Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 18:53, 02 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jakie masz szałwie?
Nie znam odmiany, bo nie była opisana. Kupiłem w markecie na wyprzedaży
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 22:23, 02 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Fajne, sztywne kwiatostany ma. Te po prawo sam rozmnożyłeś z tej po lewo sadzonki?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 23:46, 02 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Fajne, sztywne kwiatostany ma. Te po prawo sam rozmnożyłeś z tej po lewo sadzonki?

Wszystkie są rozmnożone z jednej rośliny. Te większe są albo rok starsze albo ciut większa sadzonka była odcięta od rośliny matecznej. Te najmniejsze ze zdjęcia to akurat pamiętam - rok temu w kwietniu rozmnożone
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 13:43, 03 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Dziś jeszcze więcej kwiatów

Jaki to kolor? Dla mnie z daleka ciemny fiolet, a z bliska na zdjęciu ucieka w błękit. Raczej nigdy nie zidentyfikuję tej odmiany.


____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 17:12, 03 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Dla mnie to fioletowy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 09:24, 04 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7066
Marcin połączenie host i żurawek to super zestawienie. Troche bez planu i pomysłu namieszałam żurawek różnych i host też różnych, posadziłam naprzemian w nóżkach tuj. Osiągnełam efekt wow. Kazdy gość się zachwyca.teraz dziele i rozsadzam dalej.

Mimo Twego piasku roślinki masz ładne. Widać ze ich ogrodnik dobry jest.

Kiedy najlepszy czas na dzielenie żurawek?

Mam chyba tę odmianę co Ty. I kilka innych. Niektóre już kwitną i szkoda teraz ruszać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 09:41, 04 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
LIDKA napisał(a)
Marcin połączenie host i żurawek to super zestawienie. Troche bez planu i pomysłu namieszałam żurawek różnych i host też różnych, posadziłam naprzemian w nóżkach tuj. Osiągnełam efekt wow. Kazdy gość się zachwyca.teraz dziele i rozsadzam dalej.

Mimo Twego piasku roślinki masz ładne. Widać ze ich ogrodnik dobry jest.

Kiedy najlepszy czas na dzielenie żurawek?

Mam chyba tę odmianę co Ty. I kilka innych. Niektóre już kwitną i szkoda teraz ruszać.
Powinno się dzielić w marcu, kwietniu przed ruszeniem wegetacji lub jesienią, gdy jest mniej słońca i więcej wilgoci.

Ja dzieliłem spontanicznie i to latem. Wsadziłem je do doniczki i dużo podlewałem. Stała w cieniu cały czas. No i udało się. Ale gdyby poszły na rabatę ze słońcem to raczej by padły.

To odmiana 'Marmalade'
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:50, 07 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Ratunkuuuu
Jedna z najgorszych rzeczy w ogrodnictwie dla mnie to pojawienie się szkodników i chorób. Nie znoszę tych małych potworów i ciągłych oprysków.

Róże już raz były potraktowane coca-colą i parę dni temu szarym mydłem. Niby efekty były ok, ale dziś znowu coś siedzi na pąkach.

To zielone to mszyca, ale to czarne to co? Mszyca, czy może muszki? Ziemiórki?
Najgorsze, że nawet na pomidorach są te czarne muszki. Nigdy nie było tego problemu.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 08:59, 09 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Rozchodnik okazały 'Brillant'.


Zdjęcia w necie wskazują, że ma dość jasne pędy. Chyba taki jego urok.
Do tego malutkie jeszcze, bo cały czas je dzielę. Te wszystkie z jednej rośliny kupionej.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
anuska2507 21:37, 09 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wydaje mi się, że z rozchodnikiem wszystko w porządku. Moje Autumnjoy (też z jednej sadzonki ) także mają takie jasne pędy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies