Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Napia 16:02, 07 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Potwierdzam, że fairy kwitnie obficie przez cały sezon. Jest niezmordowana i bezproblemowa. U mnie nie choruje w ogóle, a mam posadzonych obok siebie dwadzieścia sztuk lovely fairy.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 00:24, 08 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dziewczyny - prostuję i podsumowuję

Rację ma Bożenka - traumy mają moc Aga, nie wiem czy Hansestadt Roctock jest trudno dostępna - ja znalazłam w jednym miejscu Ale wiadomo, co na forum napisane, to polecane i potem brak w magazynie Pamiętajcie, że czytają też osoby n/n

Jola - nie czytaj przy śniadaniu, skup się na trawieniu Róże (!!!) dwie mam w koszyku, brachycośtam jeszcze nie mam w koszyku Odezwę się z pewnością i chętnie skorzystam w Twojej hojnej propozycji Przynajmniej będzie pewność, że to jest "ta" brachycośtam a nie jakiś inny trzcinnik

Mgduska - kofam cie

Sylwia, Aga-Napia - bardzo mi się ta the fairy podoba Nie jest wykluczone, że rozchodniki z aktualnie planowanej rabaty będą musiały zniknąć i powstanie nowa rabata Tam będzie miejsce dla fairy

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Aginda33 08:55, 08 lut 2023

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 11
Magara, ja jestem taką n/n, która uwielbia podczytywać Twój wątek
jeśli chodzi o Hansestadt to - jeśli możesz posadź 3 albo 5szt w dwóch rzędach na "mijankę". Mam tą róże u siebie od 7-8 lat. Ma 2 obfite kwitnienia i jest niesamowicie zdrowa, nawet pod koniec sezonu ma piękne zdrowe liście. Niestety nie jest ona wysoką różą, u mnie ma max 70cm wysokości, bardziej 50-60 i na tyle samo szeroka, typowa rabatówka. Mam ją zestawioną z lawendą, werbeną, fioletowymi kłosowcami i liatrą. Jak lawenda kwitnie to ma prawie taką samą wysokość co róża. Jej barwa nie jest stricte żółta, od środka jest delikatnie morelowa i dopiero później przechodzi w łagodny żółty, jesienią te barwy ją wyraźniejsze. Bardzo ładnie komponuje się z fioletem i różem. U siebie mam szpaler 20szt i w masie jak zaczyna kwitnąć daje spektakularny efekt.
mam nadzieję, że pomogę w decyzji
serdecznie pozdrawiam Agnieszka
____________________
Agnieszka
Mgduska 09:24, 08 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mniam, ale apetyczny opis
Magarku - rozkręcasz się, co tu się będzie działo!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 10:06, 08 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Aginda33 napisał(a)
Magara, ja jestem taką n/n, która uwielbia podczytywać Twój wątek
jeśli chodzi o Hansestadt to - jeśli możesz posadź 3 albo 5szt w dwóch rzędach na "mijankę". Mam tą róże u siebie od 7-8 lat. Ma 2 obfite kwitnienia i jest niesamowicie zdrowa, nawet pod koniec sezonu ma piękne zdrowe liście. Niestety nie jest ona wysoką różą, u mnie ma max 70cm wysokości, bardziej 50-60 i na tyle samo szeroka, typowa rabatówka. Mam ją zestawioną z lawendą, werbeną, fioletowymi kłosowcami i liatrą. Jak lawenda kwitnie to ma prawie taką samą wysokość co róża. Jej barwa nie jest stricte żółta, od środka jest delikatnie morelowa i dopiero później przechodzi w łagodny żółty, jesienią te barwy ją wyraźniejsze. Bardzo ładnie komponuje się z fioletem i różem. U siebie mam szpaler 20szt i w masie jak zaczyna kwitnąć daje spektakularny efekt.
mam nadzieję, że pomogę w decyzji
serdecznie pozdrawiam Agnieszka


Aga, podziel się fotkami! Na pewno jakieś masz.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nyna76 10:30, 08 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1672
Kochane, tu się dzieje różana magia, to może zapytam u Was, jeśli można ?

czy rapsody in blue może być do lekkiego cienia? Tzn słońce jest od 11 do 17.
Macie ją? jak rośnie, jak powtarza? i to samo o Alden Biesen ( mam juz Ballerinę - cudowna) i Louise odier.
Gdybym mogła prosić Was o opinie, byłabym niezmierni wdzięczna. Będę tworzyć rabatę angielską i chciałam się poradzić.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Joku 10:45, 08 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Rapsody in Blue ma Mirka (Mirkaka), sporą kępę. O ile sobie przypominam posadziła 2 rośliny do jednego dołka. Podpytaj ją. Myślę że takie stanowisko o którym piszesz będzie jej odpowiadać. Ponoć nie lubi pełnego słońca. Próbowałam posadzić ją u siebie, ale miejsce było nieodpowiednie i mam porażkę. Kwiaty ładnie pachną. Widziałam ją w jednym z ogrodów przy szkółce - rosła jako "chudy" i dość wysoki krzak.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
April 10:48, 08 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magara napisał(a)
bardzo mi się ta the fairy podoba Nie jest wykluczone, że rozchodniki z aktualnie planowanej rabaty będą musiały zniknąć i powstanie nowa rabata Tam będzie miejsce dla fairy



Wiesz co, to może przyjedź do mnie, mam do przesadzenia/oddania w dobre ręce, chyba ze trzy fairy. Chyba dwie jasne i jedną Lovely Fairy. To byś sobie wykopała
Jeszcze sporo innych róż by się prosiło o zmianę właściciela
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:59, 08 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Rapsody in Blue i ja mam w półcieniu. Ale u mnie raczej słaba ziemia wpływa na jej słabe przyrastanie niż cień.
One nie lubią ostrego słońca
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 11:25, 08 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magara napisał(a)
Dziewczyny - prostuję i podsumowuję

Rację ma Bożenka - traumy mają moc Aga, nie wiem czy Hansestadt Roctock jest trudno dostępna - ja znalazłam w jednym miejscu Ale wiadomo, co na forum napisane, to polecane i potem brak w magazynie Pamiętajcie, że czytają też osoby n/n




Pamiętamy
Dlatego często używamy dziwnych skrótów, a nazwy sklepów przesyłamy na priv
A propo - zerknij do skrzynki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies