Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Rojodziejowa 13:39, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Angeliko, spróbuj z hortensjami. Nic nie tracisz Jeśli masz tych patyczków trochę, to spróbuj kilku metod.

Ja mam kilka w wodzie, trochę w perlicie. Widzę, że najlepiej się ma najgrubszy, trzymany w wodzie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Angelika95 13:50, 01 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Rojodziejowa napisał(a)
Angeliko, spróbuj z hortensjami. Nic nie tracisz Jeśli masz tych patyczków trochę, to spróbuj kilku metod.

Ja mam kilka w wodzie, trochę w perlicie. Widzę, że najlepiej się ma najgrubszy, trzymany w wodzie


Tak, już stoją patyczki w wodzie, może się uda
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Joann 09:16, 02 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Witaj Angeliko na pocieszenie powiem, że zawsze można przesadzić, jak coś będzie drażniło oko Ja już tego doswiadczam Ciekawa jestem na co się zdecydujesz.
____________________
Joanna Ogród długi
pawel2806 21:55, 08 kwi 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Hej przejżalem wątek i mam kilka przemyśleń
Nie rób ścieżek szerokich na jeden metr a już na pewno nie z trawnika
Podobnie jak Asia Rojodziejowa jestem monotematyczny co do układu jak i roślin, wolę proste linie rabat, z ilością zębów też nie warto przesadzać
Co do długiej rabaty zerknij do Nawi Typografia ogrodu ona ma piękna rabatę ze szpalerem grabowym powinna cię zainteresować
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Patrycja_KG_Lu 22:48, 08 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Paweł a jakiej szerokości ścieżki sugerujesz?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
pawel2806 10:54, 09 kwi 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
O ile w małym ogrodzie 1m byłby ok to przy dużych ogrodach będzie wyglądał trochę klaustrofobicznie
U siebie mam 170 ale w ogrodzie na wsi będą 2m
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Angelika95 11:02, 09 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Dzięki Pawle za podpowiedź
Planuję główne ścieżki na 1,2m, mam taką w warzywniku i jest bardzo wygodna, po wyznaczeniu kolejnych rabat jeszcze się nad tym zastanowię

Po świętach jadę zamówić tuje i drzewka. Byłam nastawiona na Umbraculiferę, ale podoba mi się też klon Globosum, który został mi tutaj polecony

I nie wiem, które z tych drzew dać na front, a które na projektowaną przeze mnie rabatę. Jakieś sugestie?

Kolejne pytanie: tuje sadzić co 50 czy 60cm? Zależy mi na zwartym żywopłocie jak najszybciej
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
pawel2806 11:48, 09 kwi 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Nie kupuj Umbry wybierz mniej problematyczne drzewo (kilka osób na O juz o ty pisało, czasem po kilku latach jedna padnie i trudno jest uzupełnić lukę w szpalerze egzemplarzem tej samej wielkości) wybierz lepiej np tego klona albo platana alphen's globe
Tyje smaragdy co 60 będą ok ale jeśli zależy Ci na litej ścianie może przemyśl inną odmianę np aureospicata
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Angelika95 12:15, 09 kwi 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Właśnie na Ogrodowisku znalazłam umbraculiferę i wiele osób ją chwaliło, łącznie z panią Danusią
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 12:59, 09 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Lita ściana dość szybko to Thuje Brabant. Ale trzeba je przycinac 2 razy w sezonie - boki i od góry. Upierdliwe. Mam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies