Nasadzenia miały być ograniczone do kilku gatunków, broń Boże po jednej sztuce sadzić, po trzy też mało. Kolorów w ogrodzie kilka. Absolutnie nie robić misz-maszu, ma być uporządkowane i elegancko. Cięcie w kulki. Ewentualnie inne formy. Żadnych habazi i puszczania na żywioł. Itd., itp. Wbiło mi się to w głowę. Niezależnie od przemyśleń własnych, których nie miałam zbyt wiele, na równi z brakiem jakiejkolwiek wiedzy o roślinach i nasadzeniach. Jak zaczęłam grzebać tak na serio, nie było mi z wiedzą nabytą łatwo. Tym bardziej, że trendy się w tzw. międzyczasie odwróciły. Ma być kolorowo i różnorodnie. Osobiście mi to bardzo odpowiada, ale co wbite do łba to wbite, więc stąd pewnie większość moich dylematów i niepewność co do słuszności czynów gdzieś tam się kolebiąca

Nie jest tak, że nie jestem zadowolona ze swoich poczynań – jestem jak najbardziej zadowolona bo w końcu jakoś mam uporządkowane rabaty, mają swoje granice (przeważnie), coś kwitnie i nawet osiągnęłam coś co wydawało mi się naprawdę najwyższym lewelem - umiem zaplanować rabatę tak, żeby zawsze coś na niej kwitło (taką mam aktualnie w przebudowie) Osiągnęłam efekt, którego sama po sobie się nie spodziewałam
Marudą jednak jestem widać z natury – ale co zrobić jak się patrzy na Wasze ogrody? Trzeba dążyć do lepszego i równać w górę

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies