Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram Sklep
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:24, 15 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
Basia - pada od kilku dni. Mam nadzieję, że ten sezon nie będzie jednak powtórką zeszłego.

Bożena - śródziemnomorskiego klimatu się nie spodziewam U mnie wszystkie urządzenia pokazują obecnie wilgotność na poziomie 99,9...

Zuza - opady chętnie oddam w dobre ręce

Jola-april - temat z trawą chyba załatwiony, napisałam już u Ciebie
Powojnika suchelce dziś zaczęłam ucinać, tyle ile dałam radę z zadaszonego tarasu.

Jola-Joku - ten mój też żyje, jeden pęd ma zielony i nawet zakwitnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:34, 15 maj 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13726
No właściwie, narazie jest podobnie. Z tą różnicą, że zima była mroźna. Niech pada, ale niech jest ciepło, chociaż tak trochę, bo zeszły rok faktycznie był u nas mokry i chłodny. A u innych dziewczyn była susza.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
mirkaka 06:05, 16 maj 2026


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11902
Magara napisał(a)
Moje pomidory i papryki poszły dziś do szklarni.
Nosząc je pukałam się w głowę - temperatura na zewnątrz 8 stopni.
Ale przejrzałam wszystkie możliwe prognozy i wyszło mi, że dużo lepiej w najbliższym czasie nie będzie. Za dnia może i tak, ale noce dalej mają być zimne. Grzejnik poszedł razem z pomidorami. Siedzę teraz i gapię się w telefon kontrolując temperaturę
Sadzonki w domu się już męczyły a i ja byłam nimi zmęczona. Będzie co będzie.
Pomidory wsadzone głęboko, po drugie, a niektóre i po trzecie liście.
Pożyjemy, zobaczymy



Jak pięknie
Ja dziś podejmuję próbę sadzenia pod folią, mój grzejnik już od wczoraj pracuje, może ziemia się trochę ogrzeje??
Przypomnij mi wymiary szklarni?
Nie zielenieje ten poliwęglan komorowy? Czy nie jest komorowy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
TAR 11:19, 16 maj 2026


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13755
No ja te, nie mam nic do deszczu niech sobie pada w nocy a w dzien cieplo i slonecznie.

Moje powojniki jesienne zawsze juz mialy dzikie kepy lisci. Dostaly w palnik i dopiero cos wypuszczja z suchelcow i odbijaja od korzenia. Dobre i tyle. Beda po prostu pozniej i slabsze.

Ale zeby tak nie jojac to mam tez dobre wiesci, odbily mi orliki po zeszlorocznej masakrze. I mam 2 piekne krzaczki orlika zoltolistnego. Ale cudo. I 3 z 11 judaszkow ruszylo. Progres

Daga, my na Kaszubach musimy chyba miec wieksza odpornosc na straty i elastycznosc na nowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:12, 16 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
Basia - dziś znowu padało, ale bardzo ładnie i umiarkowanie. Akurat w przerwach na kawę

Mirka - trzymam kciuki. Aura jest jaka jest, ale przecież nie można tych pomidorów trzymać w domu w nieskończoność...
Moja szklarnia to chyba 2,5 na 4, z pamięci piszę.
Poliwęglan komorowy, nie zielenieje, jeszcze. Przed montażem bardzo starannie zasklepialismy brzegi paneli jakimś specjalnym silikonem. To nie była fajna robótka.
Staraliśmy się robić to dokładnie a i tak widzę, że jakaś woda się tam przedostaje. Jak? Nie mam pojęcia. Wydaje mi się jednak, że bez tego zasklepianie by było dużo gorzej. Planujesz szklarnię ???

Tarcia - no musimy Sezon u nas jest jaki jest.
Parafrazując - "kto ma ogród na północy Polski, ten się w cyrku nie śmieje"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:25, 16 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
Wczoraj zaczęłam liczyć ilość roślin, które mam do wsadzenia. Po 100 przestałam liczyć
Fakt, mam sporo własnych wysiewów, sporo gołych korzeni od FG podpedzanych w doniczkach, a jeszcze więcej rozsad warzywnych

Dzisiaj udało mi się pozbyć ok 30 doniczek, gleba po ostatnich opadach mokra, nie było najgorzej, prawie skończyłam obsadzać Malzonkową Rabatę Jubileuszową
Plecki bolą ale doniczek ubywa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 23:42, 16 maj 2026


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13755
Daga a co z zawilcami? W koncu chcesz czy nie. O tiarelkach pamietam. Po kwitnieniu kawalek odkroje, zebys sobie sprobowala czy Ci pasuja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosialuk 09:38, 17 maj 2026


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6655
Jaki porządeczek w tej szklarni.
Sielski widoczek bardzo ładny. Pogody współczuję. U nas weekend podobny, ale dobrze bo akurat poprzesadzałam i porobiłam sadzonek.
Ślimaki nagie już u mnie grasują, choć na razie w niewielkich ilościach. Jak za tydzień będzie sucho, zamierzam użyć ślimakolu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:11, 17 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
Ania - sama nie wiem co zawilcami, ta ich ekspansywność mnie trochę zniechęca... Mus jeszcze przemyśleć...

Gosia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 10:45, 18 maj 2026


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89732
Magara napisał(a)
Lidka - widziałam Twoje pomidory, niech rosną zdrowo

Kasia - ja nawet sobie kupiłam książkę, Vademecum cięcia roślin - dobre opinie miała, ale mnie ogłupiła jeszcze bardziej Lekką ręką tnę tak jak i Ty - to, o czym wiem, że nie zniszczę i nie zabiję

Sylwia - na Kaszubach wiosna przychodzi późno a jesień wcześnie. Od kiedy mam tzw. ogród odczuwam to bardzo, szczególnie jak patrzę na forumowe ogrody z innych regionów. Marzec był super wiosenny, kwiecień i maj - totalnie do bani.
Trzymam kciuki, żeby opady były "racjonalne" w tym sezonie

Ania ajka, Lucy z sąsiada też się cieszę

Ewa - sama nie wiem czy wierzyć w prognozy czy po prostu czekać do kolejny dzień przyniesie. Zimnica jest straszna.

Ewa-Anda - fajnie Cię widzieć Zakładałam, że u Ciebie już powiew lata

Pogodowo ten rok na razie chyba podobnie w całej Polsce. U nas maj w tym roku do odstrzału, pogoda jak w jesieni, temperatury też. Pietruszka i pasternak prawie dwa miesiące wschodzą i dopiero co się pokazują, ziemniaki nadal wcale. Dalie mam nie posadzone, a normalnie na ta porę już byłyby na wierzchu. Widziałam ostatnio w którejś Mai, ze się strefy klimatyczne przesunęły na wschód i my z 6B znaleźliśmy się w 7A ale po pogodnie na razie tego nie widzę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies