Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Judith 10:55, 21 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9997
No to zima na całego, ale jest wszak styczeń .
Do nas tez wróciła . Jest masa śniegu, ale nie ma mrozu, zatem jutro zapewne nie będzie po nim śladu…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 10:56, 21 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Uff, no nikt się takiej zimy nie spodziewał, wiosna już do nas zaglądała, u nas ma jutro padać, narazie mocno wieje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 12:57, 21 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Anda napisał(a)


Powiem Ci w tajemnicy, że im więcej będziesz wiedziała tym bardziej będziesz świadoma tego, czego jeszcze nie wiesz


Ewo, bardzo spodobało mi się to stwierdzenie, dokładnie tak jest i to nie tylko w sprawach ogrodowych.
Dziękuję za podpowiedzi dotyczące roślin na leśną rabatkę, którą mam nadzieję zdążę zrobić w tym sezonie.
U nas też wielki powrót zimy. (chociaż w styczniu nie powinno nas to dziwić).
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 18:24, 21 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Też uważam jak Alicja, to zdanie jest genialne i bardzo wszechstronne Zapisałam sobie w moim zbiorze cytatów
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 20:07, 22 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Masz pragnię na słońcu czy w cieniu? Bo na słońce to ona nie jest.
U nas sie mówi, że jak masz pragnię raz w ogrodzie, to na zawsze i już się jej nie pozbędziesz


Po północnej stronie domu, pod modrzewiem i pod żarnowcem. Kupiłam chyba dwie sadzonki, rozsadziłam na małe poletko, które szczelnie przykryła. A jednak absolutnie nie jest inwazyjna, rośnie właściwie na wyznaczonym poletku, dalej jest trawa, której pragnia nie pokona.
U mnie jest naprawdę sucho, a już pod modrzewiem szczególnie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 21:27, 25 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Judith napisał(a)
No to zima na całego, ale jest wszak styczeń .
Do nas tez wróciła . Jest masa śniegu, ale nie ma mrozu, zatem jutro zapewne nie będzie po nim śladu…


U mnie po ostatnim śniegu ostały się resztki, ale jutro ma dopadać. Styczeń niestety
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:28, 25 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Basieksp napisał(a)
Uff, no nikt się takiej zimy nie spodziewał, wiosna już do nas zaglądała, u nas ma jutro padać, narazie mocno wieje


Zima nie daje jednak za wygraną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:41, 25 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Alija napisał(a)


Ewo, bardzo spodobało mi się to stwierdzenie, dokładnie tak jest i to nie tylko w sprawach ogrodowych.
Dziękuję za podpowiedzi dotyczące roślin na leśną rabatkę, którą mam nadzieję zdążę zrobić w tym sezonie.
U nas też wielki powrót zimy. (chociaż w styczniu nie powinno nas to dziwić).


Trzymam kciuki, abyś dała radę zrobić w tym sezonie rabatę do końca Na pewno będzie piękna.
Już mam dość zimy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:42, 25 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Kordina napisał(a)
Też uważam jak Alicja, to zdanie jest genialne i bardzo wszechstronne Zapisałam sobie w moim zbiorze cytatów


Zaszczyt to dla mnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:45, 25 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Mgduska napisał(a)


Po północnej stronie domu, pod modrzewiem i pod żarnowcem. Kupiłam chyba dwie sadzonki, rozsadziłam na małe poletko, które szczelnie przykryła. A jednak absolutnie nie jest inwazyjna, rośnie właściwie na wyznaczonym poletku, dalej jest trawa, której pragnia nie pokona.
U mnie jest naprawdę sucho, a już pod modrzewiem szczególnie.


To jest właśnie to, że rośliny które normalnie, na dobrych glebach są inwazyjne lub prawie inwazyjne, na słabych dają radę jako tako. Takich roślin trzeba szukać na tak trudne stanowiska. U nas gleba gliniasta, bogata, więc pragnia się w ogrodach panoszy i nawet pod drzewami nie można sie jej pozbyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies