Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 20:38, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Judith napisał(a)
Czyli zasłonić chcesz taras, ale nie miejsce, w którym spędzacie całe lato . Dalej nie rozumiem .
A na czym dokładnie polega problem z brakiem możliwości posadzenia wysokiego żywopłotu bliżej ogrodzenia?
Korzenie orzecha i śliwy, zacienienie. Pewnie po urośnięciu żywopłotu wszystko by się stykało ze sobą.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 20:38, 05 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
A jak z kierunkami świata? Ten żywopłot jakby cień rzucał?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 20:43, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Judith napisał(a)

No ale miejsce rekreacyjne zostanie na widoku. Bawiące sue dzueci także. I Ty przy pracach w warzywniku. Za to dzieci nie będzie widać od strony domu… Zupełnie nie rozumiem tej koncepcji…
A to chodzi Ci o to miejsce z tyłu. Tam przecież chcę wysokie krzewy. Od strony warzyw kiedyś też coś wymyślę, ale to po zrobieniu ogrodzenia.

To jest dziwne miejsce, nie ma ogrodzenia. Z jednej strony się słupki ze starości sypały to brat usunął, kolejne kierunki to już granice z naszymi krewnymi. Te działki powstały z podziału jednej dużej. Gdyby ktoś pytał. Wiadomo, że ogrodzenie też potrzebne, ale nie teraz, gdy jeszcze na froncie nie jest zrobione
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 20:53, 05 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Marcin89 napisał(a)


Jak dla mnie super, że się dogadaliście. Moglibyście mieć dwa mini ogródki, a tak daje to Wam możliwość mieć wspólny większy. To nazywa się synergia i to jest piękne. Ważne, żeby kształty i funkcje ustalić wspólnie oraz materiały utwardzone np. podjazd, taras. Wtedy będzie to wyglądać spójnie. Często się widuje domy bliźniaki, gdzie jedna cześć dachu czerwona, a druga niebieska lub coś w ten deseń, wyglada to komicznie. Nie trzeba mieć wszystkiego jednakowego, jednak wystarczy cześć elementów najważniejszych mieć i to da zaskakujący efekt. LIDKA-każdy zapewne zapłaci za swoje rośliny, swoje obrzeża, kostki itp., a jak nie to jedna osoba może więcej pracy włożyć inna pieniędzy. Ktoś kupi jakiś mebel wypoczynkowy, druga osoba zaopatrzy spiżarkę ze swojej części warzywnej. To już kwestia ustaleń miedzy stronami zainteresowanymi.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 20:55, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
A jak z kierunkami świata? Ten żywopłot jakby cień rzucał?
Zapomniałem o tym, a to w sumie ważne. Wg mnie fajne mam usytuowanie domu względem stron świata.

Wybacz, nie mam zdolności do rysowania Chyba będzie wiadomo gdzie jest północ.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 20:59, 05 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Świerka pospolitego bym nie posadziła, takie sadzi się w lesie

Ja widzę tutaj żywopłot z cisa czy grabu Na tą wysokość co chcesz będą idealne i do nowoczesnego ogrodu też pasują idealnie

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 21:10, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)
Świerka pospolitego bym nie posadziła, takie sadzi się w lesie

Ja widzę tutaj żywopłot z cisa czy grabu Na tą wysokość co chcesz będą idealne i do nowoczesnego ogrodu też pasują idealnie

Rozważam różne opcje tutaj, świerk serbski był nr 1. Fajnie zobaczyć inny punkt widzenia, a nie posadzić świerki na szybko i za chwilę je wymieniać albo po 3 latach żałować, że nie mogę okiełznać ich wysokości.

Gdzieś Pani Danuta pisała, że szkoda męczyć świerki i non stop je ciąć. Że już lepiej wtedy wyżej prowadzić. A jednak polecany jest na formowane żywopłoty takie 2-3 m wysokości.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 21:34, 05 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Marcin89 napisał(a)
Rozważam różne opcje tutaj, świerk serbski był nr 1. Fajnie zobaczyć inny punkt widzenia, a nie posadzić świerki na szybko i za chwilę je wymieniać albo po 3 latach żałować, że nie mogę okiełznać ich wysokości.

Gdzieś Pani Danuta pisała, że szkoda męczyć świerki i non stop je ciąć. Że już lepiej wtedy wyżej prowadzić. A jednak polecany jest na formowane żywopłoty takie 2-3 m wysokości.


Właśnie miałam Ci napisać to samo co Danusia pisała
Też moim zdaniem nie ma co tak wysoko rosnących drzew męczyć cięciem, bo one nie są stworzone do niskich żywopłotów. Całą swoją urodę pokazują rosnąć w naturalnej formie.

Po to tu jesteśmy aby sobie doradzić

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 22:10, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Wiolka5_7 napisał(a)


Właśnie miałam Ci napisać to samo co Danusia pisała
Też moim zdaniem nie ma co tak wysoko rosnących drzew męczyć cięciem, bo one nie są stworzone do niskich żywopłotów. Całą swoją urodę pokazują rosnąć w naturalnej formie.

Po to tu jesteśmy aby sobie doradzić

Gdyby nikt nie odpisał to bym był wręcz zawiedziony

Grabów raczej tutaj nie chcę. Cisy rosną bardzo wolno. To chyba nie dla mnie, bo jestem niecierpliwy. A na wysokie sadzonki mnie nie stać.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 22:35, 05 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
No to może bardzo mało popularny aktualnie ligustr?

Ja tam Cię dobrze rozumiem z tą częścią użytkową. Też mnie drażni trampolina, basen na widoku, a domek niby można fajnie wkomponować, ale jednak grajdoł się wokół tego robi straszny.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies