Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 09:53, 13 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Rojodziejowa napisał(a)
Edit: Ups… wątki mi się pomieszały

Ale jak już tu jestem, to zapytam o podłoża do wysiewu. Widziałam jakieś kokosowe, albo beztorfowe. Jest sens na początku swojej drogi z wysiewaniem w ogóle probować z takimi cudami?


Edit nie szkodzi

Kokosowe się u mnie nie sprawdziło. Od paru lat używam do wysiewów beztorfowego i się sprawdza. Ogólnie już od chyba 6 lat używam jedynie ziemi beztorfowej, do wszystkiego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:54, 13 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Napia napisał(a)
Mnie się kiedyś krokosmia wysiała w ogrodzie, może nasionko przywędrowało z wiatrem, może przeniósł jakiś ptaszek, ale w następnym sezonie już nie wzeszła. Szkoda mi jej było, bo naprawdę śliczna była


Do Twojego ogrodu krokosmia bardzo by pasowała
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:56, 13 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
inka74 napisał(a)
Tyle ciemierników zakupiłaś? Jestem pod wrażeniem


Trzy w sumie To chyba nie aż tak dużo...
Mam nadzieję, że nie zniszczę zbyt wielu innych roślin dosadzając je w docelowe miejsca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 14:42, 13 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Nie wiedziałam jak wygląda kroksomia więc sprawdziłam w google i mnie olśniło, że u teściowej w ogrodzie rośnie jest piękna, nawet mi mama obiecała dać sadzonki, kiedy najlepiej ją podzielić? Wiosną? Wygląda na to, że u nas spokojnie zimuje, południe Polski.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
inka74 15:38, 13 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Anda napisał(a)
Trzy w sumie To chyba nie aż tak dużo...
Mam nadzieję, że nie zniszczę zbyt wielu innych roślin dosadzając je w docelowe miejsca.
Masz rację, myślałam, że 5 a tam są też przylaszczki
Ewuś, tylko te 3 sztuki to prawie 2 metry rabaty... Early rose potrzebuje min 60x60 cm, Bianco docelowo więcej - do 80 cm. Conny 70 cm. Pierwsze dwa są z serii, która ma bardzo duże, sztywne i rozkładające się na boki liście, jak sztuczne. Piękne są ale nawet młode - duże. Liście dużo większe niż nasze dłonie. Do tego długie łodygi. Ostatni jest inny w pokroju, bardziej miękki i układający się. Ale też nie jest mały...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:20, 13 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
DariaB napisał(a)
Nie wiedziałam jak wygląda kroksomia więc sprawdziłam w google i mnie olśniło, że u teściowej w ogrodzie rośnie jest piękna, nawet mi mama obiecała dać sadzonki, kiedy najlepiej ją podzielić? Wiosną? Wygląda na to, że u nas spokojnie zimuje, południe Polski.


Krokosmia ma takie bulwki jak płaskie cebule. Myślę, że możesz je wiosną wykopać i podzielić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:25, 13 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
inka74 napisał(a)
Masz rację, myślałam, że 5 a tam są też przylaszczki
Ewuś, tylko te 3 sztuki to prawie 2 metry rabaty... Early rose potrzebuje min 60x60 cm, Bianco docelowo więcej - do 80 cm. Conny 70 cm. Pierwsze dwa są z serii, która ma bardzo duże, sztywne i rozkładające się na boki liście, jak sztuczne. Piękne są ale nawet młode - duże. Liście dużo większe niż nasze dłonie. Do tego długie łodygi. Ostatni jest inny w pokroju, bardziej miękki i układający się. Ale też nie jest mały...


Dam radę, będzie dobrze Dzięki za rady. Dlatego zdecydowałam się na glandorfensis, bo są duże. Jeszcze iburgensis do mnie przemawia, ale tu muszę poczekać na miejsce. Masz te wszystkie odmiany u siebie? Jak je „znajdujesz”?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 18:14, 13 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20761
Ewcia powiedz mi jaki nawóz najlepiej dać kwiatom cebulowym ? Pasowałoby im coś sypnąć,bo zawsze zapominam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 19:58, 13 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
Ewuś Witaj w nowym sezonie trochę mnie tu nie było i o mało co bym przegapiła taki fajny placyk bardzo mi się podoba ciemierników nie znalazłam ,chociaż sporo się cofnęłam ,ale za to pooglądałam co masz zamiar powysiewać
ja w tym sezonie do paletek mam zamiar siać jak najmniej-jedynie pelargonie ,petunie i paprykę teraz ,a w marcu pomidory


Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 00:10, 14 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Anda napisał(a)

Dam radę, będzie dobrze Dzięki za rady. Dlatego zdecydowałam się na glandorfensis, bo są duże. Jeszcze iburgensis do mnie przemawia, ale tu muszę poczekać na miejsce. Masz te wszystkie odmiany u siebie? Jak je „znajdujesz”?
Mam Bianco. Jest sztywny. W sensie liście. Ciężko przyrasta w ilość kwiatów. Może potrzebuje jeszcze czasu. Conny to nie moja bajka kolorystycznie. Early Rose mnie kusił ale nie mam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies