Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

edi75 10:32, 11 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2160
No No kawał roboty ...piękna rabata będzie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
DariaB 14:15, 11 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Za rok to będzie piękna rabata! Kibicuję i zdrówka życzę!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 23:54, 30 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Angelika95 napisał(a)
Dziewczyny, jak jest u Was z nawożeniem traw ozdobnych? W internecie sprzeczne informacje: na jednej stronie napisane, żeby nawozić mało lub wcale, na innej że dwa razy w roku. Jak to wygląda u Was w praktyce?


Nie nawożę. 99% traw rośnie jak szalone (pomijam niektóre egzemplarze hakonechloa, ale ona bywają kapryśne, przynajmniej u mnie). Do posadzenia dawałam tylko czarną ziemię plus (bardzo rzadko) odrobinę kompostu. Hakonki dostały trochę lżejszą ziemię i po garści kompostu i drobnej kory.

Mączkę bazaltową kupiłam, ale leży nierozpakowana w garażu. Razem z nawozem do róż kupionym w zeszłym roku (większość róż kupowałam z gołym korzeniem i chciałam je trochę podkarmić, bez tego dają sobie świetnie radę ).

Nie pamiętam, jaką masz ziemię. Ja mam czarną na glinie, długo trzyma wilgoć.
Jeśli masz piasek, to musisz często podlewać.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Angelika95 09:54, 31 lip 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Agatorek dziękuję za odpowiedź, u nas piasek, więc lejemy dużo wody. Nawet po ostatnich ulewach, które u nas trwały ponad tydzień woda zaraz wsiąkła..
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 14:32, 31 lip 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Angelika95 napisał(a)
Po miesięcznej przerwie zdrowotnej powoli kontynuuję pracę nad rabatą, wszystko tak zarosło, że ciężko się połapać, gdzie są moje wsadzone rośliny. Ale trudno, są rzeczy ważne i ważniejsze, może do końca lata skończę

Wstawiam sobie tu zdjęcie na pamiątkę.



Jak to dobrze, że od czasu do czasu ktoś wstawi taką fotkę! Taką, na której widać ile jeszcze jest do zrobienia. Dla mnie to bardzo pocieszające, że nie tylko ja toczę nierówną walkę z chwastami i nie tylko u mnie jeszcze nie jest tak, jakbym chciała. Większość ogrodów na ogrodowisku wygląda jak wyjęte żywcem z żurnala, co z jednej strony jest wspaniałą inspiracją, ale z drugiej strony czasem powoduje kompleksy. To Twoje zdjęcie autentycznie dodało mi motywacji do pracy. Dziękuję.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 16:35, 31 lip 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
MagdaLenka, Dziewczyny po prostu wcześniej zaczęły i mają już bardziej dojrzałe ogrody, które naprawdę robią wrażenie

Nasze też takie będą, małymi krokami do celu, wstawię później zdjęcie jak wygląda rabata na tą chwilę, bo to tylko miesiąc różnicy, a rosliny już się odwdzięczają - wszystkie się przyjęły mimo ciągłej walki z kretem i nornicami, kwitną i są coraz większe.

Warto robić takie zdjęcia, bo jest porównanie i dają nadzieję, że mimo iż nie jest jeszcze tak jakbyśmy chciały - to jakiś postęp jednak jest

I u nas będzie pięknie, trzeba tylko dużo pracy i cierpliwosci
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 20:11, 31 lip 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
No dobra - szału nie ma, ale nikt nie powie, że nie ma różnicy.

Szałwie przycięte zbierają się do drugiego kwitnienia
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 21:33, 31 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
No szok. Angelika Natyrałaś się. Za rok niepoznasz rabaty. Powiedz co tu nasadziłaś dokładnie.

Magdalenka
musisz czytać wątki od początku. Zobaczysz co było np u mnie. Glina do kolan, zielsko i gruz i kamienie.
Zaczełam coś tam sadzic jak nie było elewacji tarasów schodów itp.
Zawziełam się i mam co widać choć dościągnąć ideały np Ogród Wioli to mi jeszcze daleko.
Zakładaj wątek i sie nie czaj bo możemy Ci się przydać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MagdaLenka 22:06, 31 lip 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847



Lidko, masz rację. Ja właśnie zawsze czytam wątki od końca, żeby zobaczyć stan aktualny. Ogólnie wiem, że w ogrodowaniu potrzeba cierpliwości, ale jakoś tak akurat dzisiaj frustracja się ze mnie wylała, a zdjęcie Angeliki mnie podbudowało i chciałam jej podziękować. To był taki impuls. Już mi lepiej.
Co do własnego wątku, to zbieram się do tego, ale ciągle brak mi wolnej chwili.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 00:53, 01 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
MagdaLenka jak założysz wątek to daj mi znać. Dziewczyny dużo podpowiadają przy planowaniu i wykonywaniu. Można korzystać z doświadczenia innych cieszę się, że zdjęcie moich męk dodało Ci otuchy
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies