Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:41, 05 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7733
Monika - zlot to w każdej chwili, na miotle to raz dwa odległości się pokona

Aga - no widzisz, nie ogarniam na zdjęciach nawet co mam na rabatach a czego nie

Gosia-Malgol - krajobrazy mam zapożyczone, jeszcze Korzystam jak mogę Ty pewnie spałaś snem słusznym, zasłużonym, zimowym, jak ja moje dramaty wczesne pokazywałam np. rabatę cebulową Dramaty są nadal, choć coraz mniejsze i ich na forum nie wystawiam, staram się ogarnąć we własnym zakresie Ale się mogę z ostatnich osiągnięć pochwalić zawilcem whirlwind, który osiąga 100 cm średnicy a ja go jako wypełniacz wcisnęłam i jeszcze jednego dodatkowo zamówiłam

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:43, 05 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7733
A w temacie grujecznika - uważam, że powiedzenie o nim, że pijus to zwyczajne pomówienie
No ale ja mam na działce brzozy, a te wiadomo - pijaczki jakich mało. Przy nich grujecznik na spotkanie AA by się nie dostał
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:07, 05 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 14282
A gdzie fotki zakupów? Czytałam właśnie, że się chwalisz u Mrokasi zawilcami i hakonkami, a tu cisza
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
mrokasia 08:30, 05 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 19005
U mnie grujecznik rośnie blisko tuj a w nogach ma derenie. I radzi sobie bardzo dobrze .

A w temacie zawilców - ja te swoje kupiłam też jako wypełniacze . Zakładam, że raczej zatrzymają się na 50-60cm średnicy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 09:13, 05 sie 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5931
Magara napisał(a)
Monika - zlot to w każdej chwili, na miotle to raz dwa odległości się pokona

Aga - no widzisz, nie ogarniam na zdjęciach nawet co mam na rabatach a czego nie

Gosia-Malgol - krajobrazy mam zapożyczone, jeszcze Korzystam jak mogę Ty pewnie spałaś snem słusznym, zasłużonym, zimowym, jak ja moje dramaty wczesne pokazywałam np. rabatę cebulową Dramaty są nadal, choć coraz mniejsze i ich na forum nie wystawiam, staram się ogarnąć we własnym zakresie Ale się mogę z ostatnich osiągnięć pochwalić zawilcem whirlwind, który osiąga 100 cm średnicy a ja go jako wypełniacz wcisnęłam i jeszcze jednego dodatkowo zamówiłam



No więc widzę że temat zawilców staje sie na czasie ... Dorzucę swoje 5 groszy. Kupiłam kilka sztuk Honorine Jobert kilka sezonów temu...jedna okazała się pomylona i dostałam chyba jednego Whirlwinda. Nie wiem których to wina, ale obecnie zawilce zagłuszyły mi szpaler Zebrinusów, zadeptały konwalniki i na rabacie ostały się same...a miały być nieinwazyjne
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
tulucy 13:16, 05 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12948
Ja mam jakieś zwykle zawilce od sąsiada. Nie dość że się panoszą jak chcą, to sieją się też tam, gdzie chcą. Wiosną jedna kępę drastycznie zmniejszyłam, bo bym się gillenii nie doczekała.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
UrsaMaior 13:29, 05 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8912
Andrea Atkinson taka żwawa jest
____________________
ogród pod lasem
Mgduska 13:39, 05 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bardzo jestem ciekawa, czy zawilce aż tak dobrze się u mnie kiedykolwiek poczują - do tej pory widywałam np w Sandomierzu olbrzymie kępy i nie mogłam się nadziwić, jak to możliwe - dwa razy u mnie zanikły, teraz robię trzecie podejście.

Co do grujecznika, wychodzi na to, że on się staje pijusem tylko na słońcu. Więc jeśli go zapakuję do zagajnika, powinien dać radę
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 13:41, 05 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84230
mrokasia napisał(a)
U mnie grujecznik rośnie blisko tuj a w nogach ma derenie. I radzi sobie bardzo dobrze .

A w temacie zawilców - ja te swoje kupiłam też jako wypełniacze . Zakładam, że raczej zatrzymają się na 50-60cm średnicy .

A skąd takie przypuszczenie? Masz zamiar ograniczać na takiej powierzchni?

Co do grujecznika to mój rośnie przyklejony dosłownie do wielkiej śliwowiśni, tui, krzewuszki i żylistka, pod nogami ma azalie, wrzosy i orliki, na pochyłości sporej bez podlewania zupełnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 14:06, 05 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

A skąd takie przypuszczenie? Masz zamiar ograniczać na takiej powierzchni?

Co do grujecznika to mój rośnie przyklejony dosłownie do wielkiej śliwowiśni, tui, krzewuszki i żylistka, pod nogami ma azalie, wrzosy i orliki, na pochyłości sporej bez podlewania zupełnie.


Sylwia, a jaki duży ten Twój? Szybko urósł?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies