Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

edi75 21:10, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Angelika oczywiście że poczekam na efekt z roślinami
Ja właśnie mamy problem żeby fajnie połączyć te części ogrodu
Nie myślałam wcześniej o tym bo miałam gore ziemi po wykopach przy budowie, jeszcze jest ale powoli będzie znikać
U mnie wypada tak że ja widok z tarasu mam na warzywnik
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 21:12, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 976
Musisz Edytko poszukać w necie, są super inspiracje, gdzie warzywnik piękniejszy niż niejedna rabata ale wyślę Ci ode mnie fotki też, ale jak już będzie ładnie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 22:26, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2426
Angelika wstrzymaj się z sadzeniem. Jeszcze jest kwiecień, początek sezonu

Edyta, u mnie część warzywna jest zasłonięta przez budynek gospodarczy głównie (widok z domu, tarasu). Od brata widać ją bardziej. Ale z trawnika głównego widać dobrze, więc będziemy mieć ten żywopłot grabowy. Póki co niski, efektu nie robi żadnego. A przy warzywniku mam od jego boku jakby szpaler borówek, które kiedyś go przysłonią także.

Ps. Każdy się dziwi po co ten żywopłot i każdemu muszę tłumaczyć. Fakt - nie jest to standardowe rozwiązanie (w poprzek działki), ale w mojej głowie jest to konieczne by mieć tło dla roślin. A bez niego właśnie warzywnik na widoku albo my siedzący na tarasach.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 08:18, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Marcin89 napisał(a)
Angelika wstrzymaj się z sadzeniem. Jeszcze jest kwiecień, początek sezonu

Edyta, u mnie część warzywna jest zasłonięta przez budynek gospodarczy głównie (widok z domu, tarasu). Od brata widać ją bardziej. Ale z trawnika głównego widać dobrze, więc będziemy mieć ten żywopłot grabowy. Póki co niski, efektu nie robi żadnego. A przy warzywniku mam od jego boku jakby szpaler borówek, które kiedyś go przysłonią także.

Ps. Każdy się dziwi po co ten żywopłot i każdemu muszę tłumaczyć. Fakt - nie jest to standardowe rozwiązanie (w poprzek działki), ale w mojej głowie jest to konieczne by mieć tło dla roślin. A bez niego właśnie warzywnik na widoku albo my siedzący na tarasach.


MarcinNo to jak mam podobnie...jeżeli chodzi o widok z tarasu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 09:07, 22 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Marcin u mnie podobnie, wszyscy w okolicy mają tylko rabaty dookoła płotu i przy ścieżce do domu. Takich w poprzek nie ma, a ja mam w dodatku dwie. Zawsze ktoś kto odwiedza pierwszy raz to pyta co to, bo nie obsadzone.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 09:18, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 976
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Marcin u mnie podobnie, wszyscy w okolicy mają tylko rabaty dookoła płotu i przy ścieżce do domu. Takich w poprzek nie ma, a ja mam w dodatku dwie. Zawsze ktoś kto odwiedza pierwszy raz to pyta co to, bo nie obsadzone.


Bo brak im pomysłu, nie siedzą na Ogrodowisku
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Anda 09:30, 22 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Alan Titchmarch nazywa takie układy z rabatami wciśniętymi pod płotem centryfugowe, jak z centryfugi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Angelika95 18:08, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 976
Widok z okna, wreszcie coś więcej niż ziemia.

____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 18:25, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 803
Angelika95 napisał(a)
Widok z okna, wreszcie coś więcej niż ziemia.


No to teraz mogę to powiedzieć: a nie mówiłam?
Raptem tydzień temu miałaś trawnikowe rozterki, a dzisiaj już zielono! Super!
Dasz więcej zdjęć?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
edi75 18:28, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Już jest zielono..trawniczek
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies