Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 16:00, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373


Verbascum, maczki i róże, które muszę niedługo przyciąć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:01, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373


Wysadzony w styczniu z rabaty mój najstarszy Helleborus dobrze się ma w donicy

Koniec
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 17:09, 10 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiosną już pachnie u ciebie :⁠-⁠D
U mnie śnieg :⁠-⁠\

Kiedyś w śród wysianych w domu ostróżek zapodział mi się chwast z resztą z liści bardzo podobny do tychże. Oczywiście wyrósł najładniej. Już wysadzając na stałe miejsce podejrzewałam że to jednak coś innego ale jakże to wywalić taką piękną sadzonkę na parapecie pół zimy hodowaną.
Oby twoje niewiadomo co było jednak czymś ładnym :⁠-⁠P moje nie było.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Joku 17:10, 10 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Anda napisał(a)


Wiosna u ciebie już zaawansowana, tylko pozazdrościć. U mnie jeszcze wszystko tonie w śniegu, ale nadzieja na poprawę jest bo temperatura poszła w górę.
Zacytowałam to zdjęcie bo zaciekawiła mnie ta metalowa konstrukcja, a raczej jej lokalizacja. Czy to jest podstawa od parasola ogrodowego? Jeżeli tak to może eksmituję mój z tarasu na przyległą rabatę. Zajmuje mi dużo miejsca, zawalidroga po prostu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
April 17:12, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Ewo, u ciebie to już właściwie wiosna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 17:15, 10 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Myślałam, że to fotki z poprzedniego sezonu, a to dzisiejsze zdjęcia?? U mnie wciąż śnieg zalega, jedynie tulipanowe kły wystają .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 17:18, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Dorii napisał(a)
Wiosną już pachnie u ciebie :⁠-⁠D
U mnie śnieg :⁠-⁠\

Kiedyś w śród wysianych w domu ostróżek zapodział mi się chwast z resztą z liści bardzo podobny do tychże. Oczywiście wyrósł najładniej. Już wysadzając na stałe miejsce podejrzewałam że to jednak coś innego ale jakże to wywalić taką piękną sadzonkę na parapecie pół zimy hodowaną.
Oby twoje niewiadomo co było jednak czymś ładnym :⁠-⁠P moje nie było.


Całe szczęście śniegu nie było, ale może i nieszczęście, bo mieliśmy tu mrozy w nocy ok. -5. Niby niedużo, ale ciemierniki trochę klapły po paru nocach.

Mam wielką nadzieję, że moje niewiadomoco będzie czymś fajnym. Liście mi niczego nie przypominają, no może jakiś rodzaj sałaty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:25, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Joku napisał(a)


Wiosna u ciebie już zaawansowana, tylko pozazdrościć. U mnie jeszcze wszystko tonie w śniegu, ale nadzieja na poprawę jest bo temperatura poszła w górę.
Zacytowałam to zdjęcie bo zaciekawiła mnie ta metalowa konstrukcja, a raczej jej lokalizacja. Czy to jest podstawa od parasola ogrodowego? Jeżeli tak to może eksmituję mój z tarasu na przyległą rabatę. Zajmuje mi dużo miejsca, zawalidroga po prostu.


Śniegu to ja już nie chcę, chcę wiosny

Tak, to podstawa parasola. Na tarasie też byłaby zawalidrogą. Podstawa jest tak jakby przyśrubowana takimi bardzo długimi szpikulcami do podłoża. Mam ziemię gliniastą i fajnie to trzyma parasol nawet w czasie wiatru.

Takie szpikulce
https://www.obi.de/zubehoer-fuer-zaunbau-sichtschutz/einschlag-bodenhuelse-verzinkt-50-cm/p/9242173
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:26, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
April napisał(a)
Ewo, u ciebie to już właściwie wiosna


Właściwie tak, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu ma być powyżej 10 stopni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:26, 10 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Judith napisał(a)
Myślałam, że to fotki z poprzedniego sezonu, a to dzisiejsze zdjęcia?? U mnie wciąż śnieg zalega, jedynie tulipanowe kły wystają .


To zdjęcie sprzed 3 dni
Za śnieg to ja już podziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies