Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony ... ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ... ogród

Maria667 13:47, 29 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Iwonko!
A co na Podlasiu słychać? W Małopolsce upały. Dzisiaj u nas 28 stopni

____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
iwonaz 08:05, 30 kwi 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A u nas 29 kwietnia, pochmurno, popołudniu deszcowo i średnia temperatura dnia to 12-13 stopni. Jednak nie zrażam się, pracuję w ogrodzie...rozmnażam, rozsadzam, planuję, a w czwartek jadę do szkółki po rośliny na nowe i stare rabaty. Tak naprawdę na moje obecne prace w ogrodzie to ta pogoda jest idealna dla roślin. Nowe rabaty (3) maja powstać do końca tego tygodnia, więc po długim weekendzie majowym może już być ciepło i słonecznie ...wiem zabrzmiało to strasznie dla niektórych
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Gosiniak 22:32, 30 kwi 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Iwonko u mnie nie lepiej z pogodą, cały dzień pochmurno i jakieś 15, ale ta pogoda też mi sprzyja, sadzę, przesadzam, czyli pogoda w sam raz pasuje, nie muszę bez przerwy z konewką biegać
Podziwiam cię za taki ogrom doniczek, ale fajnie to wygląda
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
iwonaz 13:41, 03 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Gosia widziałam Twoje nowe nasadzenia ...i zakochałam się w tych cytrynowo-białych tulipanach.Co to za odmiana?
Ja wczoraj byłam na zakupach w szkółce, nie kupiłam wszystkiego co chciałam, bo mieli jakieś stare suchostoje, których nie dałoby się odświeżyć nawet cięciem i ceny inne niż na stronie...3 x wyższe! Jeszcze musiałam sobie sama wykopać 18 żywotników! Pierwszy raz robiłam zakupy w szkółce, jestem rozczarowana także poziomem obsługi. Zero pojęcia na temat nazw odmian. Mając listę roślin, zakupy zajęły mi 3 godziny z czego 2 to czekanie na obsługę...jakaś masakra. Nie polecam szkółki w Ługielach za Smolnikami.
No chyba, że ktoś ma kupę czasu, anielską cierpliwość i chęć na wysiłek fizyczny płacąc trzy razy więcej niż w cenniku na stronie szkółki.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 07:56, 07 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wczoraj było pierwsze koszenie trawy i peeling rabatek czyli wydziabywanie mleczy. Wredoty potrafią wrastać w sam środek rośliny ozdobnej. Dzisiaj będzie sadzenie i sianie kwiatów i warzyw. W sumie to nie wiem gdzie to zmieszczę bo tak narozmnażałam roślin, że powierzchnia rabat ostro się skurczyła...ale nie będę zakładała nowych...o nie!...No oprócz jednej pod domem, ale to jest miejsce na ciurkadełko i sucholubne.
Aha...mam komostownik 3,6mx1,2m. Myślę, że będzie wystarczający.
Zaczynają powoli kwitnąć tulipany na razie biało-cytrynowe
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Milka 12:45, 08 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwonka, pokaż tego psiaka 3- miesięcznego, oj będzie łobuzować na rabatach iw ogrodzie; moje 2 suczki do roku czasu zdewastowały prawie cały ogród
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
iwonaz 07:50, 09 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wczoraj specjalnie dla Ciebie Irenko zrobiłam zdjęcie tego maleństwa, ale nocą wróciłam z ogrodu i odpadłam. Nie miałam już sił odpalić komputera, dziś to nadrobię.
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 22:18, 09 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
To jest ten 3 m-czny szkodnik, mamy ten sam dzień urodzin



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
iwonaz 22:20, 09 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Wyraźnie widać tego fizia w oczach



____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
reni 09:00, 10 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jaki słodki..pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies