Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Judith 14:58, 26 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10004
Aaaach, przypomniały mi się moje wielkie greckie wakacje... .
Pięknie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 15:39, 26 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Piękne słoneczne wspomnienia i wracaj do zdrowia szybko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 15:49, 26 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
O jeżu (ogrodowy)!! Mniut na serce moje a właściwie oczy, cudne błękity i bujne zieloności
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 15:59, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
DariaB napisał(a)
Po zdjęciach od razu widać, że to inne klimaty Widać, że dbają tam o roślinność, podoba mi się też ten staw. A te fioletowe roślinki to wiesz może co to?
U mnie zima nie odpuszcza, ogród szczelnie pokryty śniegiem


Zieleń tam na wagę złota. Drzewa dające cień, pergole chronią przed słońcem. Bez wody jest bardzo szaro-brązowo.

Te fioletowe to chyba Nerine.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:02, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne wspomnienia. Mój zachwyt budzi różnorodność wszelakich pnączy i ich obfitość kwitnienia. Zadają szyku. Zdrówka życzę! S


Robiłam te zdjęcia z myślą o ogrodach śródziemnomorskich, które są dość popularne w Niemczech. By komuś doradzić, trzeba najlepiej zobaczyć takie ogrody, rośliny na żywo.
Co mnie zaskoczyło to cięcie morw. Wszystkie były ogłowione i rosły znakomicie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:07, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546

Judith napisał(a)
Aaaach, przypomniały mi się moje wielkie greckie wakacje... .
Pięknie!


Basieksp napisał(a)
Piękne słoneczne wspomnienia i wracaj do zdrowia szybko



Kordina napisał(a)
O jeżu (ogrodowy)!! Mniut na serce moje a właściwie oczy, cudne błękity i bujne zieloności


Piękna roślinność, bujna, smakowita (mandarynki itp.) Jednak bez podlewania o wiele mniej roślin by tam urosło. Dobrze, że na wyspie są źródła słodkiej wody.
Bardzo mi się tam podobało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 17:29, 26 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne wspomnienia :⁠-⁠D

Na tych zdjęciach rozpoznaję tulbagię, o mojej zapomniałam i została w donicy przed domem. Nic to, jak przeżyje to znaczy że przy niewielkich mrozach daje radę. Znajdę dla niej wtedy miejsce na rabacie, gdzieś pod okapem dachu.
Anda napisał(a)
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 17:42, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Dorii napisał(a)
Piękne wspomnienia :⁠-⁠D

Na tych zdjęciach rozpoznaję tulbagię, o mojej zapomniałam i została w donicy przed domem. Nic to, jak przeżyje to znaczy że przy niewielkich mrozach daje radę. Znajdę dla niej wtedy miejsce na rabacie, gdzieś pod okapem dachu.


Myślałam, że to jakaś odmiana Nerine Ale ta sama rodzina
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 20:57, 26 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tulbagia, na pewno, ja ją sobie przywiozłam z Korfu Pachnie czosnkiem baardzo mocno, kwitnie całe lato niezmordowanie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 21:24, 26 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8341
Ewa, zdrówka życzę
Piękne miejsce na urlop
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies