Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 16:18, 12 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2515
LIDKA napisał(a)
Moich jeszcze nie pikowałam.

Przychówek w szklarni już całkiem ładny.
Są już zawiązane małe rzodkieweczki
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:07, 12 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1018
Warzywka w foliaku to pozazdroszczenia. Co tam dzisiaj robiłeś na wolnym?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 21:27, 12 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2515
Oj, od rana do nocy. Słońce mnie przypiekło nawet

Mam wrażenie, że nic takiego, a cały dzień zleciał. Na 6 mam do pracy jutro.. będzie grubo.

Rano zadołowałem doniczki z Limelight i ostnicami. Podlałem porządnie warzywa. Potem kopałem rabatę między tarasami i przykryłem agro. Przy okazji zebrałem wiaderko kamieni, gruzu i korzeni (to tu był ten beton pod ziemią).

Potem chciałem naszykować teren pod glebogryzarkę, ma być jutro.
Dokończyłem zrywanie darni i chwastów na przyszłej brzozowej.


Potem był plan odchwaśćić cały bok domu. Ale poległem. Zrobiłem połowę, a ledwo żyje. Wyglądało, że są tylko grube chwasty, ale nie. Do tego nieziemsko twardo. Było tam dużo maków, szczawiu, rumianku i parę innych. Zacząłem to wybierać dokładnie, bo tak lubię i oto efekt, tylko połowa ziemia odkryta, potem zielony dywan:

Nie wiem, czy to miało sens. Ubzdurałem sobie, że glebogryzarka potnie to na drobne i nie wybiorę grabkami tak dobrze. Więc chciałem sam...

Padam na pysk.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:43, 12 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1018
O rety, dzień wykorzystany na maksa, chyba nie dało się zrobić więcej, możesz być z siebie dumny i to bardzo.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 21:45, 12 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10009
No to teraz tylko mycie, paciorek i spać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 21:46, 12 kwi 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Popracowales sporo, czuję, że będzie to kolejny perfekcyjny ogrod
____________________
Joanna Ogród długi
Marcin89 21:48, 12 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2515
No trochę jestem dumny Angelika. Głównie ze swojej wytrwałości Nie spodziewałem się, że tam jest tak zachwaszczone. Same chwasty trwałe, co mają grube korzenie. Ale jeśli się okaże, że to nie miało sensu to się wkurzę hehe

Druga sprawa to myślę co zrobić, odchwaszczę i wyrównam ten bok. A sadzenie będzie dużo później. Co znowu przykrywać agro, czy siać jakiś łubin? Sam nie wiem.

U Ciebie też dużo zrobione, ale już tu odpowiem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:53, 12 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2515
Nawet nie miałem czasu się pochwalić, kupiłem jednak magnolię i nową borówkę za jedną co padła

Jest jeszcze jedna rzecz, do pokazania. Ale to jak skończę, bo nie będzie efektu.

Dziękuję Joanna, mów mi tak jeszcze
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:54, 12 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1018
Hmm w tym nie pomogę, bo nie siałam nigdy nawozów zielonych, nie wiem jak się tu ma wkład pracy do skuteczności.
Moje doświadczenie jest marne, bo mam tylko jedną rabatę, tam mieszałam ziemię rodzimą z dobrociami, czyli mączką bazaltową i obornikiem i sobie czekała. A później przy wsadzaniu roślin dołki zaprawiałam kompostem. No i może nie jest to tak jak książka pisze, ale się sprawdziło, rośliny z małych sadzoneczek super się przyjęły i rozrosły, więc ja mogę polecić taki sposób
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 22:04, 12 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2515
No muszę coś zrobić by tego nie zachwaścić znowu. Teraz wyszły chwasty z nasion z ziemi dołożonej w sierpniu.

Za domem jednak jest mniej i trochę inne chwasty. Może ziemia z innej górki
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies