Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram Sklep
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Magary Dramaty z Rabaty

Miskantowo 11:40, 14 maj 2026


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
O kurczę, właśnie się dowiedziałam, ze winorośl sie przycina w jakiś fachowy sposób…
Mam jedną sadzonkę.
Przycinana metodą „co popadnie bo przeszkadza”.
W ubiegłym roku była oblepiona owocami (chyba ze 200 kiści) ale…zanim dojrzały to je jakieś choróbsko dopadło i nie było jedzenia.

Moje pomidory (tylko i wyłącznie koktajlowe) już od prawie 3 tygodni w donicach na zewnątrz domu.
____________________
Wioleta Miskantowy dom
Joku 18:57, 14 maj 2026


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14160
Co do powojników to też myślałam że padły po zimie a raczej po przedwiośniu. Odbijają prawie wszystkie. Tak jak dziewczyny radzą poczekaj. Przy wycinaniu suchych pędów zobacz jaki jest środek, jeżeli zielony to jest nadzieja.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 23:25, 14 maj 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13726
Kurczę chyba kupię sobie jakiegoś powojnika Nie mam żadnego.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Magara 23:35, 14 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
Dziewczyny, powojnik miał dziś być cięty, ale aura do bani


Judith - sielsko, szkoda tylko, że przez pięć minut
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 00:27, 15 maj 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13726
Dobre i 5 minut U nas solidnie popadało i jeszcze jutro ma padać cały dzień, dobrze, bo strasznie sucho już było. A jak u Was ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Kordina 02:39, 15 maj 2026


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Magarku to Ty będziesz miała klima śródziemnomorski w szklarni z polem winorośli Chociaż tam, bo pogoda jak jakaś szalenica niepojęta
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 08:36, 15 maj 2026


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13501
U mnie, jak wyjeżdżałam, też ładnie padało. Mam nadzieję, że nie przez 5 minut jak ostatnio
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:07, 15 maj 2026


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Powojnik przytnij krótko, nawet jeśli żyje to dobrze mu to zrobi, zagęści się. Niewiele jest powojników których nie powinno się ciąć bo np kwitną na zeszłorocznych pędach.
Nie tnij atragene, montana czy alpina. Pozostałym cięcie służy

Masz fotkę tej trawy o którą pytałaś u mnie? Obstawiam turzycę rzędową, ale opis dość skromny zostawiłaś
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joku 12:38, 15 maj 2026


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14160
Melduję że dzisiaj wypatrzyłam świeży pęd wybijający tuż nad ziemią w powojniku na którego już nie liczyłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
pestka56 13:15, 15 maj 2026


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5544
Miskantowo napisał(a)
O kurczę, właśnie się dowiedziałam, ze winorośl sie przycina w jakiś fachowy sposób…
Mam jedną sadzonkę.
Przycinana metodą „co popadnie bo przeszkadza”. W ubiegłym roku była oblepiona owocami (chyba ze 200 kiści) ale…zanim dojrzały to je jakieś choróbsko dopadło i nie było jedzenia.
Choroba na pewno grzybowa, pewnie mączniak. Tak bywa, gdy gęsto jest liści. Brak przewiewu. Czytałaś mój komentarz, to wiesz, że ja straciłam 2 krzewy w ten sposób.

Winnica Nieznanowice ma fajne filmiki, gdzie facet pokazuje jak opiekować się krzewami winorośli.
https://www.facebook.com/winnicanieznanowice
Fb niestety. Nie wiemczy są te filmiki gdzieś jeszcze.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies