Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

iwonaz 20:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Gosiniak napisał(a)
Iwona koniecznie obfoć krokusiki, świetnie że i u ciebie już lepiej, podobno zaraz lato przyjdzie, niezłe zamieszanie w tej pogodzie się zrobiło, jednak najważniejsze że wszystko zaczyna wracać do normy


Obfoce ...ale to "bidna" wiosna jak na razie u mnie, jednak przysiadałam dzisiaj przy tych ogonkach kilka razy...chyba spodziewałam się, że będą rosły w oczach ...mój mąż z resztą też...to on przyniósł dziś tę radosną nowinę do domu i tym sposobem wyrwał mnie od komputera na podwórko.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 08:18, 12 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Przyjechały do mnie funkie kupione zimą...było ich tyle, że już nie liczyłam, bo sprzedawca podorzucał mi po kilka sztuk gratis do każdej odmiany. Chyba tak na wszelki wypadek Przyszły popaczkowane jak kłącza i wczoraj je posadziłam do doniczek. Będę je wystawiać na dzień z garażu do ogrodu. Mam nadzieję, że przeżyją ten zabieg. Tak normalnie o tej porze roku mogłabym je już posadzić . Myślicie, że się uda? Tak samo zrobiłam z trytomami (zamawiałam 3 a dostałam 6 i wszystkie z zielonymi wypustkami) i przywrotnikami. Jestem zawalona doniczkami, w domu doniczki i w garażu doniczki. Dziś do pracy przywlokłam 3 sztuki wyhodowanych pnącz do oddania, ale śladu, że w domu dzięki temu luźniej nie ma. Dobrze, że ta wiosna w końcu ruszyła.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
renatamama3 08:36, 12 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Hej Iwonko ,podaj adres na pw. Też zamówiłam ,hosty ki przewrotnika, przyszły przedwczoraj ,wczoraj posadziłam w ogrodzie ,przysypałam ziemią.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 08:36, 12 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Jak tam prace ogródkowe?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
iwonaz 09:20, 12 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wysłałam już na piv.
Prace ogródkowe narazie polegają na zaglądaniu roslinom "w oczy" czy "pod ogon", w celu sprawdzenia jak przeżyły zimę. U mnie jeszcze na rabatach śnieg i to dość gruba warstwa. Narazie więc jedynie doniczkowo szaleję, choć myślę, że już w następnym tygodniu będę mogła zacząć sprzątać, bo śnieg topnieje bardzo szybko. Dziś kupiłam tawułę japońską Gold Princes 12 szt i już nie mogę się doczekać aż przyjadą ...a obiecałam mężowi, że koniec ze świrowaniem na punkcie roślin...
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Gosiniak 09:59, 12 kwi 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Hihiii.....końca świrowania nie będzie gwarantuje, to się raczej w drugą stronę rozwija
W przyszłym tygodniu a właściwie od niedzieli już słonko, śnieg stopi się w oczach, będziesz mogła troszkę doniczek się pozbyć z domku.
Czekam na zdjęcia tych nowych nabytków i całego ogródka
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
iwonaz 07:02, 13 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dziś z tymi doniczkami z garażu będę miała latania, bo powynoszę je pod ścianę południową. Niech się grzeją na słonku...a na noc znowu do garażu. Nie mogę ich tam trzymać aż do wysadzenia bo okienka są zbyt małe i dla roślin jest tam mało światła. Będę więc biegać tak z nimi przez 2-3 tygodnie.
Dodatkowo wczoraj odkryłam, że jeden ze sprzedawców zapomniał dołączyć do paczki wytęsknionej funkii olbrzymiej Sum and Substance, przyznał mi rację i chce zwrócić pieniądze, ale ja chcę tę roślinęęęęęęę...bede beczeć ;(
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 20:48, 13 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Namiastka waszej wiosny w moim ogrodzie











Wylęgarnia

Grzeją się doniczki z garażu...tych z domu nie wynosiłam







No i przyznam się...już drugi miesiąc w mojej sypialni mieszka ... hortensja





było mi jej żal, bo bidulka zaczęła w tym ciemnym garażu puszczać listki...
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Przetacznik 20:52, 13 kwi 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544



Coś takiego już rozchodnik odbija? Fajnie go pokazałaś - tak przestrzennie. Bardzo go lubię w tym początkowym stadium takie zielone różyczki, ciekawe jak mój, jutro sprawdzę.
____________________
iwonaz 20:55, 13 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Też nie mogłam uwierzyć Narazie nie usuwam badylków bo nasza psia małolata by zadeptała te zielone cudowności
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies