Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Rojodziejowa 19:35, 04 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8373
Też mam brachytrichę w słońcu. A co do różyczki, to też pomyślałam o tym, że rozchodnik się wybarwia już na koniec sezonu, a wtedy HR wchodzi w jakieś takie cieplejsze barwy niż wxześniej (tak ze zdjęc wnioskuję)

No i fakt plamy są fajne, ale właśnie ostatnio podobnie sobie pomyślałam - jest tyle fajnych odmian, że aż głupio jedną zajmować dużo miejsca w ogrodzie ale 3 sztuki jednej to jak dla mnie w sam raz, jeśli jest piękna
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 00:26, 05 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Jola, zdążyłam już w Twoim wątku o brachycoś zadać pytanie

Mary - ja też się rozmarzam na ten widok i się nim napawam A jak zaczynam liczyć ile tam może nowych działek powstać to myślę czy muru już nie stawiać

Asia-Rojodziejowa - zatem brachycoś dalej na liście Bardzo mnie Twoje zdanie cieszy odnośnie wybarwiania HR w kontekście rozchodników
Cały czas kminię ile sztuk kupić i czy nie będę żałować Póki co mam w koszyk dwie wpakowane - liczba "nieogrodowiskowa"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Napia 15:02, 06 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Specjalnie musiałam wygooglować, co to brachytricha.Jest śliczna, aż zaczynam się zastanawiać, gdzie ją u mnie posadzić, chociaż wiem, że miejsca nie mam już wcale.
Dwie róże to zawsze lepiej niż jedna
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 00:17, 07 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Cały czas nie wiem ile tych róż zamawiać, ale chyba jutro kliknę, bo zawsze istnieje ryzyko, że mi wykupią - ja, dziecko PRLu mam lęki

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:30, 07 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Hania-Gruszka o okiści lodowej pisała. U nas w okolicy dużo drzew poległo pod ciężkim śniegiem
Chciałam wrzucić zdjęcia ładnych zimowych obrazków, ale net nie współpracuje.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:48, 07 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Magara napisał(a)
Cały czas nie wiem ile tych róż zamawiać, ale chyba jutro kliknę, bo zawsze istnieje ryzyko, że mi wykupią - ja, dziecko PRLu mam lęki



A to jakaś trudno dostępna róża?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 01:02, 07 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Agatorek napisał(a)


A to jakaś trudno dostępna róża?


Nie, to trauma życia w poprzedniej epoce
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 06:56, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Magara napisał(a)
Jola, zdążyłam już w Twoim wątku o brachycoś zadać pytanie

Mary - ja też się rozmarzam na ten widok i się nim napawam A jak zaczynam liczyć ile tam może nowych działek powstać to myślę czy muru już nie stawiać

Asia-Rojodziejowa - zatem brachycoś dalej na liście Bardzo mnie Twoje zdanie cieszy odnośnie wybarwiania HR w kontekście rozchodników
Cały czas kminię ile sztuk kupić i czy nie będę żałować Póki co mam w koszyk dwie wpakowane - liczba "nieogrodowiskowa"


Brachytrichy AŻ dwie sztuki????? No omal się nie udławiłam śniadaniem.
Daj znać kiedy, wykopię ci ładne sadzonki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:21, 07 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Z jednej strony dwie sztuki róży czy trawy to naprawdę śmieszne, chociaż ja też tak mam, nieraz się żaliłam, że nie umiem tak zamawiać jak April. A z drugiej strony - możliwości braci forumowej są tak wielkie, że naprawdę niektóre rośliny znikają jak świeże bułeczki, więc to jak najbardziej współczesna trauma.
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 11:58, 07 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
The fairy kwitnie prawie cały sezon bez dłuższych przerw u mnie, jak już zacznie koło czerwca to już do jesieni dlatego podpasowywałam pod rozchodnik bo się nałożą kwitnieniem

Co do ilości szt. wszystko zależy na jakie róże się zdecydujesz, od ich kształtu i rozmiaru. Ta o której ja pisze dość szeroko rośnie , u mnie się rozkłada na jakieś półtora metra kwadratowego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies