Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

sylwia_slomc... 20:46, 27 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
A to ok Faktycznie nie wygląda na fotce na taka powierzchnię...czasem trudno oddać realne rozmiary
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 16:57, 29 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Zdaję relację, co udało mi się zrobić przez ostatnie 3 dni:
po pierwsze zrobiłam podpory pod pnące, ok 4m długości a wys ok 2m, ich zadanie to osłona od bajzlu męża, na który patrzeć nie mogę i dostaję uczulenia psychicznego.
Zawsze tak staram się robić zdjęcia, żeby nie było TO na widoku.
Trzeba było wykopać nieduże dołki, włożyć podporom nóżki, zalać betonem, połączyć między sobą trzy osobne przęsła. Do podpór wykorzystałam, co miałam w zasięgu.
Tam są posadzone:
- fioletowa malina Glen Coe,
- jeżyno-malina nn od przyjaciółki (podobno nadzwyczaj plenna),
- winogron czerwony na pniu (drugi zadołowany, co mi strzeliło do głowy, żeby kupić drugi? oto jest pytanie...) oraz z przeniesienia
- karpa wiciokrzewu.
Za podporami powiększyłam zagonek z jagodami i borówkami dosadzając agrest i porzeczkoagrest Josta, resztę ziemi zakryłam kartonami. Po drugiej stronie trasy w-z dosadziłam też część pnącza, może stworzy się taka brama z wiciokrzewów, o ile nie pomyliłam karpy z budleją, bo taka możliwość istnieje
Rozgrabiłam kupę, że się tak wyrażę, ziemi, wyrównując co nieco teren.
Uporządkowałam rzeczy w domku, czyli z powrotem wywlokłam na dwór mój mobilny inspekt na kółkach i zostawiłam go na zewnątrz opatulając plandeką, a w miejsce w domku przeniosłam 4 okna z odzysku, które mają służyć za wstęp do szklarenki (a co mi strzeliło do głowy, żeby samej zaplanować i próbować zrobić? to nie mam pojęcia)
Miał być w tym roku...Rzeczywistość zweryfikuje, wszystko przez ten Pinterest! Tyle pomysłów, że się mózg lasuje i dymi uszami.
Bardzo mi pasuje pogoda na plusie, bo jeszcze zostało trochę do ogarnięcia ale już spraw porządkowych, jak usuwanie suchych łodyg, wygrabienie itp.
Na razie pa!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 17:35, 29 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Z miłych niespodzianek kwiatowych pojawiło się z 10 małych uroczych cyklamenków, widzę, ze niska temperatura im nie straszna, łodyżki mają elastyczne

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 17:37, 29 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ło matko...!!! Az spociłam się od samego czytania...a co dopiero tyle zrobić w 3 dni... Czy jesteś zasilana w energię od jakiegoś UFO? czy cóś? Masz parę, że aż tyle prac zostało wykonanych...Wyluzuj chociaż trochę, bo trzeba coś zostawić na później, czyż nie?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 17:43, 29 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Jak nieduży ten dołek? Tzn. jak głęboko ma być? Sypiesz suchy beton, taki z worka i zalewasz wodą czy mieszasz uprzednio?
Gratuluję kwitnących cyklamenów. To chyba dyskowate. Muszę obadać moje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Judith 17:52, 29 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Borze Tucholski! Petarda! Ja już umościłam sobie śpoulkolot i zapadam w sen zimowy. Czasami tylko wychodzę na obchód .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 18:03, 29 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1495
Jeżu kolczasty!
ale odwaliłaś kawał roboty
Kwiatulki piękne
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Basieksp 19:00, 29 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
No to trochę popracowałaś, super ja wracam do domu i jest już ciemno, aż Ci trochę zazdroszczę, tych prac, ale tak pozytywnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 19:33, 29 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Matko i córko, to musi być ciężka przypadłość, to uczulenie psychiczne, żeby człowieka popchnęło do takich czynów!
Podziwiam, ja się do ciężkich robót nawet nie przymierzam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 20:24, 29 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Nie odmówię sobie napisania tych słów : Ło Matko !! Chociaż już takowe padły.
Jesteś gorsza ode mnie. Ja już grzecznie siedzę w ciepełku i przeglądam internet, głównie portal, o którym wspomniałaś i który popycha Cię do taakich rzeczy.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, właśnie przesadziłaś wiciokrzew i inne pnące badyla?

Co do szklarenki z okien z odzysku, to pewnie przeglądałam te same inspirujące zdjęcia co Ty.
Ale skończyło się na zakupie gotowej, a okna wykorzystałam na szklarenkę wiszącą i inspekcik na cegle obok szklarni.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies