Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Marcin89 18:30, 24 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Moczyłeś wcześniej czy tylko do wilgotnej ziemi?
Bezpośrednio do ziemi w doniczce. Trzymane na parapecie w domu lub na balkonie w zależności od terminu wysiewu.

Takie sadzonki w takiej cenie, wow. Rzadko się trafia taki przypadek

Mam trochę roślin z Allegro i najczęściej było rozczarowanie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 18:54, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Marcin89 napisał(a)
Bezpośrednio do ziemi w doniczce. Trzymane na parapecie w domu lub na balkonie w zależności od terminu wysiewu.

Takie sadzonki w takiej cenie, wow. Rzadko się trafia taki przypadek

Mam trochę roślin z Allegro i najczęściej było rozczarowanie.

Te berberysy co przyszły wyższe niż w ogłoszeniu to też przypadkowy sprzedawca z Allegro jak również hakone Greenhills na jesieni co dziewczyny pisały, że bardzo dorodne, a płaciłam koło 14 zł/szt. Jak na razie to tylko kaliny były malutkie, ale cena też niska była. Średnio mam czas wybyć gdzieś dalej do szkółek czy centr ogrodniczych. Te które znam i są blisko zazwyczaj nie mają tego co potrzebuje lub narzucają zbyt dużą marżę w porównaniu do konkurencji. W najbliższym ogrodniczym mieli brzozy cieniutkie jak ołówek albo bardziej za 80 zł. Na lokalnej giełdzie Pan za 50-60 zł za sztukę oferował wyższe i o wiele grubsze, umówiłam się z nim na następny raz, bo akurat miał przy sobie tylko 2 sztuki. Za to wielopniowych w promieniu 100 km nie ma (dzwoniłam po różnych szkółkach). Będę zmuszona kupić na Allegro raczej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 20:11, 24 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Rozumiem, nawet nie wiesz jak mnie korci coś pozamawiać on line

Też nie mam za wiele szkółek w pobliżu. W dużych marketach (Wrocław) bywam teraz rzadko lub wcale. Co innego w czasie budowy domu było. Zamierzam podjechać do 3 szkółek w pobliżu, by porównać asortyment i ceny. Akurat 2 są koło siebie i 1 po drodze do nich. Ale teraz bał bym się kupić coś przemrożonego.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gruszka_na_w... 20:45, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Bardzo ładne sadzonki tych lilaków. warte swojej ceny.
Podczytałam, że można nieco zahamować tempo przyrostu sadzonek pomidorów poprzez głaskanie ich wierzchołków dłonią lub kartką papieru. Moje Dwarfy w odmianach też wyskoczyły w górę i eksperymentuję z tym głaskaniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 21:09, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo ładne sadzonki tych lilaków. warte swojej ceny.
Podczytałam, że można nieco zahamować tempo przyrostu sadzonek pomidorów poprzez głaskanie ich wierzchołków dłonią lub kartką papieru. Moje Dwarfy w odmianach też wyskoczyły w górę i eksperymentuję z tym głaskaniem.

Jutro cieplejszy dzień wreszcie, więc może uda się posadzić. Pomidory co drugi dzień głaszczę Haha może brakuje mi systematyczności by robić to codziennie. Niektórzy wiatrak włączają by miały ruch powietrza i ocieranie się o siebie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 21:11, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Marcin89 napisał(a)
Rozumiem, nawet nie wiesz jak mnie korci coś pozamawiać on line

Też nie mam za wiele szkółek w pobliżu. W dużych marketach (Wrocław) bywam teraz rzadko lub wcale. Co innego w czasie budowy domu było. Zamierzam podjechać do 3 szkółek w pobliżu, by porównać asortyment i ceny. Akurat 2 są koło siebie i 1 po drodze do nich. Ale teraz bał bym się kupić coś przemrożonego.

W sumie nie sprawdzałam czy prawo odstąpienia od kupna na odległość w ciągu 14 dni działa także dla roślin, ale widziałam że w ostatnim zakupie roślinnym był guzik do wykonania zwrotu. Zawsze to jakaś ewentualność by była w razie nieudanego zakupu. Może skuś się na te sprawdzone przez dziewczyny sklepy roślinne online, o niektórych jest już sporo opinii oraz często są wrzucane zdjęcia sadzonek po przyjściu. Myślałam, że w swoim rozmnażalniku masz już wszystko. Czego Ci brakuje?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 21:25, 24 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

W sumie nie sprawdzałam czy prawo odstąpienia od kupna na odległość w ciągu 14 dni działa także dla roślin, ale widziałam że w ostatnim zakupie roślinnym był guzik do wykonania zwrotu. Zawsze to jakaś ewentualność by była w razie nieudanego zakupu. Może skuś się na te sprawdzone przez dziewczyny sklepy roślinne online, o niektórych jest już sporo opinii oraz często są wrzucane zdjęcia sadzonek po przyjściu. Myślałam, że w swoim rozmnażalniku masz już wszystko. Czego Ci brakuje?
Wydaje mi się, że prawo do odstąpienia od zakupu jest, ale raczej trzeba samemu zapłacić kuriera i nadać paczkę. W paczkomatach jest jeszcze prościej, na kod zwrotu tylko.

Rozmnażalnik hmm, w teorii wszystko jest. Ale musi się to zgrać z potrzebnymi ilościami. Niektórych bylin może być za mało ilościowo i już nic się nie podzieli więcej. Na pewno będę musiał dokupić jeżówki, niskie kocimiętki, rozplenicę Hameln, bo tego wcale nie mam. Nie mam nic z dużych drzew i roślin na żywopłoty, ale to tuż przed sadzeniem kupię. Aaa jeszcze kulek thujowych i cisów na stożki nie mam.

Za to mam nadwyżki roślin, których już nie chcę, pomylonych i mniej ciekawych. Będę to kiedyś rozdawał lub sprzedawał na olx. Bo wyrzucić szkoda
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 19:40, 26 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Na trzcinnikowej z pergolą trafiły dziś trzcinniki Overdam. Z dwóch doniczek powstało 8 sztuk sadzonek.


Przyszły dziś zamówione zimą w przedsprzedaży supertunie. Jestem zadowolona z wielkości i jakości sadzonek.


W weekend zaczniemy podjadanie szpinaku z młodych listków.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 20:00, 26 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Pati a te trzcinniki co ile posadziłaś? Nie za blisko siebie?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Narsilia 20:09, 26 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 502
Ale super ile sadzonek ci się zrobiło i jakie ładne , a donice na warzywa masz świetne będę to odgapiac , bo dziś się oparłam na swojej i już po 3latach nie całych nawet impregnowane drewno kruszeje .

Mm będzie pyszna sałatka z liści młodego szpinaczku
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies