Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 00:21, 28 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Wiesz Wiolu - dobrze jest zrobić 2-3 poziomy głębokości, nasze na początki miało ok 1,60 i schodek na metr i pół. Na głębszych poziomach zimą rybki też przetrwały.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiolka5_7 10:01, 28 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20499
Kordina napisał(a)
Wiesz Wiolu - dobrze jest zrobić 2-3 poziomy głębokości, nasze na początki miało ok 1,60 i schodek na metr i pół. Na głębszych poziomach zimą rybki też przetrwały.


A nie aż takiego głębokiego nie będziemy robić,bo rybek nie chcę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kordina 13:51, 28 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Tojeść rozesłana tworzy fajne, dość delikatne zadarnienie, łatwa roślina, niewymagająca:



i z bliska:




tojeść kropkowana, wzniesiona do ok 1 m wysokości:


____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 21:49, 28 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Fajnie, że zajrzałam, trafiłam na tojeść, też ją mam u siebie, tą rozesłaną mam taką z bardziej jaskrawymi, pod żółty kolor liści, bardzo ją lubię a tą kropkowaną mam od niedawna i nie wiedziałam co to jest, teraz już wiem, u mnie dość długo, ładnie kwitnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:56, 28 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Szachownica ziołowo warzywana bardzo ładna, fajny pomysł i pięknie to wygląda a o herbacie z czarnego bzu nie słyszałam, ja zawsze soki z owoców robię, ale muszę sobie na próbę kwiaty ususzyć, u nas jeszcze kwitnie robiliśmy nalewkę z kwiatów, ma ładny zapach, herbata pewnie też ładnie pachnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:18, 28 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Też się zachwycam szachownicą kuchenną. Pięknie wyglada, a jaka bujna jest .
Lilie w oczku/sadzawce również są śliczne, u mnie by nie przetrwały, mam czasami tylko „bagno” na dnie, ale to już musi być bardzo sucho.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
gogo 13:55, 29 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękne lilie wodne, ja mam miniaturki z ubiegłego roku i jeszcze nie kwitną, to podziwiam Twoje
Też lubię tojeść rozesłaną /mam ją też w oczku/, mam też kropkowaną i co roku coś obżera jej liście i bardzo marnie kwitnie
Nie mogę niczym popryskać, bo przez nią chodzą jeże.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Alija 15:16, 29 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Kordina napisał(a)
Od jutra moja szachownica ziołowo-kuchenna będzie miała postrzyżyny, jeszcze dziś wyglądała tak:





Bardzo mi się podoba szachownica ziołowa, tak po cichu myślę, czy mogę podpatrzyć ten Twój pomysł??? Mam grządkę ziołową, ale ziółka strasznie się rozłażą, trudny dostęp do tych w środku.
Piękne lilie wodne, iryski, maczki. Te maczki aż się proszą, żeby je namalować.
U mnie tojeść zarosła prawie całe paprociowisko, czy u Ciebie też rośnie tam gdzie sama chce, niekoniecznie zgodnie z moją koncepcją???
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 16:11, 29 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Basiu, Agnieszko, Grażynko, Alu - dziękuję
Podpatrywanie pomysłów zawsze mile widziane, w końcu po to są takie strony, żeby dzielić się swoją wiedzą i pomysłami, czyż nie? Wielokrotnie korzystałam z ogrodowiskowych rad.

W ogródku ziołowym takie ograniczenie z płyt spełnia swoją rolę, nic nie przechodzi na poletko obok, najwyżej kwiecie.

Grażynko w moim zbiorze zapisałam sobie stronkę o naturalnych metodach walki z różnościami w ogrodzie. Nie próbowałam jeszcze, ale poczytaj (myślę o wrotyczu):


https://pl.m.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodnictwo/Ochrona_ro%C5%9Blin/Preparaty_ro%C5%9Blinne#Skrzyp_polny
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 17:39, 29 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
I co i spóźniłam się z tym bzem, trudno zrobię syrop z owoców a kwiaty ma przyszły rok muszę sobie zapamiętać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies