Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 23:21, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Joku napisał(a)
Żywopłot cisowy po cięciu nieźle się prezentuje, będzie znowu ładny. Ręce pewnie do dzisiaj kurujesz po tej robocie.


Nawet nie, narzędzia ułatwiają
Ale ten żywopłot po cięciu jest ciągle ładny Jak napisała Zuzia, ma mocny rysunek pionowych elementów i potencjalną dynamikę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:29, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Kombinuję z obudową kranika, pewnie dlatego kupiłam dzisiaj te dwie eszewerie Dobre dla nich miejsce, dużo światła w godzinach południowych.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 04:30, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
vita napisał(a)
Kombinuję z obudową kranika, pewnie dlatego kupiłam dzisiaj te dwie eszewerie Dobre dla nich miejsce, dużo światła w godzinach południowych.






Cisy po cięciu -widać jaki mocny i gruby stelaż teraz mają, już się będą rozczapierzać tylko musisz je ciąć dwa razy w roku
Chcesz te kafle przykleić jako obudowę do kranika? Ja bym tam nie dawała kolejnego elementu kolorystycznego, masz cegły na murku, może wystarczy, to już masz fantastyczne tło dla kranu.
Jeśli musi być tak daleko odsunięty od ściany to może domuruj mu trochę z cegieł takich jak już masz? Sama to będziesz murować? Bob budowniczy

Eszewerie śliczne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basieksp 09:13, 27 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10265
Mi bardzo podoba się ten betonowy zlew ja raczej bym zrezygnował z tego parapetu, kafle pasują do tego zlewu, według mnie. Ten klinkier chyba nie jest na całej ścianie? Tak po lewej stronie widać, że tam się kończy?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 10:56, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12153
A ja jestem ciekawa co też Vita wykombinuje. Podoba mi się "parapet", domyślam się że będą na nim stały doniczki z eonium.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Makao 15:04, 27 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4159
vita napisał(a)


Bardziej nadrabiałam zaniedbania niż formowałam Kiedyś mój znajomy na widok przesadzonego właśnie przeze mnie sporego cisa, wziął z moich rąk nożyce i ochlatał go do poziomu kolan. Trochę zabolało, ale dzięki tej lekcji mam taką cisową kulę Jest wyższa ode mnie, cięcie teraz z drabinki W tle skupina cisów, nad którymi trudno mi jest zapanować cięciem. Ale może dobry ten kontrast: strzyżone kontra rozwichrzone?




Dobrze wiedzieć. Świetna lekcja jest teraz u Ciebie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
vita 19:53, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
mirkaka napisał(a)
Cisy po cięciu -widać jaki mocny i gruby stelaż teraz mają, już się będą rozczapierzać tylko musisz je ciąć dwa razy w roku
Chcesz te kafle przykleić jako obudowę do kranika? Ja bym tam nie dawała kolejnego elementu kolorystycznego, masz cegły na murku, może wystarczy, to już masz fantastyczne tło dla kranu.
Jeśli musi być tak daleko odsunięty od ściany to może domuruj mu trochę z cegieł takich jak już masz? Sama to będziesz murować? Bob budowniczy

Eszewerie śliczne


Cisy cięłam raz w roku, i to by wystarczyło, gdybym dopilnowała wcześniej owego stelażu, jak piszesz. Ja teraz dzielę czas na różne aktywności, ogród poszedł trochę w odstawkę

Słuszne spostrzeżenie z tym istniejącym już klinkierowym tłem dla obudowy kranika. Teraz to widzę Ale u mnie projekty są długoletnie, przez co utrwalają wcześniejsze decyzje. Cztery lata temu kupiłam kranik, dwa lata szukałam zlewu, płytki zostały mi z remontu kuchni, trzy lata temu, a marmurową półkę ktoś wystawił do śmieci w zeszłym roku
Teraz znowu mam remont i wykonawcę, więc przyszedł czas na obudowanie kranika. Jak nie użyję teraz kafli, to co zrobię z tymi ślicznymi eszeweriami? Kupiłam do kafli


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:08, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Basieksp napisał(a)
Mi bardzo podoba się ten betonowy zlew ja raczej bym zrezygnował z tego parapetu, kafle pasują do tego zlewu, według mnie. Ten klinkier chyba nie jest na całej ścianie? Tak po lewej stronie widać, że tam się kończy?


Zlewu długo szukałam, chciałam kamienne koryto, ale okazało się to zbyt kosztowne. Ten zlew kupiłam z wyprzedaży jako zdekompletowany rzygacz, bardzo tanio. Jego kolorystyka (chociaż to zwykły beton) harmonizuje z kaflami. Całość zabudowy wysunie się znacznie do przodu, a pólka ją zwieńczy dużo wyżej. Mam nadzieję, że klinkier odejdzie w tło, jak wyeksponuję rośliny i gadżety
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:13, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Joku napisał(a)
A ja jestem ciekawa co też Vita wykombinuje. Podoba mi się "parapet", domyślam się że będą na nim stały doniczki z eonium.


Jola Będą na niej stały doniczki z eonium i eszewerie crispa oraz obok, na dole.
Mam parę roślin wymagających pełnego nasłonecznienia i zwykle brakowało mi dla nich miejsca.
Miałaś intuicję
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:24, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Makao napisał(a)

Dobrze wiedzieć. Świetna lekcja jest teraz u Ciebie


Może i można tak to nazwać? Jak przeczytałam twój wpis, wyszłam do ogrodu obejrzeć inne, na które zwykle nie zwracam uwagi. I to też okazała się lekcja dla mnie Tak, ku pamięci
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies