Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 11:29, 08 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
MagdaLenka napisał(a)
Angelika, pokażesz jakieś zdjęcia? Pewnie trawa z dnia na dzień gęstnieje i już robi efekt...


Tak to wygląda. Nadal mam awersję do wstawiania zdjęć, jakby nikt nie pytał to chyba nic bym nie wstawiała. Front w trakcie, bo czekałam na ogrodzenie

____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 11:43, 08 maj 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
Super! Już jest zielono. Bardzo dużo macie zrobione.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Narsilia 13:04, 08 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 590
Tak naprawdę jest wow i domek dostaje piękna wizytówkę , rabaty piękne duże, proporcjonalne do działki i domu , to jest ten błąd który ją zrobiłam słuchając się innych i.rabaty wąskie kiszki i tylko wzduz ogrodzenia , więc proszę cię pokazuj zdjęcia i wielu osobom pomożesz dokonać decyzji bez późniejszych poprawek które nie są już takie latwe
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Patrycja_KG_Lu 13:58, 08 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Nie rozumiem powściągliwości we wrzucaniu zdjęć. Jest ogromny przeskok między zeszłym rokiem a tym co jest teraz. Mam wrażenie, że chciałabyś mieć już takie zdjęcia jak u dziewczyn co ogród zakładały kilka lat temu Cierpliwości Trawa już ładne kształty nadała, niedługo się zagęści i odciągnie uwagę od ilości ściółki na rabacie. Same roślinki pod koniec sezonu też powinny być już większe. Zrobisz wtedy foto z tego samego miejsca jako porównawcze.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
edi75 14:11, 08 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Angelika no właśnie za mało zdjęć.. prosimy o więcej
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 20:04, 08 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie rozumiem powściągliwości we wrzucaniu zdjęć. Jest ogromny przeskok między zeszłym rokiem a tym co jest teraz. Mam wrażenie, że chciałabyś mieć już takie zdjęcia jak u dziewczyn co ogród zakładały kilka lat temu Cierpliwości Trawa już ładne kształty nadała, niedługo się zagęści i odciągnie uwagę od ilości ściółki na rabacie. Same roślinki pod koniec sezonu też powinny być już większe. Zrobisz wtedy foto z tego samego miejsca jako porównawcze.


Oczywiście, że bym chciała. Byłoby dziwne, gdyby było inaczej. Włożyłam w to kupę pracy, nie mogę doczekać się efektu zadowalającego
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 21:11, 08 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Efekty przyjdą a cierpliwość to cecha którą ogrodnicy ćwiczą nieustannie.

Masz zrobione kawał roboty. My tu wiemy że samo się nie zrobiło.

Za 2-3 mce nie poznasz tych rabat.

Rób te foty i nam nie żałuj

Mnie się tu u Ciebie bardzo podoba.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 21:29, 08 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10087
Angeliko, Ty już masz efekty zadowalające . A nawet więcej niż zadowalające .
Przypomnij sobie od czego startowałaś .
Teraz zaczyna się etap, którego nie przyspieszysz. Nie przeskoczysz od ugoru do dojrzałego ogrodu jednym skokiem. No, chyba, że masz conajmniej kilkadziesiąt tysięcy do wydania na rośliny i ludzi do pracy .
Działasz samodzielnie, zatem jesteś w procesie. I - o czym przekonasz się z czasiem - w tym procesie będziesz już zawsze. Nawet, gdy rośliny osiągną swoje docelowe rozmiary . I to jest tak naprawdę najfajniejsze w ogrodowaniu .

EDIT: A my przychodzimy do Ciebie kibicować Ci w właśnie tworzeniu ogrodu, a nie żeby podziwiać dojrzały ogród . Zatem luzuj rajtki i dokumentuj i pokazuj . A my będziemy chwalić, a jeśli będziesz chciała - radzić .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Angelika95 23:09, 08 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Dzięki kochane. Dziś i tak już poczułam spokój jak przeszłam się po podwórku (oczywiście z małą na rączkach), bo naprawdę dużo zrobiliśmy, ale mam taki niedosyt, bo to co jest na zdjęciach nie odzwierciedla ogromu włożonej pracy - ja jestem teraz na urlopie macierzyńskim, mąż pracuje zawodowo, a dziecko zawsze musi mieć kogoś do opieki, więc było to ciężkie fizycznie i organizacyjnie, bo jesteśmy we dwoje, nikt nie kwapi się do pomocy nad maluszkiem. Zresztą po 5msc jej życia już nawet o tym nie myślę. Do tego kupa kasy, no nie oszukujmy się- nawet jak dzieliłam sadzonki to żeby takie powierzchnie obsadzić i tak wydałam dużo.

Na szczęście powoli prace zaplanowane na ten rok się finiszują i zostaje pielęgnacja i podlewanie.

Zostało mi dokończenie ściółkowania rabaty grabowej i rabaty przy ogrodzeniu frontowym. A no i warzywnik bardziej ogarnąć trzeba.

W sobotę będziemy mieć szpilkę, bo po podliczeniu dużo wychodzi za wodę. Inwestycja zwróci się w parę miesięcy, a będzie można podlewać bez wyrzutów sumienia.


PS narzekam na nadmiar pracy i mówię, że rzygam zrębkami, a wyciągnęłam swój zeszyt i planuję kolejne nasadzenia. Gdzie to się leczy?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 23:12, 08 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Widzisz, plan na ten rok masz prawie zrobiony już w maju To jak tu nie być zadowolonym i dumnym. Jest super!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies