Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Judith 08:05, 09 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Ojacie! Ale widok! Muszę przyznać, że sowy zdecydowanie wygrywają z wiewiórkami w rankingu "ogrodowych zwierzątek" . W każdym razie - w mojej okolicy. Dasz wiarę, że ja nigdy nie widziałam sowy?!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 09:23, 09 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
No są cudne u nas nigdy sowy nie widziałam, wiewiórek też nie mam, tak jakoś u nas, tylko wróble, sikorki, sroki i gołębie. A krzesła też bardzo ładne, prezent superański będzie napewno piękny zakątek z nimi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:52, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kordina napisał(a)
Podziękuję zbiorczo za uznanie dla sowy, poszła w dobre ręce, koleżanka uszczęśliwiona, bo z tego gatunku co ceni hand made
Jak znajdę odpowiedni kształt drewna to mam w planach stworzenie jeszcze jednej. Tym bardziej, że ostatnio mój mąż widział 5 sów prawdziwych - uszatek, są u nas co roku, a ja mam nadzieję, że będą ostro polowały na gryzonie
Kupiłam sobie w prezencie (dzięki temu "mam załatwionego" Mikołajka i Mikołaja ) cudne dwa krzesełka, mam w planach różne wizje do stworzenia kącika uwielbiam mieć plan i do niego dążyć, to takie twórcze
a krzesełka mam dzięki Ani - anpi, jeszcze raz bardzo dziękuję Aniu za namiary




z rzeczy twórczych udało mi się zrobić świąteczny wieniec ze zbiorów tylko i wyłącznie ogrodowych zasuszonych:





Pozdrawianki dla Wszystkich






Śliczne krzesełka już czuję, że ten kącik z nimi to będzie petarda
Wianek przepiękny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:53, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kordina napisał(a)
Udało mi się znależć zdjęcia "naszych" sów:







cudne są, czyż nie?

Niesamowite foty u nas tylko raz uszatka była. Wszystkie drobne ptaki usiłowały ją przegonić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 11:39, 09 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Judith - dam wiarę, ale trudno uwierzyć ja akurat obracam się wśród braci ornitologicznej i miałam do czynienia z większością ptaków Polski w czasie akcji obrączkowania, łącznie z orłami, a co do sów to płomykówka jest chyba najpiękniejszą sową. Staropolska nazwa to sowa białego y brązowego pióra Miałam kiedyś 2 w domu młode, które się pierzyły i puch był wszędzie. Karmione mięsem, wyrosły na piękne sowy
Mój kolega - zawodowy ornitolog miał w domu puszczyka z uszkodzonym skrzydłem, chyba z 10 lat, czasami dostawaliśmy go na kilka dni do opieki, jak wyjeżdżał. Budził go rano delikatnie dziobem miział po włosach


Dzięki Basiu i Sylwio za wiarę we mnie co do stworzenia zakątka.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 11:55, 09 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Boż...Boż...Bożenko! Ale cudowności nam tu zapodałaś... Sowę widziałam tylko raz, no nie licząc Zoo...Niesamowite ptaszyska! Jak kilka lat temu zobaczyłam dzięcioła czarnego, tego ogromnego, (40-50cm wysokości) to nie mogłam wyjść z podziwu.

Krzesełka skradły też moje serce, pięknie się prezentują, już oczami wyobraźni widzę ten romantyczny zakątek... Brawo
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rojodziejowa 12:43, 09 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Wow! Cudne!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 14:43, 09 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kordina napisał(a)
Udało mi się znależć zdjęcia "naszych" sów:







cudne są, czyż nie?


Osz... Piękne i takie... dostojne
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
anpi 15:22, 09 gru 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Kordina napisał(a)
Podziękuję zbiorczo za uznanie dla sowy, poszła w dobre ręce, koleżanka uszczęśliwiona, bo z tego gatunku co ceni hand made
Jak znajdę odpowiedni kształt drewna to mam w planach stworzenie jeszcze jednej. Tym bardziej, że ostatnio mój mąż widział 5 sów prawdziwych - uszatek, są u nas co roku, a ja mam nadzieję, że będą ostro polowały na gryzonie
Kupiłam sobie w prezencie (dzięki temu "mam załatwionego" Mikołajka i Mikołaja ) cudne dwa krzesełka, mam w planach różne wizje do stworzenia kącika uwielbiam mieć plan i do niego dążyć, to takie twórcze
a krzesełka mam dzięki Ani - anpi, jeszcze raz bardzo dziękuję Aniu za namiary




z rzeczy twórczych udało mi się zrobić świąteczny wieniec ze zbiorów tylko i wyłącznie ogrodowych zasuszonych:





Pozdrawianki dla Wszystkich

Cieszę się, że pomogłam wydać kasę A tak na serio to super krzesełka! Ciekawa jestem aranżacji kącika z nimi. Jaki masz stolik?
Wianek bardzo fajnie Ci wyszedł, sama mam chęć na zrobienie jakiegoś. Tylko jakoś nie mogę się zebrać... Dopadło mnie jakieś przeziębienie i przy tym jakaś niemoc.
A sowy są cudne, fajny byłby taki nadruk z tych zdjęć na zimowe poduchy

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 15:32, 09 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wspaniałe sowy (ta Twoja również), ja chyba nie widziałam sowy w naturze. Słychać je tylko wieczorami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies