Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

anpi 19:04, 03 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Te żółte lilie znalazły się tam pomyłkowo
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
April 19:48, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
anpi napisał(a)
Na tej fotce możesz zobaczyć, czy ogólnie odpowiada Ci miszmasz żółto -rożowo- fioletowy


A mi się to połączenie kolorystyczne niesamowicie podoba. Taki lawendowy fiolet i masełkowy żółty świetnie się zgrywają
____________________
April April podbija las Mazowsze
lilarose 21:20, 03 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ja tez mam takie maślane lilie tuż obok różowych floksów i bardzo lubię to zestawienie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 21:32, 03 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ja bym dała pod kolor rozchodnika the fairy, będą pasować, a do tego kolor tłoczą od czerwca cały czas do jesieni włącznie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:33, 03 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)
Magarku, twoja niechęć do zakupów zaczyna jednak martwić. Toż to właśnie przy takiej aurze popełnia się najwięcej głupstw zakupowych
Ja mam już trzy popełnione. Muszę jakąś blokadę na komputer zastosować


Ja najwięcej grzechów popełniam na tablecie. EM musi zmienić hasło do neta, bo najwiecej zakupów robię, jak go nie ma
A paczki przyjeżdzają, jak jest w domu .

Niestety nie pomogę w planowaniu, u mnie jest radosna twórczość, której efekty zobaczymy za rok/dwa. Niektóre fragmenty bardzo mi się podobają, inne pewnie będę zmieniać. Czy marzec to dobry czas na przesadzanie roślin? czy lepiej w kwietniu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 23:34, 03 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ja tak jak Agnieszka, radosna twórczość i olśnienia
Refleksje przychodzą za rok i znowu radosna twórczość, nie chcę się jej pozbawiać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 00:09, 04 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piąteczka Bożenko
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:11, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Dzięki Wszystkim za odzew
Odpisuję kolejno:

Jola - jeżówki na tej rabacie to głównie white swan, u mnie niezawodne O trawach myślałam. O trzcinniku KF i o tej Twojej brachycoś (ona strasznie mi się u Ciebie spodobała, masz ją może też w słonecznym miejscu? daje radę?) - ale na decyzje to czas przyjdzie jak śnieg stopnieje

Kasia Borowa - cieszę się, że zaglądasz i że miło Ci się czyta

Mgdusko
- uff, dobrze, że podzielasz moje zdanie odnośnie gryzienia się HR z rozachodnikiem
Ale powiem Ci szczerze, że moja wrażliwość na kolor jest coraz bardziej otwartą wrażliwością, w przeciwieństwie do otwartości na rozwałkę Godzę się na kolor w ogrodzie, wręcz go pożądam Czas początkującej ogrodniczki kiedy miało być biało-różowo-fioletowo - w moim przypadku jest czasem słusznie minionym Żółty już mam, pomarańcz się wprowadza, lekkie lęki mam jeszcze przed czerwonym
Rozwałki na tym fragmencie wolałabym uniknąć z dwóch powodów: 1 - cebulowe, które tam są, 2 - to słoneczna rabata, a ja mam uczulenie na słońce więc praca na tym fragmencie wymaga ode mnie sporej ekwilibrystyki czasowej

Ewa-Anda - rozchodnik widoczny na zdjęciach chyba faktycznie jest w naturze ciemny Ale coś mi się kojarzy, że i takie jasne majtkowe też tam rosną Ale tak myślę, że rozchodniki są najmniejszym problemem jeżeli trzeba by było je gdzieś przenieść

Ania-anpi - absolutnie fotek nie usuwaj, będę do nich wracać w swoich rozmyślaniach, chociaż wydaje mi się, że decyzję już właśnie podjęłam, mocno się przyczyniłaś Znam siebie, wiem, że ja jak ten osiołek, któremu za dużo dano, mam problemy decyzyjne, które skutkują brakiem działań Więc święcie wierzę, że pierwszy podrzucony pomysł, który mi podszedł (Mgduskowy HR) może być tym najlepszym

Aga, Jola, Kaśka - no właśnie jest trend pójścia w kolor Dobry trend, gdzieś radość trzeba znaleźć we wszechświecie

Sylwia - zastanawiam się czy jest sens wybierania róży pod rozchodnik - róże to czerwiec, rozchodniki znacznie później - może bez sensu się zapętliłam?

Aga, Kordina - radosna twórczość to u mnie jest od samego początku, dlatego teraz usiłuję bardziej z głową planować

P.S. Wszystkie róże mi się podobają, ale chyba pójdę za ciosem i tą Magduskową zamówię - tylko nie wiem ile sztuk Myślałam o trzech, żeby dużą plamę tworzyły, ale potem sobie pomyślałam, że może szkoda miejsca dla trzech takich samych róż... Ale z drugiej strony - dopasować coś do takiego pierdolnika trudno... Póki co śniegu u nas tyle, że nie wiem gdzie jest omawiana rabata
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 18:18, 04 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Magarku, brachytricha w słonku jak najbardziej TAK
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 19:27, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)

Ale widok! Rozmarzyłam się.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies