Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 09:29, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Pierwsze tegoroczne lilie wodne, najpierw są bladoróżowe, a w miarę upływu czasu coraz bardziej różowieją, aż do amarantu



również pierwsze herbaciane lilie ziemne przed wybuchem pozostałych:








____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 10:10, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Wysiane tegoroczne maczki o pięknych kolorach

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 12:11, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Ten drugi maczek ładny
A czemu zajmujesz się sójką? Coś jej było? U mnie też matki wyrzuciły takie nieloty z gniazd, żeby się uczyły. Niestety mój kocur upolował, ale zdążyłam, krzywdy nie zrobił. Wyniosłam ją tylko poza obręb działania sierściucha i musi sobie radzić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 12:28, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
April moja przyjaciółka jest weterynarzem, więc czasami jak ktoś przynosi zwierzaki, dokarmiam je w czasie kiedy ona pracuje, maluchy trzeba było karmić co 1-2 h mniej więcej, a mój mąż z zamiłowania ornitolog współpracujący ze stacją ornitologiczną, więc przez całe nasze życie "przewaliło" się całe mnóstwo ptaków różnych gatunków do dokarmiania lub składania łącznie z dużym łabędziem w wannie zimą odrąbanym z lodu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 12:31, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Siedząc pod parasolem w upalny dzień - wreszcie!



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 12:37, 24 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Oczko nie ważne małe czy duże ważne, że woda jest i mają się gdzie zwierzęta napoić.

Mam spore, ale jeszcze zrobię że dwa małe z kastry.
Też siedzę w altanie pod brzozami i odpoczywam na razie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 12:53, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Kordina napisał(a)
April moja przyjaciółka jest weterynarzem, więc czasami jak ktoś przynosi zwierzaki, dokarmiam je w czasie kiedy ona pracuje, maluchy trzeba było karmić co 1-2 h mniej więcej, a mój mąż z zamiłowania ornitolog współpracujący ze stacją ornitologiczną, więc przez całe nasze życie "przewaliło" się całe mnóstwo ptaków różnych gatunków do dokarmiania lub składania łącznie z dużym łabędziem w wannie zimą odrąbanym z lodu


No to faktycznie macie ciekawie Choć łabędzia w wannie już sobie nie wyobrażam Masz zdjęcia?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 13:04, 24 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Kordina, Ela - fajnie macie, dziewczyny
Ja mam urwanie głowy w robocie, dobrze, że choć home office dzisiaj...
Kordina, fajne widoki spod parasola .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 19:38, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Elu - oby zwariowanie ogrodowe nie stało w sprzeczności z relaksem ogrodowym, bo też miewam z tym problemy

Aprilku
- zdjęcia niestety nie mam z łabędziem ale może akwarelka z czaplą? Też ptaśkowo:




Dzięki Judith, ja teraz urlop mam dożywotnio ale zajęć multum



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 19:52, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Od jutra moja szachownica ziołowo-kuchenna będzie miała postrzyżyny, jeszcze dziś wyglądała tak:



a jutro pod nóż i do suszenia pójdzie cząber górski (bez kota obok :



oraz tymianek, macierzanka cytrynowa, melisa cytrynowa o przecudnym zapachu i fajnej letniej herbacie, oregano gold oraz dwa rodzaje szałwii. Wszystko odrośnie i jeszcze będzie cięte i suszone ze dwa razy, jak dobrze pójdzie.




Ostatni gwizdek na zebranie kwiatów czarnego bzu, udało mi się jeszcze ususzyć trochę na przepyszną herbatę zimową z własnym miodem i cytryną, sama herbata o właściwościach leczniczych lubię patrzeć jak we wrzącej wodzie rozwijają się kwiatki i zimą mam namiastkę lata w dzbanie.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies