Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Martka 15:40, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O wełnie czytam po raz pierwszy, brzmi bardzo ciekawie. Dzięki za link. Nie spotkałam u nas w żadnym CO. Jak to wygląda cenowo u Ciebie, Ewo?


Anda 15:44, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Dorii napisał(a)

Takie podejście mam właściwie od początku ogrodowania. Jesienią albo już w trakcie sezonu wycinam tylko to co zasychając, przekwitając brzydko wygląda (ale tu pewnie każdy ma inne kryteria oceny :⁠-⁠P). Wiosną gdy sprzątam to szatkuję sekatorem wszystko i zostawiam na rabatach. Mała część ląduje w kompostowniku. Takie ścinki na rabacie nie wyglądają może zbyt estetycznie ale to tylko do czasu zarośnięcia zielenią.
Taka moja postawa to oczywiście nie jest świadome podejście ekologiczne a raczej potrzeba mojej gleby. Moja glina łaknie materii organicznej.
Boli mnie że np moi teściowie wyrzucają liście i inne "śmieci" ogrodowe na nieużytek za płotem albo w worki na bio. Gdybym mieszkała bliżej wszystko bym zabrała do siebie :⁠-⁠P nawet igły sosen


Moi teściowie tez tak robią. Rabaty czyściutkie i puściutkie już od jesieni i wszystko w śmieciach bio. Jak teściowa przyjeżdża do mnie to nie może się nadziwić, czemu mam taki bałagan na rabatach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:49, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Martka napisał(a)
O wełnie czytam po raz pierwszy, brzmi bardzo ciekawie. Dzięki za link. Nie spotkałam u nas w żadnym CO. Jak to wygląda cenowo u Ciebie, Ewo?




U mnie w CO a nawet w szkółkach tez nie ma, jedynie w internecie na razie. Potrwa trochę zanim stanie sie bardziej popularny i dla odbiorców, i dla producentów.
Jest przynajmniej o 1/3 a nawet o 1/2 droższy od granulowanego końskiego obornika. Zależy jakich producentów porównać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 18:44, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4221
Ja mam bałagan na rabatach całym rokiem ale z lenistwa. Teraz całe rabaty mam przykryte grubą warstwą liści ale nigdy ich nie sprzątam. Same próchnieją do następnej jesieni.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dorii 20:13, 15 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Twój ogród pewnie jest ci wdzięczny za to lenistwo :⁠-⁠D
a przede wszystkim wszelakie żyjątka glebowe.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anabuko1 21:10, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Anda napisał(a)

Z przyjemnością obejrzałam sobie twoją piękną wiosnę

Dużo masz różnych ciemiernikow.
Fajnie. U mnie jeszcze jest sporo maleńkich.
Może z wiosną trzeba je czymś zasilić aby zbudowały większe kępy??
Tylko czy najlepiej ?

Hm...ja niestety czasami tak mam jak coś posieje i potem zapomnę i wylewie ?

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 21:31, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5275
Ewa jak mnie ucieszyłaś tymi przebiśniegami. Uwielbiam je. Ciemierniki również, ale przebiśniegi bardziej.
Bloga Jankosi też bardzo lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mgduska 11:16, 16 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Jasne, trzeba poszerzać horyzonty innych ogrodników

Ja na razie jedynie wyczyściłam zagony i skrzynie w warzywniku. Tam już słoneczko grzeje, ziemia mięciutka. Niedługo sadzę nowe truskawki i coś tam jeszcze wysieję pewnie


Powiedziałabym raczej, że chcę się podzielić czymś, co mi pasuje oraz radością, że ktoś czuje podobnie w kwestiach ogrodowych. Samo czytanie forum poszerza, a ja nie z tych, co kagankiem kogoś po łbie będą walić
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 12:49, 16 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8613
Czemu ja jeszcze przebiśiegów nie mam?!?!

Ewo, Twoje fotki zawsze piękne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 12:57, 16 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Ha, ha, kagankiem po łbie brzmi świetnie wyobraziłam sobie kaganek oświaty
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies