Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 16:19, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Basieksp napisał(a)
Piwonia koperkowa śliczna delikatna z mocnym kwiatowym akcentem bardzo ładna


To wyjątkowa piwonia, wygląda jakby nie miała szyi, ale pierzaste listki i kolor kwiatów czynią ją wyjątkową
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:26, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Zadoniczkowana jesteś w tej szklarni, a sałaty już spore. Zamontowałaś finalnie jakieś okno?


Z oknami jest pewien problem, nie ufam tym na żel, automatycznym, cena za dwa okienka zapala światełko w tyle głowy Trzy lata będzie ok, potem do złomowania. Wolę prostsze rozwiązania, zobaczę jak będzie z wietrzeniem szklarni, czy trzeba będzie dodatkowo zacieniać? Sałaty, doniczki...tymczasowe, zamówione odmiany pomidorów mają być wysłane lada dzień
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:11, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
mirkaka napisał(a)


Szkoda storczyków, ale widzę że nie wszystkie kwiaty podmarzły, są w głębi ładne, nie brązowe
Disporum musiałam wygooglować
Koperkowa świetny czerwony kolor
A kamasje u mnie znów strajkują, nie mam już dla nich cierpliwości, jeśli nie zakwitną, a na razie brak nawet maleńkiego pąka, t wywalam

Szklarnia wspaniała, i jej zadoniczkowane wnętrze, zazdroszczę


Zgodnie z planem szklarnia miała być dopiero po połowie maja u mnie. Z zaskoczenia umieściłam w niej wczesne wysiewy. Mam teraz tyle nowych projektów w realizacji, praktycznie nie mam czasu na bieżące roboty w ogrodzie, nic nowego Ale na pomidory zdążę, mają dotrzeć po szóstym maja
Jakie masz kamasje?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:23, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Kasya napisał(a)
Same perełki no….. wszystkiego szkoda, bardzo
Gdzie taką kamasje można kupić ? Ja mam dużo drobniejszą


Nie wiem Ja próbowałam z kilkoma gatunkami, głównie uprawiałam w donicach, wreszcie dostałam takie (Camassia quamash), które co roku kwitną i przyrastają. Spotkania z ogrodnikami, wymiana doświadczeń i roślin ma sens. Mam mnóstwo roślin tak pozyskanych, i chyba wszystkie (o ile sama nie zawiniłam) sprawdzają się doskonale Przedkładam je nad wszystkie inne I zawsze dopisuję od kogo je mam, bo to ważne

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:45, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
inka74 napisał(a)
Poszalałaś z tym cięciem cisa ale myślę, że to był bardzo dobry krok. Jestem ciekawa ile czasu zajmie mu regeneracja i doformowanie do gęstego trapezu. Cisy rosną szybko lub wolniej w zależności od odmiany i warunków. Baccaty, te podstawowe chyba najszybciej. Nieformowane są po prostu dużym krzaczorem, takim jak u ciebie wcześniej. Czasami w parkach można zobaczyć takie kilkudziesięcioletnie wręcz drzewa. Jest to bardzo pouczający widok. Tak, jak i 15 metrowe tuje . Inne odmiany niż podstawowa baccata rosną bardzo, bardzo różnie i czasami potrzebują więcej jak 3 lat by ruszyć z kopyta. Dlatego może ludzie mówią, że wolno rosną. Ja tnę moje od początku bo mam za mały ogród na takie olbrzymy. No i świadomie wybieram mniejsze odmiany. Wojtki, fastigiaty, fastigiata robusta, Hoseri, Anny (tych to nie polecam) - te u mnie na glinie rosną wolno. Ale może mnie jeszcze zaskoczą . Najstarsze mają dopiero z 8 lat. Kulki mam z 3 różnych odmian i te mają roczne przyrosty od 3 do 10-15 cm rocznie. Spory rozstrzał

Tak w ogóle to piękny masz ogród. I tyle smaczków. A tak dorodnych kamasji zazdroszczę. Cudo.


Jaka miła wizyta Inko Zerknęłam do Ciebie, nie dość, że ciekawie piszesz, to jeszcze masz dużo wiedzy Z tą, to u mnie różnie, bo jestem raczej entuzjatyczną amatorką, głównie skoncentrowaną na bylinach. Ciekawie napisałaś o cisach, Anny nie polecasz, dlaczego?
Poszalałam z tym cięciem nie pierwszy raz, zimą, jak będzie więcej czasu pokażę historię tego żywopłotu, te cisy to jak zapamiętałam: Hicksii, o silnym wzroście, więc rokujące i znoszące silne cięcie
Moje smaczki nadają sens ogrodowaniu, miło jak ktoś to dostrzeże
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:59, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Po koperkowych piwoniach zakwitły botaniczne, dosłownie dwa dni trzymały kwiaty, przyszły upały i po kwitnieniu już.







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:09, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Cypripedium formosanum Utrzymanie i podział roślin kosztowało mnie wiele trudu, nigdy nie przypuszczałam, że tak dobrze będą u mnie rosły. Dzisiaj świętuję







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:16, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139




Wszystkie w kierunku na wschód, bez wyjatku, po lewej Po prawej focone od wschodu




Inne cypripedium szykują się do kwitnienia

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:32, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139
Ciemiężyce, które udało mi się ochronić przed ślimakami. To moje najstarsze rośliny, kwitną co roku, zbierałam i wysiewałam nasiona, jednak uprawa z nasion jest długa. Podobnie jak rutewki delavaya, albo ślimaki, albo gryzonie nie chcą być gorsze w tym procesie, he he



Obrazki włoskie


Tu czają się już pochewki z kwiatami. Obrazki dobrze się u mnie czują i rosną. Próbuję ja rozrzucać po ogrodzie.



Początkowo nie rozróżniałam obu roślin, bo to jest...



Co by to nie było, bardzo się u mnie panoszy, chyba dopiszę do swojej parszywej dwunastki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:36, 03 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4139






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies