Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Basieksp 19:20, 10 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Ale fajnie, wiosennie, no w końcu u nas jeszcze śnieg, ale liczę na to, że po niedzieli go już nie będzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
DariaB 19:21, 10 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Ewa u Ciebie to już piękne zwiastuny wiosny, ja też już czekam na cieplejsze dni z utęsknieniem. Też jestem ciekawa co wyrośnie z niewiadomoczego
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 19:40, 10 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ale piękne przedwiośnie
Dajesz nadzieję Ewcia , że i do nas za chwilę dotrze

Ps.Też przesadzałam w styczniu ciemiernika i ma się dobrze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Joku 20:27, 10 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Anda napisał(a)


Śniegu to ja już nie chcę, chcę wiosny

Tak, to podstawa parasola. Na tarasie też byłaby zawalidrogą. Podstawa jest tak jakby przyśrubowana takimi bardzo długimi szpikulcami do podłoża. Mam ziemię gliniastą i fajnie to trzyma parasol nawet w czasie wiatru.

Takie szpikulce
https://www.obi.de/zubehoer-fuer-zaunbau-sichtschutz/einschlag-bodenhuelse-verzinkt-50-cm/p/9242173


Dziękuję za wyjaśnienie, spróbuję wykorzystać pomysł. Nie wiem czy nasz OBI ma takie szpikulce, muszę popytać. Podstawa parasola jest do nich przykręcona?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rojodziejowa 23:16, 10 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Ewo, natknęłam się w czasie przegrzebywania za informacjami związanymi z siewami na taki produkt - carbomat, który jest wytwarzany z lignitu. Co sądzisz o takim dodatku do gleby pod warzywa?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 14:43, 11 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Powiało optymizmem
Przylaszczki mnie zaskoczyły
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiaan 22:00, 11 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5179
Ewa u Ciebie już wiosną zapachniało
Pisałaś u Justyny o nawożeniu wiórkami rogowymi i kupogranulkami. Czy pod róże też w marcu byłoby ok? Czy jedno lub drugie czy to i to? Jak zakładałam różankę to ziemię przekonałam z obornikiem granulowanym a do dołka dawałam wióry i nie wiem czy to dobrze
W tym roku chcę nawozić naturalnie, muszę się podszkolić w temacie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
vita 09:23, 12 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Anda napisał(a)
A to zimozielone siane w zeszłym roku Seseli gummiferum, które w tym roku powinno zakwitnąć. Ciekawa go jestem.



Cudowna ta dzika marchew, zwłaszcza jak kwitnie, poszukam Podziwiam przedwiośnie u Ciebie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Anda 09:45, 12 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Dziewczyny, u mnie już naprawdę wiosennie się robi Mam nadzieje, że duże mrozy i śnieg już nie wrócą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:47, 12 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Rojodziejowa napisał(a)
Ewo, natknęłam się w czasie przegrzebywania za informacjami związanymi z siewami na taki produkt - carbomat, który jest wytwarzany z lignitu. Co sądzisz o takim dodatku do gleby pod warzywa?


Nie znam tego produktu, nie słyszałam. Znalazłam na szybko tylko jedną stronę z tym produktem, polską. Napisane było, że wytwarzany jest z węgla brunatnego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies