Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Agnieszka_Z 19:12, 16 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Stan grządek na dzień dzisiejszy, dwie dodatkowe z posianą gorczycą. Niby nie duży progres przez tydzień, ale i tak cieszy

____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
MagdaLenka 13:18, 17 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Bardzo schludnie wygląda Wasz warzywnik. Zazdroszczę, bo ja nie zdążyłam swojego zagospodarować w tym roku.
Czy Ty ręcznie przekopujesz poplon? Bo jeśli tak, to progres jest duży. Żeby w ogrodzie szło szybko, to trzeba być bezrobotnym i non stop na dopalaczach.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 22:34, 17 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Dziękuję Po pierwszym sezonie zrobiłam plan na grządki i ścieżki i lecę z tematem jak tylko chwila wolna się trafi.

Widłami poruszam glebę i wyjmuję korzenie chwastów, poplon sieję dopiero po oczyszczeniu. Nie będę go przekopywać, gorczyca przemarźnie. Chcę od teraz uprawiać ziemię metodą no dig. To moje pierwsze ręczne przygotowanie gleby i mam nadzieję, że ta metoda się sprawdzi, bo kopanie daje w kość.

Wiosną ziemia była przekopana glebogryzarką bez usuwania chwastów, a był perz, psia marchewka, oset i mlecz.
Widzę, że tam gdzie miałam gęściej posiane warzywa było mniej perzu. Najgorzej między fasolką szparagową, wyrastał między roślinami. Także jest nadzieja, że za rok będzie mniej plewienia.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
MagdaLenka 23:08, 17 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Agnieszka_Z napisał(a)
kopanie daje w kość.

Oj, daje i to porządnie. Najlepiej od razu rezerwować wizytę u fizjoterapeuty, żeby naprawiać przeciążenia.
Będę u Ciebie śledziła warzywnik metodą no dig. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo czytałam różne opinie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 10:58, 18 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Czego dotyczyły negatywne opinie?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
MagdaLenka 14:51, 18 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Głównie robactwa, ślimakow i gryzoni, które robiły sobie apartamenty w rabatach. Poza tym komuś coś zgniło (podejrzewam, że to akurat wynik jakiegoś błędu w zakładaniu rabaty). Ktoś inny pisał, że nie podobał mu się nieporządny wygląd takich rabat.
Ja jednak uważam, za warto spróbować.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 16:29, 18 paź 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Ja w większości spotykam się z pozytywnymi opiniami na temat no dig, mam nadzieję, że Ty też będziesz mieć pozytywne doświadczenia
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Agnieszka_Z 11:48, 19 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
MagdaLenka napisał(a)
Ktoś inny pisał, że nie podobał mu się nieporządny wygląd takich rabat.

To ciekawe, bo te rabaty wydają mi się jak najbardziej uporządkowane. U siebie widze ogromną różnicę po wyraźnym zaznaczeniu zagonów i ścieżek. Myślę, że co kilka lat można wzruszyć ziemię widłami żeby ją natlenić, zobaczymy za kilka sezonów co z tego planowania wyjdzie

Angelika Jak u Ciebie wygląda sytuacja po pierwszym sezonie no dig? Dużo było chwastów?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Angelika95 13:30, 19 paź 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Mój warzywnik nie do końca jest no dig, mamy piasek i musiałam początkowo przygotować lepszą glebę, obornik jesienią też przekopałam, ale teraz już tego robić nie będę. W ogóle w tym roku nie będę już nic robić, bo jestem w zaawansowanej ciąży, ale na przyszły rok zastanowię się nad poplonem.

Oglądałam dużo filmów na temat no dig i podoba mi się ta metoda. Polecam Charlesa Dowdinga filmiki na yotutube, ale pewnie już je znasz
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Agnieszka_Z 13:54, 19 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Tak, obserwuję jego konto na instagramie. Pięknie, tak po angielsku, równe granice trawnika
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies