Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Rojodziejowa 11:48, 08 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Często jak czytam o różach „niebieskich” to jest przy nich adnotacja, że lepszy jest lekki półcień. Może taki ich charakter?
Rapsody mam fotkę ze szkółki Hyżego. Mocno się nad nią zastanawiałam:

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nyna76 12:01, 08 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
U Hyżego na stronie jestem często... za często
Widuję go częściej niż eMa

Zamówię, a co mi tam ... muszę czymś przełamać bladość innych róż. Z naciskiem na muszę
Dzień kobiet niedługo zresztą.

Dziękuję za fotkę
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gruszka_na_w... 12:58, 08 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
nyna76 napisał(a)
U Hyżego na stronie jestem często... za często
Widuję go częściej niż eMa

Zamówię, a co mi tam ... muszę czymś przełamać bladość innych róż. Z naciskiem na muszę
Dzień kobiet niedługo zresztą.

Dziękuję za fotkę


U mnie RnB rośnie w półcieniu. Wklejałam ostatnio jej zdjęcie na str. 2202. Kwitnie nad wyraz dobrze, choć nie wiem skąd to blue w nazwie. Ona tak bardziej w fiolet wpada. Rośnie w gliniastym podłożu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:05, 08 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magarko Wszystkie róże pochodzące od The Fairy są żelazne, zdrowe i niekłopotliwe. Trzeba tylko uważać, aby nie przesadzić ze zgromadzeniem w jednym miejscu dużej ilości Lovelly Fairy. To prawdziwa żarówa. Daje po oczach. Dobrze jest rozmiękczyć tę intensywność kolorystyczną posadzeniem obok The Fairy. Obie róże ma do wydania April.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
nyna76 13:09, 08 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Haniu Tak, tak kochana, wiem że masz - od tego zdjęcia się zaczęło, tak więc dziekuję Ci bardzo

Własnie opłaciłam zamówienie
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 13:23, 08 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ania, trzeba było przed opłaceniem zamówienia odezwać się do Reni. Ona teraz też wzdycha do różanych krzewów, byłoby Wam raźniej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 15:02, 08 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Zuza ja tu podziałałam spontanicznie, a Renia nic u siebie nie pisze o planach swych skrytych
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gruszka_na_w... 22:06, 08 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
nyna76 napisał(a)
Zuza ja tu podziałałam spontanicznie, a Renia nic u siebie nie pisze o planach swych skrytych


Spontaniczne działania w przypadku zakupów roślinnych dają gwarancję szybkiego zapełnienia rabat. I tak jak pisze Magara, nie ma obawy, że roślinka przestanie być dostępna.
Będziesz miała z tej róży pociechę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:35, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Jak tu miło wiosną powiało, a może raczej latem z uwagi na róże

Ale nie ma to-tamto, lecim, z ustosunkowywaniem się :

Agnieszko-Agindo33 - coś jest w przysłowiu "uderz w stół, a nożyce się odezwą"
Bardzo się cieszę, że się odezwałaś, a że mój wątek lubisz - to już w ogóle mam o Tobie bardzo dobre zdanie
Wielkie dzięki za opinię o HR i za opis tejże - przekonałaś mnie i w decyzji pomogłaś, to jednak będzie ta róża Ile sztuk - dalej nie wiem, wszystko pod śniegiem, wyobraźnia mi nie pracuje
P.S. Tyle lat na forum jesteś, ogród pewnie masz już dojrzały, może warto by się podzielić obrazkami? Koleżanki zachęcają

Mgdusko - mam nadzieję, że w tym sezonie poza poszerzeniem rabaty jabłonkowej nie będzie się więcej działo Uporządkować to co jest - to mój cel na lata 2023-2030

Jola - po takim ogłoszeniu róże na pewno chętnych znajdą Ja mam plan - j/w

Aga-Agatorek - już wszystko wiem

Ania-Nyna, Joku-Jola, April-Jola, Asia-Rojo, Haniu, Zuzo - zupełnie nie wiem czym sobie zasłużyłam na takie fajne różane rozmowy, ale bardzo mnie one cieszą

P.S. Rabata z różą the fairy mi kiełkuje - mam miejsce - realizacja 2030-2035
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 17:19, 09 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)


P.S. Rabata z różą the fairy mi kiełkuje - mam miejsce - realizacja 2030-2035


No weź, nie bądź taką niedobrą koleżanką. Daj mi szansę zobaczyć tę rabatę choć na fotkach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies