Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Mgduska 11:09, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Na pewno

Podaję linka do blogu Jankosi, które jak już pisze, to porządnie

https://ogrodowapasja.blog/2023/02/11/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/


Ewa, wstawię ten link też u siebie, bardzo lubię blog Jankosi, a do podejście porządków wiosennych pokrywa się z moim całkowicie
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 13:46, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10200
Zmotywowana ostatnio twoimi kępami przebiśniegów, cięłam hakone w weekend żeby odsłonić swoje pięć kępek, kwitnących u mnie pierwszy raz. Okazało się, że mają dopiero pączki ale radość była i tak wielka Teraz dostaną słońca to pójdzie już szybko
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 13:57, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, Twoje zdjęcia dodają otuchy Jakie masz plany na ten sezon?

Blog Jankosi mam zasubskrybowany i dzięki temu nie przegapiam tych bezcennych wpisów. Nie sprzątam jeszcze ogrodu, nie mam parcia, będzie na to czas, nie lubię pustych rabat. Wytnę w najbliższych dniach tylko to, co konieczne, seslerie, turzycę palmową i trzcinniki KF, bo te już ruszają.
Szymka 18:07, 14 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Anda napisał(a)


Na pewno

Podaję linka do blogu Jankosi, które jak już pisze, to porządnie

https://ogrodowapasja.blog/2023/02/11/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/


Świetny tekst.Każdy posiadacz ogrodu powinien go dostać obowiązkowo na maila Może ruszyłoby trochę wyobraźnię...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Makao 07:25, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4092
Anda napisał(a)
A to zimozielone siane w zeszłym roku Seseli gummiferum, które w tym roku powinno zakwitnąć. Ciekawa go jestem.


Nie raz jednego sezonu coś posieję a na drugi jak wyjdzie to wyrwę bo zapomnę że siałam. Jak ty to zapamiętujesz. A do tego pamiętasz gdzie. Szok.
Faktycznie wiosna już u Ciebie ruszyła.
U mnie w grudniu miałam kły wszystkich czosnków więc pewnie wciąż tam są.
W grudniu było tak ciepło że pąki na drzewach się pojawiły i patrzyłam że też nadal są wiec można powiedzieć że wiosnę miałam już w grudniu
Teraz wszystko szybciej się obudzi bo odwilż mam od tygodnia.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Martka 09:04, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Szymka napisał(a)


Świetny tekst.Każdy posiadacz ogrodu powinien go dostać obowiązkowo na maila Może ruszyłoby trochę wyobraźnię...


Szymko, wystarczy zasubskrybować blog Jankosi i jej teksty zawsze dotrą "na maila" na czas
Anda 13:16, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie zawsze rozczula widok przebiśniegowych kępek. Te Twoje wyglądają uroczo. U mnie też cieplej. W powietrzu znowu czuć wiosnę.


Aktualnie mam 13 stopni w cieniu. W nocy było -3. Pogoda jak w marcu. Strach się bać…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:17, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Wiaan napisał(a)


Bardzo pouczające i fajnie się czyta, już wiem, że zacznę od budowy kompostownika


Bardzo dobrze zrobisz. Jankosia jest też na fejsie, ale ja tam nie bywam. Na blogu niestety rzadko pisze, ale wg mnie zawsze z sensem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:18, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Napia napisał(a)
Wiosna przyszła nareszcie, nawet jeśli daleko, to jest się z czego cieszyć


U Ciebie też już pewnie puka do drzwi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:30, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
DariaB napisał(a)

Zaciekawiłaś mnie tą owczą wełną, możesz coś więcej napisać?


Polecana jest tutaj przez wielu profesjonalnych ekologicznych ogrodników.

Tłumaczenie ze strony https://www.duenger-und-erde.de/hintergrundwissen/organische-duenger.html

Sierść owiec ma wiele ciekawych właściwości, m.in. dużą zdolność magazynowania wody i odpowiednie zaopatrzenie w składniki odżywcze. Oprócz azotu, wełna owcza zawiera głównie potas i trochę siarki. Fosfor i magnez występują w dość małych ilościach.

Ze względu na swoje właściwości wełna owcza jest nie tylko doskonałym nawozem, ale także środkiem poprawiającym strukturę gleby oraz właściwości magazynowania wody w glebie. Badania wykazały, że wełna może wchłonąć od 3 do 3,5 razy więcej wody niż wynosi jej ciężar własny.

Wełna owcza nadaje się do prawie wszystkich roślin, w tym do roślin bardziej żarłocznych. Mniej odpowiednie jest stosowanie nawozu dla roślin preferujących raczej kwaśne gleby (np. rododendrony, azalie, rośliny bagienne).
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies