Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Judith 19:57, 05 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10062
Ale czy istotnie chcesz zasłonić sobie cześć rekreacyjną i sad? Taki jest cel?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 20:01, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
LIDKA napisał(a)
Niedaleko mnie jest taki ze 30 letni żywopłot ze świerków. Przemyśl bo ten c fto widuje jest ogromny. I juz nie wygląda dobrze.


Czy brat będzie uczestniczył w pracach. Czy wszystko będzie na Twojej głowie i z Twojego portfela?

Pytam bo ogrodowanie to nie jest tanie hobby.

Plan koncepcyjny ogólnie dobry.
Ja jednak bym zajeła się własną działką.
Teraz przemyśl etapy realizacji i do dzieła.


Edit.
Jeszcze jedno
Przyszła Strefa dla dzieci chyba będzie za daleko od domu i tarasu.
Raczej chce się mieć je na oku.

Wstawiłem jako całość nasze działki, bo trzeba się jakoś dogadać. Pisała o tym Patrycja - czy ogród wspólny, czy każdy swój. Gdybyśmy się oddzielili wzdłuż granicy, to ja zostaję z wąskim paskiem za tarasem i dopiero szerzej "na tyłach". Gdy się nie oddzielimy to będę zaś widział jego ogród w takim stanie w jakim będzie. Na nikim nic nie wymuszę, zasugeruję bratu żywopłot z boku działki. Może kiedyś zechce mieć jakieś rabaty, nie tylko trawnik. Wstępnie mamy dogadany ten żywopłot że świerków. Na froncie zrobimy tak samo ścieżki i podjazdy. Myślę, że skupiam się na swojej stronie - planuję żywopłot prawdopodobnie grabowy, świerki, bluszcz koło gospodarczego. Poszerzyłem z tyłu grządki, kupiłem już borówki. W tym roku to będą moje pierwsze prace związane z ogrodem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:03, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
Judith napisał(a)
Ale czy istotnie chcesz zasłonić sobie cześć rekreacyjną i sad? Taki jest cel?
Tak. Kawałek dalej jest widok na dom i ogród sąsiada. Nie ma tam żywopłotu ani niczego. Bardziej otwarta przestrzeń. Widać wszystko. Nawet samochody jadące z tamtej strony.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 20:13, 05 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10062
Marcin89 napisał(a)
Tak. Kawałek dalej jest widok na dom i ogród sąsiada. Nie ma tam żywopłotu ani niczego. Bardziej otwarta przestrzeń. Widać wszystko. Nawet samochodu jadące z tamtej strony.

No ale miejsce rekreacyjne zostanie na widoku. Bawiące sue dzueci także. I Ty przy pracach w warzywniku. Za to dzieci nie będzie widać od strony domu… Zupełnie nie rozumiem tej koncepcji…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:18, 05 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Marcin89 napisał(a)
Właśnie podobają mi się świerki serbskie. Ale nie chcę zielonej, prostej ściany z nich, tylko bardziej swobodny szpaler wysoki na jakieś 2,5-3 m. Czyli będę pilnował wysokości. Ogólnie blisko domu bym nie posadził takich strzelistych drzew, ale tam będzie gdzieś 17,5 m od domu


Wiesz jak im zetniesz przewodnik, to wypuszczą po kilka nowych. Hmmm jakoś nie widzę tych świerków tak ciętych swobodnie.

Ja mam posadzony szpaler świerków,ale na końcu działki. Ma stanowić ścianę od zachodu ,nie będę ich ciąć mają rosnąć wysoko i swobodnie

Moim zdaniem to cięte w ścianę albo swobodnie rosnące wysoko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 20:19, 05 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Judith napisał(a)

No ale miejsce rekreacyjne zostanie na widoku. Bawiące sue dzueci także. I Ty przy pracach w warzywniku. Za to dzieci nie będzie widać od strony domu… Zupełnie nie rozumiem tej koncepcji…



Myślę tak samo.

Że zaplanuj strefę rekreacji niedaleko tarasu.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 20:28, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
Judith napisał(a)

No ale miejsce rekreacyjne zostanie na widoku. Bawiące sue dzueci także. I Ty przy pracach w warzywniku. Za to dzieci nie będzie widać od strony domu… Zupełnie nie rozumiem tej koncepcji…

Dzieci nigdy nie są tam same, całe lato tam spędzaliśmy czas, w cieniu orzecha. U brata jest póki co piaskownica i trampolina.

Bez tego w miarę wysokiego szpaleru w poprzek działek to naprawdę jesteśmy na widoku. Z drogi widać nasze tarasy. Ja też nie chcę non stop patrzeć na dom sąsiada.

Tak naprawdę nie upieram się na świerki, może coś innego?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:30, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiesz jak im zetniesz przewodnik, to wypuszczą po kilka nowych. Hmmm jakoś nie widzę tych świerków tak ciętych swobodnie.

Ja mam posadzony szpaler świerków,ale na końcu działki. Ma stanowić ścianę od zachodu ,nie będę ich ciąć mają rosnąć wysoko i swobodnie

Moim zdaniem to cięte w ścianę albo swobodnie rosnące wysoko
To akurat ten gatunek za wysoki, a świerki pospolite są szersze, zaś ogałacają się od dołu. Może jednak zielona ściana? Znowu mętlik w głowie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 20:33, 05 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10062
Czyli zasłonić chcesz taras, ale nie miejsce, w którym spędzacie całe lato . Dalej nie rozumiem .
A na czym dokładnie polega problem z brakiem możliwości posadzenia wysokiego żywopłotu bliżej ogrodzenia?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 20:35, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
LIDKA napisał(a)



Myślę tak samo.

Że zaplanuj strefę rekreacji niedaleko tarasu.

To będę non stop widział porozrzucane zabawki i nie tylko. I wtedy na skargę do brata, że psuje widok Taki żart, bo póki co nie mam dzieci. Więc potrzebny byłby żywopłot oddzielający nas od siebie. A wtedy zostanę z wąską kiszką, jak w szeregówkach... Było by 7,5 m szerokości, minus żywopłot i ścieżka.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies