Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 20:11, 15 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2858
Kocimiętki i szałwie zakwitły. Testujemy kolejne rozwiązania dla lamp, bo znów zwarcie się robi i wywala różnicówkę. Niestety mimo uszczelek do środka dostaje się wilgoć.

ŚŚ dla Wiann - rozgałęzione, ale niektórym gałązkom pomagam mocniej się rozchylić. Mniej więcej 1 sznurek na sztukę. Mam 4 ŚŚ na froncie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 20:24, 15 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2720
Rabatka wejściowa ładna

Pytanie techniczne, ile masz odległości od środka thuji do środka ciemiernika?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Polon 20:54, 15 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 235
Fiolet kwiatów śliczny, taki głęboki, intensywny

Jak masz zamocowane lampy? Do jakichś bloczków, czy na trzpieniach? Może warto je minimalnie wynieść nad teren?
____________________
Malgo
Wiaan 21:27, 15 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5457
Patrycja ŚŚ bardzo ładnie wygląda, oj będzie piękne drzewko, zobaczysz jak szybko się zagęści
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Angelika95 22:20, 15 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1106
Wąska rabata już wygląda bardzo fajnie. Gdzie kupowałaś śś?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 08:30, 16 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2858
Marcin89 napisał(a)
Rabatka wejściowa ładna

Pytanie techniczne, ile masz odległości od środka thuji do środka ciemiernika?

Sporo na niej jeszcze brakuje. Miskanty mają być ponownie dostępne koło czerwca/lipca w szkółce Sł….kich. Hortensji też nie mam. Część ciemierników już jest, ale jeszcze więcej się przydało. Jesienią dokupić muszę narcyzów Thalia. Nie zamówiłam jeszcze Hakonechloa na tą rabatę. Waham się czy zdecydować się na Greenhills jak na trójkątnej naprzeciwko (pod oknem kuchennym) czy może jakąś jaśniejszą. Kto wie? Może na jesieni te kule dam w inne miejsce, tu wsadzę bardziej żółte by lepszy kontrast z Greenhills był?

Co do odległości to akurat przy tej tujce jest około 30-40 cm, bo sugerowałam się efektem stykania się ciemiernika z bukszpanem z poniższego zdjęcia. Zapewne jak się moja kula powiększy to ciemiernik będzie do przesądzenia, bo rzeczywiście blisko to wyszło.
Gardenarium napisał(a)

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:32, 16 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2858
Polon napisał(a)
Fiolet kwiatów śliczny, taki głęboki, intensywny

Jak masz zamocowane lampy? Do jakichś bloczków, czy na trzpieniach? Może warto je minimalnie wynieść nad teren?


To Caradonna Compact. Aż trudno uwierzyć, że większość rabaty powstała niecały rok temu z takich maluchów z P9.

W ziemi jest bloczek i do niego są przykręcone. Woda dostaje się raczej od góry jak pada deszcz lub poprzez różnicę temperatur (skraplanie w środku).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:43, 16 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2858
Angelika95 napisał(a)
Wąska rabata już wygląda bardzo fajnie. Gdzie kupowałaś śś?

Chyba tam gdzie większość osób stąd. „Świdośliwa Lamarcka (Amelanchier)
przybliżona wysokość bez części podziemnej: 125-150 cm; pojemność doniczki: 1,5 - 3 litry” wyszła po 60 zł za sztukę za ten rozmiar. Są też niższe, tańsze u nich od 34 zł.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 08:50, 16 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2720
Patrycja, czyli dość blisko siebie. To tak jak ja zrobiłem teraz na nowej rabacie

Skąd się to bierze? Jakby te rośliny miały nie urosnąć, a rabaty miały być na gotowo
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 09:01, 16 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1106
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Chyba tam gdzie większość osób stąd. „Świdośliwa Lamarcka (Amelanchier)
przybliżona wysokość bez części podziemnej: 125-150 cm; pojemność doniczki: 1,5 - 3 litry” wyszła po 60 zł za sztukę za ten rozmiar. Są też niższe, tańsze u nich od 34 zł.


Dziękuję, sadziłaś po jednej sztuce do dołka?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies