Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 21:10, 10 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
LIDKA napisał(a)
Angelika
Sadź drzewa na już. Nie zostawiaj na przyszły sezon.
Bedą droższe.

Jak chcesz 1.5 metra od ogrodzenia to sadź drzewa kolumnowe. Lub szczepione.
Zwłaszcza jak ma byc jeszcze żywoplot. Kupuj małe. Lepiej sie aklimatyzują i są tańsze. Kup jak już bedą miały liście. Lepiej widać czy zdrowe.

Taki buk dawyck purple w 2 lata urósł od 70 cm do 2.20.

Mam szpaler z 7 buków i szpaler z 3 klonów na przemian z 2 platanami.

W tym mieszanym łatwiej podmienić drzewo jakby co.

I najważniesze
Nie zamartwiaj się na zapas o choroby itp.





Duże liście sprzata sie szybko i łatwo z trawnika. Grabiami lub odkurzaczem.



Kochana, jak zawsze dziękuję Ci za odpowiedź. Platany na rabacie będą w tym roku, a na frontowej w przyszłym, bo niestety nie mam jeszcze ogrodzenia z przodu i boję się, że przy jego zakładaniu drzewa mogłyby zostać uszkodzone

To samo rabaty przy domu - założę po ułożeniu kostki w przyszłym roku, będzie się działo

Teraz musimy wykończyć dom i się wprowadzić i robię co mogę w innych częściach działki.

Celem na tamten rok był warzywnik i sad, ten rok to rabata z boku domu i tuje.

Aa i moja rabata bylinowa przy warzywniku, która się tworzy, efekty latem
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 21:28, 10 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Wyjdzie Ci wszystko co zaplanujesz. Już widać że masz dar do ogrodowania. I piękne otoczenie domu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Angelika95 18:28, 21 maj 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Witam się po przerwie długo mnie nie było, bo sporo się u mnie dzieje - spełnia się moje inne marzenie, którym mam nadzieję niedługo będę mogła się pochwalić

Jestem na etapie wykonywania rabaty koło domu. Zostało mi ściółkowanie, wsadzenie drzew (niestety to w następnym roku) i posadzenie hortensji.

Zastanawiam się nad limelight i phantom. Byłam za limelight, ale nie wiem czy one długo są takie limonkowe zanim przejdą w biel? Z kolei phantom na koniec kwitnienia wydają mi się zbyt różowe. Niestety nie miałam żadnej z tych odmian
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 20:46, 21 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ja szukałam białych, nie przebarwiających się hortensji i wybrałam Silver Dollar. Ale niestety na nie nie trafiłam. Limelighty na pewno zobaczysz u Wioli. Olciamanolcia ma kolekcję różnych odmian, więc też możesz u niej zapytać.

Trzymam kciuki za spełnianie marzenia
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Angelika95 17:34, 30 maj 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Rabata się tworzy
Mam nadzieję, że to zdjęcie posłuży mi kiedyś jedynie jako pamiątka, jakie wszystko było mikroskopijne
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 11:41, 29 cze 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Po miesięcznej przerwie zdrowotnej powoli kontynuuję pracę nad rabatą, wszystko tak zarosło, że ciężko się połapać, gdzie są moje wsadzone rośliny. Ale trudno, są rzeczy ważne i ważniejsze, może do końca lata skończę

Wstawiam sobie tu zdjęcie na pamiątkę.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Rojodziejowa 18:40, 29 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Kibicuję!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Angelika95 11:17, 07 lip 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Wanilki kupione za 7zl, nawet nie marzyłam, że będą kwitnąćjużw tym roku Czeka ich mocne cięcie, żeby się wzmocniły i zagęściły
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Joann 13:07, 07 lip 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Też kibicuję i trzymam kciuki!
____________________
Joanna Ogród długi
Angelika95 21:55, 07 lip 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Dziewczyny, jak jest u Was z nawożeniem traw ozdobnych? W internecie sprzeczne informacje: na jednej stronie napisane, żeby nawozić mało lub wcale, na innej że dwa razy w roku. Jak to wygląda u Was w praktyce?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies