Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

olciamanolcia 07:40, 20 lut 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Marcin89 napisał(a)
Jeśli macie ochotę, to proszę o opinię. Który kamień ładniej pasuje do pokazanej płyty?

Jeden to grys granitowy tzw. dalmatyńczyk, drugi to grys bazaltowy. Bazalt w kontrakcie z wilgocią robi się prawie czarny.

Właściwie już mam swój typ, ale chcę posłuchać opinii


patrząc na te zestawienie-na jasno, chociaz ten ciemny kamień jest bardzo ładny.
a może płyty ciemniejsze?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 08:15, 20 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Marcin zrób wszędzie jeden kolor tego grysu. Będzie elegancko.
Oba piękne.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 08:34, 20 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Podsumowując raczej zdecyduję się na jeden kolor. Mam tak samo jak wy, też mi się obydwa podobają i obydwa pasują

Duże powierzchnie koło tarasu to jasny rozświetli, a ciemny zaś podkreślił by urodę roślin. Więc takie mam wahania.

Co do płyt - to one mi zostały z demontażu na schodach wejściowych i na palecie parę jeszcze. Stąd pomysł na ich wykorzystanie na ścieżki
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:16, 20 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Zerknijcie proszę na kosodrzewinę Pumilio, ona wygląda moim zdaniem słabo. A może to nie jest nawet ta odmiana?

Sadzonki kupione przez neta. Były jeszcze chudsze, bez ładnego pokroju. Cały czas myślę, czy dać im szansę na rabatach, czy oddać?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:22, 20 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Z kolei tutaj mam hortensje, które kompletnie były pomylone. To jest hortensja piłkowana Preziosa, a nie ogrodowa. Mam ich 3 sztuki, kwitną od dwóch sezonów. Zastanawiam się, czy mogły by rosnąć na brzozowej. Ale tylko 3 sztuki mam, a rabata ponad 12 m długości.



Tak wyglądają teraz:




Do listy dopisuję także azalie wielkokwiatowe, których mam ze 6 sztuk w 3 odmianach. Niby ładne kwiaty, ale czy jest sens wrzucać gdzieś w rabaty np. w grupach po 3 sztuki? Zdjęcia dam, gdy zakwitną.

Czy może lepiej takie "gorsze" gatunki wyeliminować? Ktoś miał podobnie, że coś bardzo chciał, a potem nie było gdzie dać?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
olciamanolcia 17:39, 20 lut 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Pewnie że będą dobrze wyglądały w brzozowej . Dokupisz kilka - ja mam sporo odmian w mojej brzozowej moim zdaniem im więcej odmian z jednego gatunku tym ciekawiej
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
NowaKiKi 09:20, 21 lut 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 650
Marcin89 napisał(a)
Jeszcze takie surowe foto, gdzie widać kawałek palisady. Czy coś się tu nie gryzie? Tzn. ciemny i ciemna palisada?


Edit:
Ciemny grys nie stykał by się bezpośrednio z palisadą, bo na dole tarasu jest rząd kostki tej chodnikowej.

mam bardzo podobne płyty na ścieżce i mam ciemny kamien, ale dlatego ze na rabacie frontowej wysypalam "dalmatynczyka" i juz byłoby go za duzo.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 09:49, 21 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Tak, kojarzę Twoje ścieżki i mam je "zapisane" w głowie Ciemny chętnie bym wziął na jedną rabatę. Ale ten skład kruszywa nie ma opcji wzięcia po 3 tony tego i tego jednym kursem. A to już podwójny koszt transportu (który moim zdaniem jest i tak zbyt duży do ceny samego kruszywa). No ale co zrobić
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:44, 21 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Hortki dla Muszelki

Tutaj mateczna Limelight i potomstwo z patyczków, wrzucam więcej fot dla lepszego zobrazowania problemu:






____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:50, 21 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Tutaj mateczna Vanille Fraise:



Tutaj mini sadzonki w mixie, tu będą Vanille Fraise i Polar Bear:



Żadnych innych odmian, w tym karłowych nie mam.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies